Jump to content

Uzaktan Pc Kontrol

ysf_09

Recommended Posts

Arkadaşlar bir arkadaşımın bilgisayarını uzaktan kontrol edebilme şansım var mıdır... Eğer böyle bir şey varsa tabiki yasal olarak nasıl yapılır konusunda yardımcı olur musunuz...

Başlat>Yardım ve Destek>Bir arkadaşınızı bilgisayarınıza Uzaktan Yardım ile bağlanması için davet edin > Yardım etmesi için birini davet et >

Bir e-posta adresi yazın: bolumune senın msn adresını yazsın bunu o arkadasın yapsın sonra davetı gondersın sana bır bıldırı gelecek onu kabul et arkadasının bılgısayarını goruntulersın

Hayır Radmin'i heryerden kullanabilirsiniz. Ayarları doğru yaptığınız sürece istediğiniz yerden istediğiniz bilgisayara erişebilirsiniz(tabi erişeceğiniz bilgisayara radmin server kurulmuş ve sizin erişmeniz için ayarları yapılmış olmalı). ama crack'i çalışan bi tane bulamamıştım ben. 1 ay sonra deneme sürümü bitmişti. ip nizi sabitlemeniz gerekiyor sanırım, onu da hamachi ile halletmiştim sanırım(1-2 yıl kadar önce yapmıştım da bunları, tam hatırlamıyorum şu an)

Windowsun uzaktan yardımını açıyorum ama ya outlookExpress kurmamı ya da windows messenger(msn messenger değil, eski windows messenger'ı) kurmamı istiyor. Ben ikisini de kurmak istemiyorum:D:D

Buyrun :

Teamviewer Kullanımı

TeamViewer; kolay kullanımlı, kullanıcı dostu, özel ayar ve ekstrabilgi gerektirmeyen bir uzaktan yardım, dosya aktarımı, sunu paylaşımı,VPN bağlantısı programıdır.

TeamViewer Programı ile;

# Uzaktan Yardım,

# Karşılıklı Dosya Aktarımı,

# Karşılıklı Sunu Anlatımı/Paylaşımı,

# VPN Bağlantısı (Virtual Private Network/Sanal Özel Ağ)

İşlemlerini üreticinin sağladığı ID numarası (oturum no) ve güvenlibağlantı ile http protokolü üzerinden kolayca yapabilirsiniz.

Bilindiği gibi uzaktan yardım işlemi yaptıran birçok programı kullanmakiçin modeminizde port yönlendirmesi, ekstra birçok kullanım öncesiişlemi yapmanız gerektiğinden çoğu kullanıcı ya bu işlemleri bilmemekteveya yapamamakta ya da yanlış yapmaktadır.

Fakat TeamViewer programında ekstra modem, güvenlik duvarı, güvenlikprogramı ayarı yapmadan, fazla uzmanlık gerektirmeden, karşı tarafabirçok sıkıcı işlem yaptırmadan sadece bir oturum numarası ve parolaile çok faydalı işler yapabilirsiniz.

TeamViewer Kullanımı :

Programın kullanımı oldukça basit olup aşağıda anlatılmıştır.

Uzaktan Yardım işlemini gerçekleştirebilmek için önce TeamViewerProgramını bilgisayarınıza kaydedip, kurmalı veya çalıştırmalısınız.

Programı Kurarak Çalıştırma ve Kurmadan Çalıştırma için bu sayfadan yararlanabilirsiniz..

1 - Programı indirdikten sonra üzerine fareniz ile çift tıkladıktansonra, exe uzantılı bir program dosyası olduğu için işletim sisteminizbir uyarı verip programın çalıştırılmasını onaylamanızı veya güvenlideğilse reddetmenizi isteyecektir. Bu aşamada Çalıştır komutunuseçmelisiniz.

2 - Karşınıza gelen ekranda Install ve Run olarak iki seçenek olacaktır. Programı Kurarak Kullanmak için Install, KurmadanÇalıştırmak için Run seçeneğini seçip alttaki Next butonunabasmalısınız.

NOT : Programı bilgisayarınıza kurarak kullanmak ibilgisayarınızda oturum açmış olduğunuz kullanıcınızın isterseniz bilgisayarın yöneticik haklarına sahip yani Administrator yetkili bir kullanıcı olması gerekmektedir. Kurmadan kullanma seçeneğinde böyle bir gereklilik yoktur.

