Jump to content

Abd Ordusu, Türk Hacker'ın Peşinde!

zinnnn

Recommended Posts

turkhackerkucukk.jpg

'Mosted' nickli sanal korsan, 'çok önemli ve hassas' bilgileri elde etmiş olabilir

Amerikan Savunma Bakanlığı, 'mosted' nickini kullanan Türk sanal korsan ya da korsanların, ABD ordusuna ait yüksek güvenlikli en az iki 'hassas' web server'ına sızmayı başardığını tespit etti.

ABD'de yayımlanan haftalık InformationWeek dergisinin özel haberine göre, Amerikan ordusunun Oklahoma eyaletindeki McAlester Cephane Fabrikası ile Virginia eyaletindeki Ordu Mühendisleri Transatlantik Merkezi'nin internet giriş bilgileri Türk korsanlar tarafından kırıldı. McAlester'daki özel güvenlik ihlali 26 Ocak'ta gerçekleşti. Bu tarihte tesisin internet sitesine girenler, küresel ısınmayla mücadele için hazırlanmış başka bir siteye yönlendirildiler.

'Mosted' nickli sanal korsan ya da korsanlar, 19 Eylül 2007'de Virginia'daki merkezin server'larını kırdı. O tarihte siteye girmeye çalışanlar, Türkiye merkezli www.m0sted.net internet sitesine yönlendirildiler. Bu internet sitesi 2007'de ABD ile İsrail karşıtı sözler, resimler ve kayıtlar içeriyordu. Ancak şu anda kapalı.

Amerikalı yetkililer, konuyla ilgili soruşturmaları hafta başına kadar 'gizli' bir şekilde yürütüyordu. Ancak bütün çabalara rağmen Türk sanal korsan ya da korsanların gerçek kimliği ele geçirilemedi.

haberin devamı..http://www.haberturk.com/haber.asp?id=149721&cat=180&dt=2009/05/29

cihan haber ajansı bu haberi nerden almış merak ediyorum internette hiçbiryerde yok, benmi bulamadım acaba?yada direk amerikadan kendi kaynaklarından(!) mı almış. ayrıca bu çocuk hacki felan bırakmış heralde, msn sinide yazmış sayfasına, bana hiç inandırıcı gelmedi:S

iskorpiksbilmemne fiyaskosunu bile flaş haber yaptıklarından güvenilir!! haber ajanslarımızı kaale almıyorum

iskorpitx lamerin biri.kumarbaz herif.:Dama bu adam doğrudur çünkü işi bilen biri.haberi kaynağı herhalde şöle>|>bunlar nur cemaati dene yere yakınn kişilerdi belki olayı yapınca yine bu cemaatin ajansı olan cihan habere verrek hem reklam hemde ilk olmak istediler herhalde:S

:D olabilir.. ama sitesinde(ww.m0sted.net) başarıların olduğu bölümde de göremedim ben.. hep nestle gibi şirket vs hacklemişler.. bi de UN siteleri. en büyük başarım kaspersky yi hacklemekti demiş bi röportajında.. bi de tek başına deilmiş vs vs

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...