Jump to content

Sagopa Kajmer Hayranı Olmanın 70 Nedeni

exi23

Recommended Posts

1.Ben hayatı oyuncak bile sandım ama yanıldım çünkü çocuktum yola çıkmış yeni yolcuydum (Hade Hade Hooy)

2.Forsa bedenim elime hediye her planda ortalıkta pirana duygular (Köle Gibi)

3.Dünya döndü durmaz oldu zordu ferini kesti Tanrı nokta koydu oydu adına köle denen (Köle Gibi)

4.Karda yalın ayakla gezinen onca körpenin ayaklarında bir yaraydı sanki rap karabiber duası (Köle Gibi)

5.Hayat bir damla suyla çölde serap görenin aşkı (Lingulistik)

6.Kalem elimde parça parça haykırır bu kağıda (Lingulistik)

7.Dünya malı uçan halı bin ve de düş bitecek ol emin kurduğun her düş (Al 1′de Burdan Yak)

8.Duvarlar Üzerime geldikçe kendime 10 parmaklı bir surat yaptım (Nedense)

9.Ben ne savaşlar verdim kendime bir Rabbim şahit sor ne zaman, vurdum kendimi en son katilim oldum her gece nedense (Nedense)

10.Ezeliyat değil reali rabbani mühim 3 sefil hicvardan yaprağa akar kardan yaşlar hava buz kirpiklerim don tutar (3 Sefil Şair)

11.Anakronik bi kronik rapte tek kalemle mühürü basan o adamın adı bu şakası olmayan bir sert kafiye a.k.a Sagopa key meydey meydey hey (İçimdeki Şeytanın Ensesindeyim)

12.Çaldı zil ve rap ceketini çayıra saldı bil bu şarkı herkesin hissedenler dinlesin (Kambur Kelimat)

13.Ey rapin oğlu gözlerinde yaş düellosu ve kötürüm oldu ince ruhlar ordusu, son arzusunda anlaşıldı ölümün korkusu (Kör Savaşçı)

14.Soyut bir yüz aynada aksederken yüzüme kimsin demeye dilim varamadı (Pesimist 2)

15.Bense kalbimin satırlarındaki şu cümle mültecileriyle boğuşur haldeyim (Pesimist 3)

16.Bir sabah ve birde akşam oku bu şiiri iki gözümde ön sözüm (Pesimist 3)

17.Kum kalemde dalga şehiti güneş doğar gözüm yanar (Pesimist 3)

18.Yıllatılmış senelerin nöbetçileri değil miyiz (Analiz)

19.Gardiyan da bendim, hakimin de kendisi ve hapse teslim edilen huzurun gırtlağını ben kestim, katil oldum şirretinden müebbetim hürriyete (Analiz)

20.Dudaklarımda bal yok, oysa tek dilekti mutluluk (Karikatür Komedya)

21.Sönen mumun emanetiydi gözüme sanki karanlık, dönen şu dünya sanki taş ve biz içinde çorbalık (Karikatür Komedya)

22.Katıksız iyiyi bulana dek mi sürecek tek devamlılık (Karikatür Komedya)

23.Esefle kınamadır rapim, fasih, dekolte konuşurum, yolumdur önüme konulan;yürürüm,görürüm,söverim,severim (Değişebilir Her An Adres)

24.Ben raperken orada donabilir iliklerin (Değişebilir Her An Adres)

25.Mis kokulu yalanların duş vakti geldi ama evde sular kesik (Değişebilir Her An Adres)

26.Düşman kelimesinin anlamını arkadaş sıfatını taşıyanlardan öğrendim (Maskeli Balo)

27.Birisi acıyı çekti, öteki acıyı servis etti (Uğurla Bahtiyarları)

28.Rayına koydum hayatımın tek vagonlu trenini, gitme gelme aleminde tek ve son seferdeyim (Uğurla Bahtiyarları)

29.Neyleyim ki güneşi bir günümde kördeyim (Minimalite)

30.Yaşarım iskeletler diyarında, bir et parçasıyım. varımı yoktan aldım (İskeletler Diyarında Bir Et Parçası)

31.Tasanın etrafında gezgin olmuş insanlar kısacık molalarda tanıdılar mutluluk denen kelimeyi (Bir Pesimistin Gözyaşları)

32.Kuvvete dayanamayan adalet aciz, adalete dayanamayan kuvvet zalimdir (Bir Pesimistin Gözyaşları)

