Jump to content

Acer Crystal Eye Webcam

ysf_09

Recommended Posts

Arkadaşlar acer 2920z dizüstü bilgisayarım ilk geldiğinde webcami ile fotograf çekebiliyodum kamera ayarlarını yapabiliyorum... Masaüstünde yada başlat menüsünde webcam kısayoluna tıkladıgımızda direk görüntü geliyodu ve çekim yapabiliyodum... Wepcamimde bir sorun yok msn de falan sorun olmadan çalışıyor... Ama webcamim ile fotograf çekmek istiyorum... internette araştırdıgım nerdeyse bütün driverları hepsini denedim ama bir türlü ilk satın aldıgım gibi masaüstünde webcamim kısayolu oluşmuyo yada başlat menüsünde... ve doğal olarakta wepcamim ile fotograf cekimi yapımıyorum... Belki yanlış driverları kurmuş olabilirim... Yardımcı olurmusunuz...

Please register to see this content.

bu ftp dızınındeki web cam driverlerini dene baqalım istediğin varmı aynı yazılım benım laptoplada gelmişti bende mecbur kuruyorum cunku sadece webcamın kırmızı ışıgını o kapatıyor gerı hıc bır ozellıgı yaramaz sen neden bunu bu kadar cok ıstıyorsun kı ? herneyse sen o verdıgım dızın dekılerı dene 64bit için ama onlar uyar buyuk ıhtımal benımkınınde sıtesıınde 32 bit surumu yok ama 64 bıtı kuruyom uyuyor olmadı bendekı 32 bıt ı ewe gıdınce upload ederım hade bye

Açıkcası şu webcam den video yada resim çekme olayını hakikaten anlamış değilim. Bu aygıtın görevi görüntülü konuşma yaptırmak. Ama kabahat üretici firmalarda. Adamlar ucuz, 25-30TL ye 8MP kamera diye satıyor bide kutunun üstünde yok yok göstermezmi :) Birçok webcam, Resim yada video çekecek kadar kaliteli değil ama herkese saygı duymak lazım :D Neyse uzatmayım

- Öncelikle daha önceden kamerayla ilgili kurduğun driver yada application felan varsa hepsini kaldır.

- linkten (vista kullandığını varsayıyorum çünkü XP driver ları yok). Muhtemelen bison cam (Bison_CCD... )kullanıyor, olmasza kaldırırsın suyin driverini(SUYIN_CCD..) kurarsın. Masa üstüne yada programlara kısa yolu gelmezsse sadece driver olduğu içindir. Application da

Please register to see this content.
dan Empowering Technology and Utilities içinde bison yada suyin hangisiyse ona ait uygulamayı indir muhtemelen uyacaktır. Umarım işini görür. Dahada olmazsa servise ******ürürsün onlarda vardır :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...