Jump to content

Linklerin Kısayolunu Açma

canpolat11

Recommended Posts

arkadaşlar lütfen yardım elimde bir sürü link var rapidshare linki tabi bu linkler köprü biçiminde yani ya değil adresin tamı yazmıyo köprünün içinde yazıyo ben bu linklerin köprülerini nasıl kolayca açarım yani not defterine kopyalamam lazım olmazsa tek tek açıp kopyalıcammı lütfen yardım.saygılar

arkadaş kaynagını goruntule yontemı vs demiş ama doğru kaynagı goruntule de sayfanın notpad acar ordakılerı başka bir notpade yapıstır daha sonra ctrl+f yap istedin aradıgın seyı bulursun not=ctrl f yaptıgında yukarı asagı dıye tuslar olur eger arama yaptıgında aşagdaysa yukarı yap yukarıdaysa aşagı yap umarım işini görür ;)

cevabın için sağol ama bunun kısayolu yokmu hepsini seçip linkleri kopyalamak gibi ya indireceğim inşallah mamenin tüm oyunları oda 200 part linkleri kısayollu yani link altındaa yatıyo alıp kopyalamıyorum.saygılar

bu banada lazım sanırım firefoxda bir eklenti ilede yapılıyormuş uzun linkler kısaltılıyor bir film indirmek istediğimde linkleri tek tek açıp not defterine yapıştırmak zorunda kalıyorum bunun bir yolu var daha önce görmüştüm başka yardımcı olabilicek kimse yokmu?

Teker teker silme, hepsini birden sil ;)

Nasıl :

CTRL + F = BUL demek tir malum ama

CTRL + H = Değiştir demektir.

Şimdi kaynak dosyayı açalım

CTRL + H yapalım, aranan yerine <a heref= yazıp yeni değer kısmını boş bırakıp tümünü değiştir derseniz tümü silinmiş olur :D

Sonra tagın bitişinide aynen yaparsınız yani :

CTRL + H

aranan = </a> yeni değer boş sonra tümünü değiştir...

bu şekilde en fazla 3-5 tekrardan sonra silinmesi gereken bütün kelime veya kalıpları daha kolay ve hızlı silebilirsiniz.

Şahsen benim çok işime yaramıştır bu özellik :clapping:

Bu yöntemi NotePad, WordPad, Word, Excel, FrontPage dahil neredeyse bütün editörlerde uygulayabilirsiniz...

EDİT :

Şuda Alternatif olabilir :

Direk linkleri yakalayan bir download yöneticisi imdadınıza yetişebilir!

Mesela 200 tane rapid linki olduğunu var sayalım :

RapidShare Downloader (www.majorshare.com/msrsd) kurulu olduğunu düşnürsek eğer tek yapmanız Linklerin üstünde sağ tık kısayolu kopyala (Firefoxta = Bağlantı konumunu kopyala) demek. Siz bu kopyala işlemini yaptığınız anda RapidShare Downloader programı linkleri otomatik olarak hafızasına alıp listeye ekliyor, dilerseniz listenin bir txt dökümünü alabilirsiniz..

Bu bir örnekti, eğer linkler rapid linkleri değilse bu mantıklla ama başka programlar ilede yapılabilinir, veya Ctrl+H 'a devam :clapping:

öncelikle teşekkürler fakat vbu firefox 3 ile uyumlu değil ve sanırım linkleri kısaltmaya yada tiny sayfasındaki linkleri uzun görmeye yarıyor uyumlu olmadığından deniyemedim :S....

edit:sanırım uyumlusu aşağıda var deniyorum şimdi birazdan sonucu yazarım...

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/search?q=TinyUrl&cat=all[/CODE]

edit:

denedim ama işe yaramadı beş altı tane eklenti denedim işe yaramadı en iyi yöntem kaynağı görüntüle gibi duruyor şimdilik...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...