Jump to content

Bozduğunuz Bilgisayar/parçalar Nelerdir?

nuru

Recommended Posts

ben ilk bu işlerle uğraşmaya başladığımda bilgisayarı toplamıştım bir kablo vardı boşda bekliyordu :p dedim onu bir yere takayımda boş boş kalmasın daha iyi olur dedim bir girişe takmamla beraber kablo çatır çatır yanmaya başladı durduramadımda işlemcidende cos diye ses çıktı ben izlemeye davam ettim ne olduğunu anlamadımda daha yeni bulaştığım zamanlar baktım iyice dumanlar filan çıkmaya başladı fişi çektim sonra herşeyi söküp tekrar bağladım tabi o kablo boş olarak :p ...sonra bilgisayar çalıştı onun haricinde hiç bir bilgisayar parçasına zarar vermedim o ilk seferdi iyi bir ders oldu..zarar yerine iyi şeyler yaptım çalışmaz denilen bir bilgisayarı açmayı başarmıştım ilk zamanlar teknik servis nasıl yaptığımı anlamamıştı ama bilgisayarı çalıştırmıştım bilgisayarın yanmasıda ilk seferde olur artık o kadar diyorum bilgisayarda duman çıkması hariç bir sorun olmadığından içim rahat ...şimdiyse bilgisayar ve içerikli hiç bir şeyden derdim olmuyor şükür hepsinden anlıyorum...

ben de sarhoş kafayla hardisc kablolarını deiştirirken pinleri kırmıştım :S sona legim ettirdim allahtan o zmn lar böyle deildi piyasa bi hardisc ev kiram kadardı :S genelde hardisclerle aram yok :S neden bilmem hardisk dayanmıyo yeni aldıgımı hardisc te bozuldu allahtan garntisi vardı (sanırım nazar dan başka bişi deil arşiv saglamdı:p)deiştirdiler ama 400 gb YALAN OLDU:s şu an hardiskimde dogru düzgün mp3 bile yok:S

Eski bilgisayarımda bios update ederken Anakartımı heder ettim :p Beş sene kahrımı çekti pc im heyy gidi günlerr heyy dili olsada anlatsa pc :p Cd rw bozmustum eskiden garantisinin bitimine bir ay kala bozulmustu garantisi biterken yenisini gönderdiler eskisinin üst modeli idi :p Başkada bir şey yok sanırım . Bozmak da istemem :p:):) Ama pc min arkasını kaşiyim nazar değmesin .

Ben ilk olarak bi adet dvd-wrıter aldıgım saat ıcınde yaktım.elimde yazılıp silineilir cd le durmadan yazıp siliyordum sılerken fişini çektim. :p ikinci oalrak şimdi kullandım pcnin işlemci fanı oturtma yuvasını kırdım.Hiç paniğe kapılmadım direk japon yapıştırıcısı işimi gördü :p üçüncüsü çalıştığım işyerinde bi devlet kurumu pcden birine bişeyler öğrettiğim sırada power supple ayarını 110 volt düşürmüşüm o sırada mouse yi takarken bi gürültü bi duman ve ardından müdür geldi :p gerçi ayıkmadı ama :p bu kadar :)

Bundan 6 veya 7 yıl önce, pc nin kasasını açtığımda bayağı bir tozlandığını görmüştüm, temzilemek için aklıma bisiklet pompası gelmişti..! pompa hiç kullanılmamıştı hava vurdum, pompanın iteneği yeni olduğu için yağlıymış ,anakartın üzerine fıskıyeli bir şekilde dağılmış bende fark edemedim pc ne yaptımsa açamadım garatiye gönderdim yenisi geldi.Neden açamadığımı pompayı elime vurduğumada anlamıştım yağ atıyordu .

Elektrik yüzünden bana ait olan laptop ramı yaktım 256mb

Elektrik yüzünden masaüstü pc nin power yaktım

Elektrik yüzünden masaüstü pc nin ramını yaktım

Evin dengesin elektriği yüzünden komple evin elektirk aksamını değiştirdim sorun bitti :pardon:

Bozsakta bilgisayarcı/elektronikçi olduğumuz için tamiride kendimize düşüyor :D Yada garantiye..

Şimfi aklıma salakça bozduğum philips usb hdd kutusu geldi, yaptığım usb ara kablosunda deneme tahtası olunca çalışmaya devam etmişti ama bazen kağnıya dönüyordu :pardon:

bir keresinde bilgisayara elektirik gelmiyordu söktüm bende acemice uğraşırken start kabloarını falanda söktüm yanlış yerlere falan taktım sanırım bilgisayarı fişe takınca etrafı yoğun bir sis çöktü :pardon: güç kaynağı yandı

bir keresinde bilgisayara elektirik gelmiyordu söktüm bende acemice uğraşırken start kabloarını falanda söktüm yanlış yerlere falan taktım sanırım bilgisayarı fişe takınca etrafı yoğun bir sis çöktü :pardon: güç kaynağı yandı

arkadaşım sen ne yapmışsın öle ya :D

2 Adet Anakart ( Board )

1 Adet P4 İşlemci

2 Adet Hardisk Biri 400 Diğeri 500 ( 400 Olan Çalışıyor Ama Kafa Atıyor Az Zamanı Kaldı :pardon: )

1 Adet Power Supply

Anakart, Ekran Kartı, PowerSupply bunlar hep ısınmadan dolayı yandılar CD Rom Disket Sürücüsü Emekliye ayrıldı onların bozulmasında bir etkim olduğunu sanmıyorum

Bide Laptop a Gazoz döktüm ama hala çalışıyor :pardon:

ııı...

1 disket sürücüsü

1 ram

1 anakart

1 işlemci

3 güç kaynağı

2 sabit disk (sonuncusuna içim gitmişti 320 gb dile kolay)

7 fare (sonuncusu çok fenaydı)

1 crt monitör

eh başka vukuatım yok

AGP anakart

1 gb ram

512 mb ram

256 mb ram

64 mb ram

Ati X1650 Pro 512 Mb DDR2 Ekran Kartı

laptop ekranı

3 klavye

4 fare

20 gb

80 gb harddisk

Power Gücü

monitör kablosu

dvd-rw

Çok Şükür Az Bozmadım

Cafe işletiyorum dolayısıyla bozduğum veya bozulan parçaların haddi hesabı yok depoda yığılı power var hiç saymadım eski anakartlar çoğu bozuk. ama tahmini rakamlarla vermem gerekirse...

23 adet Power

8 adet anakart (farklı marka ve modelde)

3 eternet kartı

5 ekran kartı

5 flopy

2 cd rw

Birkeresindede 2-3 sene önce Yeni 10 tane makina aldık cafedeki diğer bilgisayarlardan gohst yapalım derken 4 tane 160 lık hdd yi çatır çatır yaktık bayağı yaktık duman çıktı hemen garantiye yolladık imalat hatası varmıştı yenilerini yolladılar =)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...