Jump to content

Sata Dıskı Kaç Parçaya Bölsem

asizemheri

Recommended Posts

arkadaşlar size bi sorum olucak hdd hakkında suan kullandıgım hdd mı bıcımlendırıcem 5 parca halınde 250gblık samsung sata2 şimdi bu dıskı kac parcaya bölsem bana tam randıman verir birde netür biçimde formatlayım ntfs mı fat 32 mi düşüncenizi söylerseniz çok yardımınız olucak teşekkürler

temel disk olarak 5 parça yapamazsın zaten max 4 olur 5 parca yapıcaksan diski dinamik diske cevirmen laızm sonra var olan harflerin hepsi degerince bölme işlemi yapa bilirsin yanlıs dinamikten tekrar temel diske dönüştürüceksen içindeki dosyaların yedegini alman laızm ...

ben sahsen fat32 kullanıyorum sılınen dosyaların yedegını bırakarak makınemı agırlastırmıyo

bolum olarak da 4 olur en fazla

sistem 50 gb

multimedia 25 gb

oyun 40 gb

yedek 100 gb

tavsiyemdir :)

temel disk olarak 5 parça yapamazsın zaten max 4 olur 5 parca yapıcaksan diski dinamik diske cevirmen laızm sonra var olan harflerin hepsi degerince bölme işlemi yapa bilirsin yanlıs dinamikten tekrar temel diske dönüştürüceksen içindeki dosyaların yedegini alman laızm ...

iide arkadasım benımkı sata dısk 4parca maksımum bolunur dedın ama suan ben 5 parça olarak kullanıyorum bılgısayarcım yanı 3 sene evel aldıgım yer 21 parcaya kadar bölünücegini söyledi 250gb tek disk 5 parca suan ya 3 ya 4 olarak dusunuyorum ama bıturlu karar veremedım

temel disk dinamik disk farklarını arastırın işte yaa milletin dedigi ile takılı kalmayın bilgisaytarcılarda kim windows kurmayı blen herkes bilgisayarcı türkiyede ...

verim bakımından pek bir değişiklik olacağını zannetmiyorum ama birden fazla işletim sistemi kuracaksan her sistem için yeteri kadar disk böl gerisini depo kullan ve ntfs olarak biçimlendir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...