33.Makam arabalarına yol ver geçsin, emri vaki olmuş her yolcu (Didaktik Kitaplar)

34.Emre dayalı yamalı jön hayatlar içerisinde itaatin emanetindeyiz biz, biz kimiz (Manzumu Mazlum Dinledi)

35.Tek kurşun bitirebilse gari bu hayatı bari bin kurşun atın da gönlüm doysun ahali (Üfle Güneşi Sönsün)

36.Son söze gerek yok, ilk sözün faili meçhul, kulların arifi rapi serdi önüne rehine kaldı cümlelerin, noktamı ben koydum, el senin yaz (Rap Gafil)

37.Ben tekilim,tekelim, tekeline tekme, tekerin olsa kaza sebebi, patlak, kaltak düştü bu yola tek yüzü çatlak (Rap Gafil)

38.Hayallerim yok oldu, koyduğum yerde yoktu hiçbiri tek yabancı bendim evde ve bir yalancı mumdu doğan güneş (24)

39.Sagopa yüz bela tadında komutan ve karavebada,tek safhada yoluna düz gider bu pesimist hardrhymer (Etki Tepki)

40.Duvarda çerçeveydi yaşanan anılar, bir tebessüm etse göz dolar, taşar sular ve ruhumu sel basar ve kalbimde bir küçük çocuk yaşar (Etki Tepki)

41.Çekilişsiz, kurasız hediyeyi sundum, al ve aç paketleri, içine sevgi koydum (Propertions)

42.42 İstanbulumda solurum,Samsun toprağım, kanımda hiphopım,raple doğanım ben Sago Key (Yokluk İçinde Varlık Çeksem)

43.Hayat kızgın boğa ben kırmızı pelerin (Romantizma)

44.Gözlerimde bir filimsin, göz çukurlarımda uyuya kalmış bir bebeksin, bende ninninim, uyu (Bebeğim Öldü)

45.Suretim şarap misali eskidikçe değeri arttı (Vasiyet)

46.Rapimtraksın,sen reel değilsin (Vasiyet)

47.Benim kalemi bir kişi yıktı,kalemimi kırdı, sözlükte sevgiliydi anlamı (Leyli)

48.Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar öz (Rak Benadam)

49.Okyanuslar mürekkebim ağaçlarsa kalemim benim (Batıl Rhyme)

50.İnecek var,durdurun Dünya’yı (Sagopa Yaşlı Planet)

51.Beni sevmek için programlanma,devrelerini yakarım (Kendime Sarılır Donarım)

52.Sagopa Key: Rapte iç karartan ilk buluş (Anektod)

53.Darmadağın armağanım kaos karmalarındayım karmakarışıklaşmaktayım (Pavlov’un Köpeği)

54.Tekmelerdim dağları kalbime yuvarlandı taşları (Pavlov’un Köpeği)

55.Varlık ruhu terkeder,gözün gözümden ayrılınca,bendeki aşk altın misali,ağırlığınca (Baytar)

56.Bu devranın binlerce sevgi müşterisinden biriyim (Baytar)

57.Dertle anlaş deva bul,üzüntü kalbi sömürür (Baytar)

58.Beynime kumanda takmış oynamaktalar,ama çakılmadım (Sansür Perdesi)

59.Küfür etmektense bırak Sago sayfa boş kalsın (Şikayetname)

60.Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü (Kürdan Kollar)

61.Aşk bir mülteci, göçüp gider, bilmez değer (Kürdan Kollar)

62.Hayat denen ekmekten bir dilimdim ben de yendim (Dil Yaratmakta En Asil Silahlarını)

63.Kendine gelmek için hergün en az bir kere bir dizemi oku (Dil Yaratmakta En Asil Silahlarını)

64.Söküğüne yap yama yamyam budala (Trakonya)

65.Zulüm taşıyla kanatı verdi başımı felek kahpesi (Soğuk Küvet)

66.Gözler sözlerin sertliğiyle yaşa bulanıp ah çekti (Soğuk Küvet)

67.Sensiz geçen günlerin kazası yok be sevgili (Soğuk Küvet)

68.Hepinizin Sago bilgisi yetersiz vitaminlerimle bugünlere geldiniz (Pesimist 3)

69.Emre dayalı yamalı jön hayatlar içerisinde itaatin emanetindeyiz biz, biz kimiz (Manzumu Mazlum Dinledi)

70.Yağmur sakladı gözyaşlarımı kopya kalplere damladı damlam (Kopya Kalpler)

Alıntıdır.

