Jump to content

Emo'cularla Ilgili Ufak Bir Klip

wmismail

Recommended Posts

Arkadaşlar bir kaç gündür canım biras sıkkın. Avatar'ımdaki moddayım yani..

Nette gezerken nefret ettiğim tip EMO'cuların gayet güzel anlatıldığı bir Rap buldum.. Zaten sevmiyordum onları. Video çok iyi geldi..

Kısaca EMO Nedir ?

Emo olmak için bazı kurallar var. Saçlarını uzatacaksın ve dikkat çekici bir şekile sokacaksın. Tamamen siyah giyeceksin. Altına renkli konvers. Ailenle aranı bozacaksın. Onlar bizüm düşmanımız. İçki - Eroin bağımlısı olacaksın. Kavgacı olacaksın. Eve gidince iki büklüm olup ağlayacaksın vs vs..

+ 13 video.

http://rapidshare.com/files/239390826/emo.mp4[/CODE]

18 mb civarı..

duygusal ergen oalrak var bi tane acaba o mu bakıyım

Evet o video..

illa siyah giyinmiyorlar ya.. ama hepsi çocuk. 17den büyük bi emo göremedim ben.. hevestir geçer.

Kendi sitelerindeki kurallardan yazım ben.. Ayrıca 17 değiller.. İstanbulda 25 yaşına kadar bu saçmalığa dahil olan var..

emo emo geliyor tiplere bak sen

acayip hayvanlara benziysen..

kardeşim dinletmişti..emo denen dünya dışı varlıklarıda en çok bakırköy çarşısında görmüştüm...kardeşime bunlar ne dedim emo diyo :D

ismail abiye eke olarak

saçma salak melankolik şarkılar dinlerler,hallerine şükür etmezler,delikanlılığı millete çatmak bilirler.

Kızları bilmem ama biz erkek türü için ben bi sözü bilir onu uygularım

Delikanlılık ne racon kesmek,ne kadın dövmek....Delikanlılık akşam eve elinde ekmekle girebilmektir

kardeşim de emo meraklısıydı..arkadaşları da. ama ergenlikteki kimlik karmaşasının kısa süreli bir sonucu bu sadece, zamanla geçti ve şimdi normal takılıyor. kimilerinin ergenlik dönemi 25lere uzayabilir, hevestir geçer.

arkadaşlar tamam bize göre saçma,, bence özentiliği de aştı bu durum,, ama yadırgamamak lazım diyorum.. belki aramızda da bu tür insanlar olabilir..

arkadaşlar tamam bize göre saçma,, bence özentiliği de aştı bu durum,, ama yadırgamamak lazım diyorum.. belki aramızda da bu tür insanlar olabilir..

Onlar şimdi çoktaan yarın için hazırlanmaya başlamışlardır.. Siyah makyaj, Saçlar vs vs..

Onlar şimdi çoktaan yarın için hazırlanmaya başlamışlardır.. Siyah makyaj, Saçlar vs vs..

önyargılı olmasan,, tamam öyle olsa bile burası forum bu konu durduğu sürece yarın da görebilirler değil mi :D ,, arkadaşlar yapmayın nedir bu insan ayrımcılığı,, tamam bende muhatap olacağım insanlar konusunda seçiciyimdir ama insanlar hakkında önyargı yapmam,, kesin bir bilgim varsa yargılarım ona göre de hayatımda olabilecek insan karakterlerini belirlerim.. emo denen karakterlerin yaşam tarzları bize göre saçma boş ve özenti gelebilir ama onların gözünde biz nasılız? onlar önyargılı olsalardı zaten bu yolu seçmezlerdi..

önyargılı olmasan,, tamam öyle olsa bile burası forum bu konu durduğu sürece yarın da görebilirler değil mi :D ,, arkadaşlar yapmayın nedir bu insan ayrımcılığı,, tamam bende muhatap olacağım insanlar konusunda seçiciyimdir ama insanlar hakkında önyargı yapmam,, kesin bir bilgim varsa yargılarım ona göre de hayatımda olabilecek insan karakterlerini belirlerim.. emo denen karakterlerin yaşam tarzları bize göre saçma boş ve özenti gelebilir ama onların gözünde biz nasılız? onlar önyargılı olsalardı zaten bu yolu seçmezlerdi..

Konuyu ayrımcılık konusuna çekme.. O kadar emek verilerek kurtarılmış bu ülkenin dilinin onlar ayaklar altına alırken çok mu iyi oluyor ?

Pai pia..

Asquumm.

Ewt.

Dabükü..

Shekerim..

Thamam..

Seviyoyyymm..

Konuyu ayrımcılık konusuna çekme.. O kadar emek verilerek kurtarılmış bu ülkenin dilinin onlar ayaklar altına alırken çok mu iyi oluyor ?

Pai pia..

Asquumm.

Ewt.

Dabükü..

Shekerim..

Thamam..

