Jump to content

64 Bit Bilgisara 32 Bit Xp Kurmak

ysf_09

Recommended Posts

arkadaşlar bir arkadaşın bilgisayarına format attık bugun...format başarıyla bitti ama sonra baktık ki internete girmiyor... aygıt yöneticine baktıgımızda ethernet kartlarının ve sanırım ekran kartının önünde sarı ünlem vardı... sonra farkettik ki bilgisyar amd 64 bit miş... biz 32 bit kurmuştuk... şimdi arkadaşlar bu sorundan nasıl kurtulabiliriz... arkadaşa çok mahcup oldum... aklıma ilk gelen 64 bit xp bulup yeniden formatlamak... ama korkum tekrardan internete girmeme gibi bir olasılık oluştururmu... ve ekran kartını tanırmı... lütfen arkadaşlar yardımcı olun...

zaten onceden de 64 bit xp yuklu değilmiş turkçe 64 bit xp zaten yok olsa bende indirip kuracağım zaten 64 bit bilgisayarlara cok rahat 32 bit işletim sistemi kurulabiliyor. aygıt yoneticisindeki ünlemler 32 bit olmasıyla alakalı değil. muhtemelen driverlarında bir sıkıntı vardır. üretici sitesinden son sürümlerini bulup kurmak sorunu cözecektir sanırım

arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum... ama arkadaşta hiç bir cd yok... benimde aklıma ilk gelen buydu... anakart cd si falan varmı dedim olmadıgını söyledi... peki arkadaşlar anakart cd si olmadan yapılabilecek bir şey yok mu... kasanın markası asus idi... açıkçası bundan başka bilgimizde yok... kısaca ethernet kartının driverlerini nasıl tanıtabilirim anakart cd si olmadan... tek bildiğimiz dediğim gibi kasanın markası asus tu... bu yeterli olur mu yoksa mecburen bir bilgisayarcıyamı gitmek zorundamı kalcaz...

Arkadaşım driver yoksa arkadaşın bilgileride bilmiyorsa neden format çektiniz çekmeden önce bi baksaydınız özelliklerine o driverleri indirseydiniz bi cdye aktarsaydınız sonra format çekseydiniz daha iyi olurdu yapacak bişi var sadece o da @ysf_09 arkadaşım sen everest ultimate edition indir onu bi cdnin içine aktar arkadaşına git cdyi tak içindeki everesti aç oradan bilgilerine bakın bi kenara yazın sonra sen kendi bilgisayarından o driverleri indir onuda bi cdye aktar git arkadaşına yükle olur bir tek çözümü budur.

Arkadaşım driver yoksa arkadaşın bilgileride bilmiyorsa neden format çektiniz çekmeden önce bi baksaydınız özelliklerine o driverleri indirseydiniz bi cdye aktarsaydınız sonra format çekseydiniz daha iyi olurdu yapacak bişi var sadece o da @ysf_09 arkadaşım sen everest ultimate edition indir onu bi cdnin içine aktar arkadaşına git cdyi tak içindeki everesti aç oradan bilgilerine bakın bi kenara yazın sonra sen kendi bilgisayarından o driverleri indir onuda bi cdye aktar git arkadaşına yükle olur bir tek çözümü budur.

daha önceden bir kaç bilgisayara format atmıştım... hatta eski masaüstü bilgisayarıma her üç dört ayda format atardım ama hiç böyle bir sorun olmamıştı... yani internete girememe gibi... ha tanımadıgı donanımlar olmuştu ekran kartı , ses kartı gibi ama internet oldugu için everest ile markasına modeline bakıp indiriyorduk... kısaca aklımın ucundan bile geçmiyodu ethernet kartların tanımaması gibi... neyse olan oldu artık ve haklısınızda... sanırım everstten başka çare yok... bu seferde git geller çok olacak... :D ama olsunda başka bişey istemiyorum... son olarakta yanlış hatırlamıyorsam barış seven arkadaşımızın bir çok driverları tanıyan bir xp cd si vardı... onunla format atsam acaba bir çözüm olabilir mi... yoksa en garantili olan everst mi...

ya arkadaşlar açıkçası arkadaşımın evi ile bizim ev arası baya uzak iki araba değiştirmek zorundayım... bunun evrestten başka bir yolu yokmu... mesela başka yöntemlerle ethernet karının markasını modelini öğrenmek gibi bilgisaya bişey yüklemeden... ne bileyim kasayı falan açsa orda yazmıyomudur... bana söylese bende internetten indirip cd ye yüklesem ve onlara gidip tanıtsam ethernet kartını.... :D diğer türlü 8 kez arabaya binmiş olcam ve 12 liraya patlıcak :D

bnm pc acılırken asus pgd51 yazıyor ana kart markası ... o acılan pc de de bakın neymıs sonra asus un net sayfasına gırın orda hangı marka da neler yuklu neler yuklemen gerekıo onlar yazıyo ordan da yıne netten direverleri bulup kurarsın ok saygılarımla...

edit : kasanın markası asus demişsin onemli olan anakartın markası ... ben yorumu ana kart asus oldugunu varsayarak yaptım.. bilginize

benımkı ıle aynısa bu sayfaya gırmenı onerırım p5gd1 marka ise

Please register to see this content.

bnm pc acılırken asus pgd51 yazıyor ana kart markası ... o acılan pc de de bakın neymıs sonra asus un net sayfasına gırın orda hangı marka da neler yuklu neler yuklemen gerekıo onlar yazıyo ordan da yıne netten direverleri bulup kurarsın ok saygılarımla...

çok teşekkürler arkadaşım...sanırım en mantıklısı bu... :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...