• Replies 54
  • Created
  • Last Reply

2.Forsa bedenim elime hediye her planda ortalıkta pirana duygular (Köle Gibi)

Cümleye bak ya, akordu bozulmuş bu adamın :) Death metalcilerin bile ne dediği daha iyi anlalışıyor.

55.Varlık ruhu terkeder,gözün gözümden ayrılınca,bendeki aşk altın misali,ağırlığınca (Baytar)

56.Bu devranın binlerce sevgi müşterisinden biriyim (Baytar)

57.Dertle anlaş deva bul,üzüntü kalbi sömürür

Gerçekten hoş cümleler.Ustaca kurulmuş kelime oyunları.Yanılmıyorsam 1999 ÖSS Sözel Türkiye Şampiyonu'ydu.

Bende rap' e karşı olanlardan biriydim. Ta ki 2005 ' te Vasiyet Kral TV Video Müzik Ödüllerinde ödül alıp benim o şarkıyı dinlememe kadar. E sonrası malum tam bir Sagopa Kajmer hayranı olup çıktım. Ya bi kere adam çok farklı diğerleri gibi anlmsız kelimelerle rap yapmıyor. Şarkıları oldukça anlamlı ve sözcüklerin dizilimi mükemmel. Son derece dürüst ve inançlı biri(beni etkileyen en önemli yönü de bu). Yani aslında doğru demişler facebooktaki bir gruptakiler "Rap Değil Sagopa Kajmer Dinliyoruz " diye :)

elektronik pop ve techno dinlediğim için bunalım deprosyon tarz müzikler hoşuma gitmiyo müzik dediğin adama yaşama enerjisi vermeli...

Ne kadar enerjik müzik dinlersen dinle. Gerçeklerden kaçamazsın ! Sagopa da şarkılarında hayatın gerçeklerinden bahsediyor...

Sen kaç tane sanatçı gördün şarkılarını Irakta ve Filistindeki kardeşlerimizin acıları için yazan !

• Administrator
Ne kadar enerjik müzik dinlersen dinle. Gerçeklerden kaçamazsın ! Sagopa da şarkılarında hayatın gerçeklerinden bahsediyor...

Sen kaç tane sanatçı gördün şarkılarını Irakta ve Filistindeki kardeşlerimizin acıları için yazan !

Sevdiğin sanatçıyı savunayım derken komik olmuşsun.

insan oğlu hayatın gerçeklerinden acılarından dertlerinden uzaklaşmak için müzik dinler bizler ise üzerine daha bunalım deprosyon isyan arebesk i ekleyerek daha umutsuz depresif yaşamaktan bıkmış isyankar bi gençlik yaratıyoruz zaten sagopa kajmer ın genelinin yaş ortalaması belli zaten konserine gittim ortaokul lise bebeleri dolu hem sevdiğin sanatçının üniverstede koyu bir madonna hayaranı olduğunu biliyomusun?? madonnanın nasıl bir müzik tarzı olduğunu herkez bilir açıklamama gerek yok.....

Dinliyor musun bilmiyorum ama eğer dinlemiyorsan anlayamazsın.

Örneğin: BAĞDAT

Sizleri ölen sayısız insan için 3 dakikalık Saygı duruşuna davet ediyorum.

Mermi icad oldu mertlik bozuldu

ve merhumlar evin duvarında meçhul Gazi.

Mayın şehit Taburu,

Mayısta kan yağmuru,

düşman uyku mahmuru,

dünya kin maduru,

solumda katliam, nerede sağ duyu?

Mevzileri nöbet alan Fevziler Feyz alamadan Fethettiler Ahireti,mektupları kayıp, cinayet

ayıp ve kültürler bombalandı, kimse sallamadı, Bağdat ateş aldığında kalbim vurgun yedi,

güneş doğudan battı. Mumlarınızı yakın, yorgun düştü uçaklar, tebessüm etti tüm sanıklar,

Tankları tanımlar tanıklar, yanıklarla dolu topraklar, karamparça bulutlar ve savaş! Yavaş

ölüm kaderinin hız kaynağı, telaş pazarı, can kumarı, çıkar savaşları, B52'ler yarıda kesti

pişen aşları ve dünya kan deryası, geleceğin bedeli pahalı, duygular yamalı, suçu gelin

etseler de kimse güvey girmeyecek, bilirim bu Tarih değişecek ve Tekerrüre dayalı imha

Tarihçesi, kurak sevgi bahçesi suya hasret.

