Jump to content

Sakın Win7 Kullanmayın :p

akMurat

Recommended Posts

Windows 7'de d sürücümde belerim masaüstü vs.. olduğu halde sorgusuz sualsiz disk yönetimi d sürücümü sildi :D Yanlış diskin bölümünü uçurdum yani dalgınlıkla.

Ben dalgınım ama windows 7 de desktop ve belgelerimin olduğu diski uçuracak kadarda tuhaf.

Windows 7 yüklerken kendisi otomatik yedekleme yapıyor diye biliyorum documents and settings te kullanıcılar kısmına bir göz at istersen

D sürücüsünü yedekleyecek kadar büyük değil malesef documentsin olduğu bölüm.

bu hatayı yapmamak için formattan hemen sonra disk bölümlerine isim veririm..

çünkü xp nin kurulu olduğu bölüm xp de C olarak görünürken vista ve win7 aynı bölümü D olarak görebiliyor.. :D

En mantıklısı diskin boyutlarına bakmaktır. Kuracağın diskin boyutu farklı gözüküyorsa farklı disktir. Aynı ise hiç sorun olmadan kurulur.

win7 kurarken değil win7 üzerinde disk yönetimi ile başka diski formatlarken oldu olay, misalen e sürücüsünü formatlayacağıma belgelerim ve masaüstünün olduğu d sürücüsünü formatlamışım. Kurtardım dosyaların hepsinide ama 5 saat sürdü, şimdi 5 saatte geri yüklemesi sürecek.

• 2 hafta sonra ...

Ben hiç beğenmedim.Yine dandik olmuş.Xp nin yeri hiçbirisi tutamaz.Xp de rahat oynadığım oyunu aynı donanımla win7 ile zorlanıyorum.Vede aşırı derecede.Hiçde bana win7 yi savunmayın.

• 2 hafta sonra ...

üçüncü sistemimi kurdum. sadece skystar 2 PCI ile problem yaşadım ki sürücüyü kuruyor ama başlatamıyor. bence her yönüyle mükemmele yaklaşmış. kusursuz olması imkansız. insan hatası olmazssa.

üçüncü sistemimi kurdum. sadece skystar 2 PCI ile problem yaşadım ki sürücüyü kuruyor ama başlatamıyor. bence her yönüyle mükemmele yaklaşmış. kusursuz olması imkansız. insan hatası olmazssa.

skystarda hata alıyorsanız ilk önce xp driverini kurun sonra vista driverini üstüne kurun sorun kalmayacaktır

ben skaystar 2 tv kartınıda çalıştırdım( progdvb hariç ) sorun yok yani şu an 7100 sürümü kullanmaktayım.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...