3 - Üreticinin Kullanım Sözleşmesini ?I accept?? şeklinde başlayan cümlenin yanındaki kutucuğu işaretleyerek onaylamalısınız.

4 - Bolca mavi rengin hâkim olduğu son ekranda yapmanız gerekenler ise;

Eğer siz karşı tarafa bağlanıp işlem yapacaksanız : Programı karşıtarafta da aynı şekilde kurmalı veya çalıştırtmalı ve karşı taraftansizinle aynı ekranda göreceği ID ve Password bilgilerini size ulaştırmasını sağlamalısınız. (Telefon, Msn veya E-posta ile)

Karşı taraftan alacağınız ID bilgisini karşınızdaki ekranın sağında bulunan Create Session başlıklı kısımdaki ID alanına yazıp, altındaki yuvarlak seçim alanı Remote Support seçili olduğundan emin olduktansonra Connect to partner butonuna basmalısınız.

İnternet hızınıza bağlı olarak 3-5 saniye gibi kısa bir süredekarşınıza Password girmenizi isteyen küçük bir pencere gelecek, karşıtaraftan aldığınız şifreyi bu pencereye girerek onay butonunabastığınızda, büyük bir pencere içerisinde karşı tarafın bilgisayarınınmasa üstü görüntüsünü aldığınızı göreceksiniz.

Eğer karşı taraf size bağlanacak ise : Yukarıda metinde anlatılan işlemin tersi yani siz kendi ekranınızda gördüğünüz ID ve Password bilgilerini karşı tarafa vererek sizin bilgisayarınıza bağlanmasını bekleyeceksiniz.

Hayır Radmin'i heryerden kullanabilirsiniz. Ayarları doğru yaptığınız sürece istediğiniz yerden istediğiniz bilgisayara erişebilirsiniz(tabi erişeceğiniz bilgisayara radmin server kurulmuş ve sizin erişmeniz için ayarları yapılmış olmalı). ama crack'i çalışan bi tane bulamamıştım ben. 1 ay sonra deneme sürümü bitmişti. ip nizi sabitlemeniz gerekiyor sanırım, onu da hamachi ile halletmiştim sanırım(1-2 yıl kadar önce yapmıştım da bunları, tam hatırlamıyorum şu an)

Windowsun uzaktan yardımını açıyorum ama ya outlookExpress kurmamı ya da windows messenger(msn messenger değil, eski windows messenger'ı) kurmamı istiyor. Ben ikisini de kurmak istemiyorum:D:D

valla arkadaşım radmin ile daha öncede denemiştik ama olmamıştı... şimdi tekrardan deniyelim dedik yine olmadı... uyarı fotosunu çektim... belki bir yerde hata yapıyomdur ama nerde yaptıgımı bulamadım...

Please register to see this content.

Ağ için çalışır denmesinin genel sebebi ağ üzerindeki bilgisayarların ipsini sabitleyebilmenizdir sanırım.

bilgisayarınızdaki güvenlikduvarlarını kapatın. Bu 78 ile başlayan ip sanırım bilgiasayarınızın dış ip'si. Ben bu ip dinamik olarak değiştiği için hamachi kullanmıştım. 5.2.17. ... gibi bişeyle başlayan statik bir ip veriyodu. İşlemlerinizi çok kolaylaştırır.

Please register to see this content.
dan sabit bir ip adresi de belirleyebilirsiniz. adresiniz benimbaglantım.no-ip.net gibi bişey olucaktır.

IP addres or DNS name " yazan yere dış ip no giriliyor:sizde 78 ile başlayan.

bildiğiniz gibi 4899 portu(ya da sizin ayarladığınız herhangi bir portu)modeminizden açmanız gerekiyor . portu açtığın yerde

" Local IP addres " diyor. Buraya modemin size verdiği 192.168... olan IPyi girin.

genelde sorun ayarların doğru yapılandırılamaması, windows programlarının(internet security vb ) bağlantıya izin vermemesidir.

ek olarak, sunucuya bağlanılamaması, sunucu tarafında bir sorunolduğuna işarettir genelde

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...