Jump to content

Hangi İşletim Sistemini Kullanmalıyım ?

onurcux

Recommended Posts

Merhaba üstadlar

( işlemci ) AMD 6000+ X2

( Ram ) 4GB Corsair mx2

( Grafik Kartı ) Saphire Radeon 4850 Vapor-X 512MB256bit

( PSU ) 450w Tagan

( Anakart ) Biostar TF560 A2+

Bu şekil bir bilgisayarım var.

Genelde oyun oynamak için kullanıyorum. ( Wow , Counter-Strike , Burnout Paradise , GTA4 , TeamFortress2 , Modernd Warfare , Left for Dead , Pes2009 , Red Alet 3 )

Windows XPSP3 Orj. işletim sistemi kullanıyorum.

Son zamanlarda çıkan bilgisayar dergilerinde Windows vistanın performans açısından daha iyi olduğu oyunlarda daha çok fps aldındığı ve dx10 sayesinde grafiklerin daha güzel olduğu yazıyor. Bu konuda sizleri üstad bildiğimden görüşlerinizi almak istiyorum.

Birde Vista'ya kullanıcı hatasından virüs bulşama olasılığının XP'ninkinden çok az olduğunu okumuştum.

Yukarıda sistem özelliklerimi ve genel olarak oynadığım oyunları yazdım.

Sizce hangi Window'u ve hani sürümünü kullanmalıyım. Bana bir yol gösterirseniz çok sevinirim.

32bit 64bit bunlardan hangisini kullanmam konusunda da yol gösterirseniz müteşekkir olurum...

vistanın dx10 destekli olduğu doğru oyunlarda görsellik baya artar sana tavsiyem

windws 7 tr sistemin destekler sanırım 64 bit kullan windows un hızı iki katına çıkar

windows 7 istemezsen perfect xp yada tncvistalite kullan

windows 7 bildiğim kadarıyla henüz stabil dğeil biraz zamana ihiyacı var.

windows xp'nin modifiye edilmiş versiyonlarınıda pek güvenli bulmuyorum.

vista ultimate x64 sp2 Türkçe snırım benim için en uygunu...

Morningin ve baris seven'in yaptığı XPleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Gerçi diğer arkadaşların çalışmalarını denemedim eminim onlarda iyidir ama M (morning) XP ve Perfect çok stabil sistemler.

arakadşım tabiki windows xp kullan arkadaşımızın dediği gibi perfect xp mxp gibi modifiyeli xp leri gönül rahatlığıyla güzellikle kullanabilirsin vista makinaya eziyet windows 7için tam birşey söylenemez bir çıksın o zaman konuşuruz ama şimdi sen mutlaka beğendiğin bir windows xp sp3 lü versiyon kur ve kullan.saygılar

Xp yi sakın kurma ben vista sp1 den beri vista kullanıyorum (daha önce beğenmemiştim) bir ara harddiskin diğer bölümüne xp kurdum 5 saat 6 saat takıldım hemen kaldırdım direct x 10 çok dehşet fark ediyor ya 9 a göre ama şimdi 7 var o daha manyak süper diyorum yani ama daha full versiyonu 22 ekimden sonra çıkacak sen bence tncde full 7 çıkana kadar vista sp1 i kur 64 bit falan kurma oyunlarda falan iyi ama driver sorunu yaşarsın eski aygıtın varsa ...

Ve açıkca söylüyorum Vista sp1 den xp ye bakınca boşa zaman kaybı gibi geliyor

(vistada sürekli error atan olay çözüldü tamamen neroyla ilgili common filesden nero içinde ds filter klasöründe dosyasında neVideo.ax dosyasının adını değiştirin düzelecektir.)

Vistanın bugün yarın sp2 si çıkıacak zaten sen vista kur.

sadece görüntü olarak değil ses olarakda vista xp yi gömdü bence ses kalitesi daha iyi ve yüksek cam gibi görüntü var oyunblarda filmlerde müzik dinlerken daha iyi...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...