Seviyoyyymm..

bu konuda yerden göğe kadar haklısın,, güzel Türkçe'mizi mahvediyorlar sonra da buna msn dili diyorlar.. Benim demek istediğim insanları böyle yargılamak yerine onlara Türk olduklarını hatırlatıp, yanlışlarını düzeltmeye teşvik edip, yaptıkları davranışların hiç bir amacı olmadığını, bu kafada giderlerse onlardan hiç bir şey olmayacağını anlayacakları dillerde anlatsak ve bu tür insanların ortaya çıkmasını engellesek daha iyi olmaz mı? Bence iyi olur...

ne anlatacaksınız ya. herşey ailede biter ve belki biraz da öğretmenlerin çabasıyla. ergenlik diyorum bilimsel konuşuyorum, neyini eleştirebilirzki. ne kadar w da kullansalar, bebekçe de konuşsalar, tikky de olsalar, işe başvurmayı falan geçtim, zamanı gelince, en basit örneğiyle dostlarıyla dertleşirken, doktora hastalığını, polise şikayetini söylerken kim kasıntı konuşurki? sınavda öyle yazsınlar göreyim? durağa geldiklerinde "müsait bi yerde" demeyeceklermi? ne var msn de asqumm yazdıysa? 30lu yaşlarında herkes tek tip olmaya başlıyor zaten. çocuktur geçer deme olgunluğuyla bakabilelim.

mesele türkçeyse, türkçeni korumalarını istiyorsan, türkçenle hayran bırak, kendi payına bu düşer. bu ayrı bi konu ama.

ne anlatacaksınız ya. herşey ailede biter ve belki biraz da öğretmenlerin çabasıyla. ergenlik diyorum bilimsel konuşuyorum, neyini eleştirebilirzki. ne kadar w da kullansalar, bebekçe de konuşsalar, tikky de olsalar, işe başvurmayı falan geçtim, zamanı gelince, en basit örneğiyle dostlarıyla dertleşirken, doktora hastalığını, polise şikayetini söylerken kim kasıntı konuşurki? sınavda öyle yazsınlar göreyim? durağa geldiklerinde "müsait bi yerde" demeyeceklermi? ne var msn de asqumm yazdıysa? 30lu yaşlarında herkes tek tip olmaya başlıyor zaten. çocuktur geçer deme olgunluğuyla bakabilelim.

mesele türkçeyse, türkçeni korumalarını istiyorsan, türkçenle hayran bırak, kendi payına bu düşer. bu ayrı bi konu ama.

Keşke herkes senin gibi düşünebiliyor olsa,, ama işte dediğim gibi insanlar yapıcı olmak yerine yargıcı olmayı tercih ediyorlar... Yargılamadan önce herkes aynaya baksın bu dünyada herkes kendinden sorumlu,, "ben iyi bir insanım,, mükemmelim,, şöyleyim böyleyim" diyen insan yalancının önde gidenidir...

Sadece msn de değil. Toplu bili paylaşım platformlarında forumlarda vs de kullanılıyor bu şeyver.. Ve daha sonrasında adam gidip sınavda dahi yazıyor. Örneklerini gördüm.. Sen ne kadar Türkçe'nle hayran bıraksan da onlar her seferinde yanlış olanı seçmeyi başarırlar.. Millet boşa çırpınıyor zaten. Türkçemizi Thürkcheleshtirmeyin diye.. Bir millet için dil önemlidir. Avrupadan örnek alınıyor bu tipler. Ama avrupada insanlar dillerini korumaya o kadar önem veriyor kii..

Ergenliktir geçer mantığı yanlış.. İnsanlara o kadar karamsar duygular yüklüyorlar ki. Popüler olmak için intihar ediyorlar.. Buna ergenlik deyip geçemezsin işte. Olsa olsa bizim gençlerimizi birileri kullanıyor dersin..

Olaya bir de bu yönden bak.

Kolay gelsin kardeşim.

Sadece msn de değil. Toplu bili paylaşım platformlarında forumlarda vs de kullanılıyor bu şeyver.. Ve daha sonrasında adam gidip sınavda dahi yazıyor. Örneklerini gördüm.. Sen ne kadar Türkçe'nle hayran bıraksan da onlar her seferinde yanlış olanı seçmeyi başarırlar.. Millet boşa çırpınıyor zaten. Türkçemizi Thürkcheleshtirmeyin diye.. Bir millet için dil önemlidir. Avrupadan örnek alınıyor bu tipler. Ama avrupada insanlar dillerini korumaya o kadar önem veriyor kii..

Ergenliktir geçer mantığı yanlış.. İnsanlara o kadar karamsar duygular yüklüyorlar ki. Popüler olmak için intihar ediyorlar.. Buna ergenlik deyip geçemezsin işte. Olsa olsa bizim gençlerimizi birileri kullanıyor dersin..

Olaya bir de bu yönden bak.

Kolay gelsin kardeşim.