Topalla gezen aksamak öğrenir,

Abanın Kadri yağmurda bilinir ve

hatıra silinir

Ana gibi Yar olmaz, Bağdat gibi Diyar olmaz

ama Bağdat bombalanır.

abanın Kadri yağmurda bilinir ve hatıra silinir

Ana gibi Yar olmaz, Bağdat gibi Diyar olmaz ama Bağdat bombalanır.

Kazanılan her Madalyon, mayın tarlasındaki Piyon Askeri Reyona bir şampiyon sıfatıyla

koydu bir Galon Kurşun, Hüşu derbeder. Turşu geçmişler ve savaşta Gazi bebekler,

tekler kalbimin atışı ve ekler günbatımından Şafağa doğru süre gelen kanlı iklimler. Psikolojisi

kaybolan bitkisel yaşamlar, İdeolojisi kuyularda saklı taşbakan kanayan yaraların

Ortadoğusundan Güneş battı ve bu şarkının 3Leşi olmalı Bir'Leş'miş o milletler sorgulamalı,

bir'leş'miş Amerika yılanları çıngıraklı, amacında yalanları ve kitle imha Dolarları 24 Beat'te

tenha Hiphopları. Kinimin Raple yansıyan oluşumları, Kanunları kelepçelemeli ve elemeli

eli Zaferi simge edeni ve Eylemini barışa saklayan her bireyi.

abanın Kadri yağmurda bilinir

hatıra silinir

Ana gibi Yar olmaz, Bağdat gibi Diyar olmaz ama Bağdat bombalanır.

havanın Kadri yağmurda bilinir

hatıra silinir. Ana gibi Yar olmaz, Bağdat gibi Diyar

olmaz ama Bağdat bombalanır.

evet dinliyorum ateşten gomleği severim ama kendimi kaptırmam bunalım depresyon müzik yaptığı için zaten sagopa zeki bi insan türkiyede neyin satçağını iyi bildi tamamen rep yapsa olmazdı bizde cinsel rep satmıyo çünkü arebeskin ezikliğin garibanlığın bunalımın olduğu bi ülkeye arebeskle rapi sentezleyip satışa çıkardı başarılı olduda tebrik ediyorum kendisini cidden zeki bi insan.....

• Administrator
Peki neden komik olmuşum? Onu da söyleseydin çünkü söylediklerimde gerçek.

Gerçekleri ana haber bülteninden dinleyebiliyoruz.

Bugün ellerimi yıkadım, kahvaltı yaptım, sonra işe gittim diye bir şarkı yapalım herkes dinlesin. Niye çünkü gerçek.

Gerçekleri ana haber bülteninden dinleyebiliyoruz.

Bugün ellerimi yıkadım, kahvaltı yaptım, sonra işe gittim diye bir şarkı yapalım herkes dinlesin. Niye çünkü gerçek.

Senin ellerinli yıkamanla Filistin'deki masum çocukların ölmesi aynı şey değil ama!

Senin ellerinli yıkamanla Filistin'deki masum çocukların ölmesi aynı şey değil ama!

ellerimi yıkadım diye bir şarkıyı ölen çocuklardan bahseden bir şarkıya tercih ederim. gerçeklerden kaçmak değil, gerçeklerle gerektiği kadar ilgilenmektir bu.

ellerimi yıkadım diye bir şarkıyı ölen çocuklardan bahseden bir şarkıya tercih ederim. gerçeklerden kaçmak değil, gerçeklerle gerektiği kadar ilgilenmektir bu.
Filistinde ölen çocuklar hayal ürünü mü?Gerçeklerden kaçmak ellerini yıkadım diye bir şarkıyı dinleme tercihindir.

türkiyedeki kardeşleri için birşeyler yazdı mı hiç ?Sanatçı dediğin ülkesinin sorunlarını dile getiren çözüm için çaba harcayandır. kaf kef le olmuyor bu işler

Kardeşim mesaj sayını yükseltmek için yazdığın ortada.Filistinde ölen çocuklar hayal ürünü mü?Gerçeklerden kaçmak ellerini yıkadım diye bir şarkıyı dinleme tercihindir.

aferim sana.. :) bu forumda sohbet-chat mesajlarının sayıyı artırmadığını öğrenemediysen öğrenmiş oldun. ayrıca lafı çok güzel anladın, afferim zeki çocuk.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...