Jump to content

Dünyanın En Güçlü 10 Ordusu

zinnnn

Recommended Posts

Kahraman orduyu seyret ki bu tehdide güler!

Ne çelik tabyalar ister, ne siner hasmından;

Alınır kal'â mı göğsündeki kat kat iman?

Hangi kuvvet onu, hâşâ, edecek kahrına râm?

Çünkü te'sis-i İlahi o metin istihkâm.

-------------------------------------------------------

Kimi Hindû, kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ...

Hani, tâuna da züldür bu rezil istilâ!

Ah o yirminci asır yok mu, o mahlûk-i asil,

Ne kadar gözdesi mevcûd ise hakkıyle, sefil,

Kustu Mehmedciğin aylarca durup karşısına;

Döktü karnındaki esrârı hayâsızcasına.

İlk kıta yeterince açıklayıcıdır herhalde. :)

Hepsi fasa fiso varmıdır acaba dünyada Bordo berelililer gibisi ?

kardeşim bordo bereliler hangi ülke ordusu saçma cevap yazma her ülkede vardır onlar burada zaten ordu olarak diyor BORDO BERELİLERİDE DAHİL he ayrıca dünyanın en iyi hava kuvvetleri Türk Hava Kuvvetleri bunu kimse unutmasın bazıları teknoloji yapar ama kullanmak herkeze nasip olmaz

kardeşim bordo bereliler hangi ülke ordusu saçma cevap yazma her ülkede vardır onlar burada zaten ordu olarak diyor BORDO BERELİLERİDE DAHİL he ayrıca dünyanın en iyi hava kuvvetleri Türk Hava Kuvvetleri bunu kimse unutmasın bazıları teknoloji yapar ama kullanmak herkeze nasip olmaz

Farklı birşey mi söyledim ? :)

evet askerimiz cok ama kullanacak silahimiz yok.. artik savaslar asker sayisina bakmiyor silah gücüne bakiyor..

füzze ve büyük bombalarin dönemi...

bunlar sacmaliktan baska birsey degil yaniii

Sen herhalde türkleri tanımıyorsun, çanakkaleyi bilmiyorsun. Onların istedikleri kadar büyük bombaları olsun.

Türkleri başka milletlerle karıştırma.

ole gelistiki bu isler insana gerek yok israil herkesi siler. allah belasin verisn israilin.

Aynen haklısın kardeş.Allah belalarını versin diyorum ve ilave ediyorum....Adamlar Kültür amperyalizmi ile zaten bitirdiler bizi.silaha ne haçet.biz ne zaman benliğimize sahip çıkarsak ordumuzda o zaman güçlü olur.Yazacak çok şey varda polimik olmasın.Allah akıl fikir versin bizlere ve ordumuz yine Peygamber ocağı olsun.

arkadaşlar siz sadece orduları asker sayısına veya yeteneklerıne gore dusunuyorsanız yanlıs yapıyorsunuz bunun ıcerısınde teknolojıye uydurulmus askerı donanımlar ve bunları kullanabılecek nıtelıkte kı askerlere ıhtıyac vardır dogru TÜRK ordusunun zor kosuularda bıle en ıyı sekılde savasabıldıgı ama teknolojı sayesınde adamlar sızın her an ne yaptıgınız ogrenebılıyorlar olayı bırde bu acıdan dusunursek buıralama dogru gıbı

gönül ister 1. olalım ama bu tarz şeylerde yarışmamak gerekir. Ben henüz askere gitmedim askere gidenler daha iyi bilir ama Türkiye Cumhuriyeti ordusu önce ülke savunmasını düşünerek hareket etmekte ve yapılanmasını buna göre oluşturmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti olarak 86 yıllık bir ülkeyiz ve dünya daki en güçlü ordular arasında bulunuyoruz. Buraya nerden ve nasıl geldiğimizi unutmayalım yeter! söylenecek çok söz war ama bilmemiz ve uymamız gereken tek bir söz "Yurtta Sulh Cihanda Sulh".

Hepsi fasa fiso varmıdır acaba dünyada Bordo berelililer gibisi ?

grup larak bordobereliler dünyaca ünlü cia akanlarından bile daha üstün olduklarını kendileri kanıtladılar zaten

ancak bu genel olarak sıralanış ancak bildiğim kadarıyla nato daki en güçlü ordu bizim ki

Yanlış harılamıyorsam bu sıralama asker sayısına göre yapılmıstı......(teknolojik ve silah değil...)

sanmam israil in nüfusu 5-6 milyon askeri?

sadece asker sayısına göre yapıldığını sanmıyorum..asker sayısı ,uçak sayısı,ağır silah sayısı gibi

etmenler hesaplandığında böyle bir liste ortaya çıkacaktır...

bence listedekilerden abd,rusya ve israil ordusu hariç alayı traş(bizimkide dahil)..

askerimiz iyi eğitimli kabul,teknolojik silahlarıda var ama tamamı ithal..

dünyanın 3. büyük silah alıcısıyız..bunda gurur duyulacak birşey göremiyorum..

ayrıca sahip olduğumuz güvenlik sistemlerinin yazılım kaynak kodlarına bile sahip değiliz..

bir savaş anında yazılımın neler yapabileceğini bile bilmiyoruz..

yani kendi kendimize gaz vermenin gereği yok..

Teknoloji üretmekten aciz olup, profesyonel bir ordu değilde mesleği ne olurs olsun bi ton insanı toplayıp, adam gibi bir eğitim vermeden teröristlerin kucağına atan tek ordu olmamıza rağmen ilk 10 da isek kimbilir eksiklerimiz tamamlanırsa kim karşımızda durabilir....

Milliyetçi yorum yapmayın bende milliyetçyim ama gerçek bunlar, kendi kendimize gaz vermenin bi faydası yok....

Aynen haklısın kardeş.Allah belalarını versin diyorum ve ilave ediyorum....Adamlar Kültür amperyalizmi ile zaten bitirdiler bizi.silaha ne haçet.biz ne zaman benliğimize sahip çıkarsak ordumuzda o zaman güçlü olur.Yazacak çok şey varda polimik olmasın.Allah akıl fikir versin bizlere ve ordumuz yine Peygamber ocağı olsun.

Bilader bu işler silgiyle defter sılmeye benzemez ayık olun bıraz :whistle:

Teknoloji üretmekten aciz olup, profesyonel bir ordu değilde mesleği ne olurs olsun bi ton insanı toplayıp, adam gibi bir eğitim vermeden teröristlerin kucağına atan tek ordu olmamıza rağmen ilk 10 da isek kimbilir eksiklerimiz tamamlanırsa kim karşımızda durabilir....

Milliyetçi yorum yapmayın bende milliyetçyim ama gerçek bunlar, kendi kendimize gaz vermenin bi faydası yok....

%100 Haklısın mermim bitti olsun süngüyü takar alayına giderim devri bitti. Bizi digerlerinden ayıran en önemli özellik vatan sevgisinin canınmızdan bile daha önemli olmasıdır.Ordumuz varolsun milletimiz varolsun . T.T.K.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...