Birilerinin kullandığı kesin zaten,, daha geçen ay bizim okulda bir kız intihar etti,, öğrendiğimiz kadarıyla kızın ailevi sorunları varmış,, ama sorun ne kadar büyük olabilir diye düşünüyorum,, kızın babası polismiş falan filan.. neyse.. Yanlış hatırlamıyorsam Fransa,İtalya,İspanya bu üçünden birinde tam olarak hatırlayamıyorum,, turistik bölgelerde tabelalarda vs. hiç bir şekilde ana dil dışında yabancı dilde yazı yok. O bölgelerde çalışan insanlar da yabancı dil bilmiyorlar,, adamlar öyle bir mantıkla çalışıyorlarki madem benim ülkeme ziyarete geldin dilimi öğrenmek zorundasın mantığını kullanıyorlar.. Bizim ülkede turistik yerlere bakın; herkes su gibi yabancı dil konuşuyor,, yabancı kelimelerde yazılmış işyerleri,, günlük konuşmada yabancı kelimeler kullanma okey,baybay gibi.. Şehirde ana caddede bile yabancı isimli tabelalar var.. Hatta öyle bir hal almışki geçen gün Saatchi diye bir yer gördüm.. Görün artık memleketin ne hale geldiğini..

ben gene söylüyorum.bunlar sadece azınlık,bizim ne dilimizi ne birliğimizi zedeleyebilirler.bazılarının sorun ettikleri bir konu gibi sadece sorun gibi görünen mahluk sınıfı ve azınlıktan öte gidemeyecekler bunlar.çünkü;

bu ülkede öcelikle vatanını seven diline sahip çıkan örfüne geleneğine bağlı insanlar temeldir..biz ülkeyi daha fena hallerden tırnaklarımızla kurtardık.iki üç zibidi mi bozacakmış..

dil konusuna gelince.bakın hepimiz farkındayız ki hangi dünya ülkesine gidersek gidelim önce kendi dillerini sonra ingilizceyi dayatıyorlar..fakat bize gelince ne oluyor herpiniz biliyorsunuz.bugün Gökkuşağı bakkal, yarın rainbow market oluyor.neden? evrensellik sıkması bahanesi ile..pehhh

daha ülkenin başındakiler türkçeyi kullanmaktan acizler..tdk yı tebrik ediyorum yeni kelimeler bulmaya çalışıyorlar abancı sözler yerine ama yetersiz.çünkü planlı ve geniş çalışılmıyor.. e böyle oluncada üç beş çapulcu dilimize kast ettiklerini zannediyolar...

Ben İstanbul doğumluyum ve o güzel İstanbul şivemi hiç bozmadım.ergenlik geçirdim ama ne siyaha nede melankolyaya özendim.çünkü ben ailemden şu öğütü aldım.Oğlum sen karşındakine gösterdiğin kadar saygı ve yine karşındakine gösterdiğin kadar sevgi,hoşgörü alırsın.ve hiç şaşmadım..şuan ne yüzlerce arkadaşım var ne de ortamlarım.takıldığım tek kişi var oda ahretlik kız arkadaşım yarim...

Sorarım size.bu işin başı neresi,nerde hata yapıyor bizim Sözüm ona kendine Türk ailesi siyen aileleler..fazla hoşgörümü?eksik otorite mi?şımartılma mı?

Ben günümüz anne babasına baktığım zaman,, 30 yıl önce olduğu gibi çocukları fazla sıkmıyorlar,, mesela benim annemde şu mantık var; beni yeterince sıktılar bu durumdan ben üzüldüm ama kendi çocuğuma aynı şeyleri yapmayayım.. ben çok rahat bir insanım ama hiç bir zaman bu tür ve benzeri şeyler yapmadım,, aileden aileye değişiyor aslında bazı aileler çocukları gerçekten hiç takmıyor;; tanıdığım bir kız var geçen gün anlatıyordu işte şunu yaptım bunu ettim şuraya gittik falan filan,, sordum baban karışmıyor mu diye: babam olsa da olmasa da pek farketmiyor dedi.. Günümüz Türk ailesinde bu tür örnekler olduğunca fazla e dolayısıyla benim de içinde bulunduğum yeni nesil grubu gereğinden fazla rahat,, kimseyi takmayan kişiliklere dönüşüyor.. Aile çocuğa TÜRKLÜK Duygusunu vermezse TÜRK olduğunu hissettirmezse çocuk ne yapsın, İstiklal Marşı'nı bile coşkuyla söylemeyen bir nesil yetişiyor,, törenlere okulun zorlaması ve orada iki saat ayakta dikilmeye çağırdılar lanet olsun gözüyle bakıyorlar.. Ama, herşey ailede de değil tabiiki; herkes kendinden sorumludur,, ha tabi çocuk yarın bir gün aileden gelen destek kesildiğinde aklı başına gelir,, o zaman da aileye hesap sormaya gider.. ve kendine psikolojik olarak darbe vurmaya başlar..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...