Jump to content

Dünyanın En Güçlü 10 Ordusu

zinnnn

Recommended Posts

Kunteper gerçekten gerçekçi bir yaklaşım öne sürmüşsün tebrik ederim.Olmaz artık Çanakkale gibi bir destan arkadaşlar...He öyle bir ortamda olsak evet doğru söylüyordunuz...Gülüp geçerdik tehdite de şimdi durum çok farklı...Yukarıda bi arkadaş demiş ya "en kral havacılar bizde.Teknolojiyi onlar bulur ama kullanmak herkese nasip olmaz" diye.O arkadaşa benden istediği kadar F-16 gitsin bakalım bir tane Amerikan uçağını vurabiliyor mu ? :whistle: Dalga mı geçiyorsunuz siz adamlar o kadar salak mı? Türk Silahlarının çoğu ithal olduğundan alınan ülkeler şöyle bir şey yapıyor.Uçaklar uydudan izleniyor ve örneğin Amerikan ve İsrail uçaklarıysa bunları dost ülke olarak görüyor ve siz füzelerinizi ona doğrulttuğunuzda silah sistemleri kilitleniyor.Hadi buyurun şimdi atta tut...

Güçlüyüz ama teknoloji yönünden fakiriz diyebiliriz. MKE üretilen yeni teknolojilerin gelişiminde yeterlik destek olduguna inanmıyorum. Yeni teknoloji üretimi yapmaya calışan uzmanlarımız ise bir şekilde öldürülüyor ne hikmetse.

Bence bu liste komple yalan :dribble:

Turk ordusu kuvetlı tamam ama Nufus baqımından yoksa oda kolay dunyanın en ıyı pılotları soforler olsa ne yazar :lol: mazot alacak para yok ulkede ama ilk 10da oluruz oda nufuz sayesınde

yanlış anlaşılmasın aama kendimizi dev aynasında görmeyelim çünki: bu yüzyılda en önemli şey teknolojik üstünlüktür biz daha zehir gibi kafası çalışan aselsan mühendislerimizi koruyamadık bu nasıl bir zaafftır hala içimde yarası duruyor, isralle bir tank projesi imzalanıyor bu projeden turkiye bir kaç mühendisinin yeni buluşuşyla (milli tank projesi) vazgeçiyor sonrası malum. biz yeni yeni bişeyler yapmaya başladık özellliklede teknoloji alanında. artık devir insan gücü değil. o yüzden daha sıkı daha disiplinlli projelerle ugraşmalı türk ordusu, şu an iranla ters düşsek inanın iran bize çok büyük kayıplar verdirir adamlar nükleer alanda iyi çalışıyorlar çalışıyorlar. bizimkiler daha yeni akıllandı geçen gene bi programda asellsan mühendisleri hep maskeliydi. benim düşüncem bilime daha fazla önem verilmesi artık insan gücüyle cephede savaş dönemi kapanmak üzere

DÜnyanin En GÜÇlÜ 5 Ordusu(bbc)

BU VERİLER SADECE ASKER SAYISINA GÖRE DEĞİL HER TÜRLÜ İMKAN VE KABİLİYET DİKKATE ALINARAK HAZIRLANMIŞTIR. KAYNAK: BBC DİR.

1- A.B.D

2- China

3- Russia

4- Turkey

5 - İsrael

(SEFERBERLİK HALİNDE) ÜLKERİN ÇIKARABİLECEĞİ ASKER SAYISI

1. Turkey 15.374.0002.

2. China 12.500.000

3. United States 10.426.000

4. Russia 10.037.000

5. North Korea 9.106.000

6. South Korea 6.087.000

7. Pakistan 5,619.000

8. Germany 5.480.000

9. Iran 5,545.000

10. Vietnam 2,484.000

Alıntıdır.

Hani İran Nerde. :dribble:

Bu Amerikan Kaynaklı Bir Sıralarama.

aynen katılıyorum dünyanın en güçlü ordusu amerikaymış pehh.Ordular savaş değil aynı zamanda barışta getirmeli.Yine arkadaşlara katılıyorum kimisi teknoloji üretir kimiside asker

Arkadaşlar duruma öznel ve milliyetçi duygularınızla bakmayın..Türklerin zamanında yazdıkları destanları unutmak mümkün değil.Bugün ilkokul öğrencilerine bile bunları anlatıp Türk olmanın bilincini daha küçük yaşta aşılıyorlar..

Devir değişti..Artık savaşlar cephede değil masabaşında yapılır oldu..Diplomasi savaşları oldu resmen..

Değişen dünya ile ülkelerde değişiklik gösterdi.Bugün bir savaş çıksa Türk Ruhu tekrar canlanacak ve en az Çanakkale'de olduğu kadar cesur bir Türkiye olacaktır..

Ama birşeyi kabul etmemiz gerekir ki savaşlarda bunun pek bir önemi kalmadı..Bugün dünya devi ülkeler ne derse o oluyor..ABD..Irak'a girip demokrasi getireceğini söyledi ve anında girdi..Binlerce insanı katlettiler...İnsanlık adına hiçbir rahatsızlık duymadan yaptılar bunu..

Verilen sıralama doğru..ABD,İsrail,Rusya,Çin...Bunlar dünya politikasına yön veren devletler..Silahlanmanın en fazla olduğu dev devletler..

Sen herhalde türkleri tanımıyorsun, çanakkaleyi bilmiyorsun. Onların istedikleri kadar büyük bombaları olsun.

Türkleri başka milletlerle karıştırma.

ben 18 ay askerlik yaptim kardes sen yaptinmi bilmiyorum ama o eski Canakkaleler artik sadece senin tarih kitaplarinda yaziyor..

yani sen hala o tarihlerde kalmisin... bizim kullandigimiz en berbat G3 silahi bile almanyadan geliyordu.. hemde taaa 1972 yilinda yapilmis... bilmem haberin varmi...

haaa birde ABD ilk sirada oysa dogru dürüst askeri bile yok bu ülkenin. cogunlugu parali asker... ama inanki silah gücü yüksek oldugu icin siralamanin basindalar

yani senin asker sayin canakkalen artik coookkk geride kaldi

en basit silahlari bile disardan aliyoruz...

en ufak bir füzzeyi bile disardan alan ülkenin gücü ne olurki

kactane silah fabrikamiz var ve bugüne kadar ne ürettik acaba sorarim sanaaa

Onlar füzzeler yollarken biz Kirikkale tüfekleriylemi durduracagiz.... Cok komik gülerim bu durumaaa

Öyle bir ülke olmusuzki Daha kendi mayinimizi temizleyemiyoruz... Nerde kaldi savasmak.....

Böyle giderse ülkeyi yasamak icin diger devletlere kiralayacagiz.........

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...