Jump to content

Usb Bluetooth'u Laptop'un İçine Monte Etme

Sirius

Recommended Posts

thumb100050_00.jpg

züstü/Laptop'unuzda USB Bluetooth bağlantınız yok ise alacağınız Extarnel USB Bluetooth ve bir kablo ile makinenize dahili Bluetooth bağlantısı ekleyebiliriz. Yani External USB Bluetooth'u İnternal yapacağız.

Konumuz Hardware/Modding kapsamına giriyor. Elektronikten az çok anlamanız yeterli çok zor bir işlem yapmayacağız ama sonuç olarak azda olsa riski var. Yapıp yapmamak size kalmış.

Lazım Olanlar.

1-) Lehim veya Havya Makinası.

2-) Usb Bluetooth.

3-) 4 Adet Elektrik Kablosu.

4-) Laptop'unuz.

5-) Lehim teli. Mümkünse Gümüş olsun daha sağlam çünkü.

Adım Adım Yapacağımız İşlem;

1-) Öncelikle USB Bluetooh'unuzu makinaya takıp tanıtın. Doğru çalıştığına emin olun.

Bluetooth'u monte ettikten sonra sorun olmaması ve uğraştırmaması için.

709pit.jpg

w0jiok.jpg

2ltkk0w.jpg

2-) Kurulumdan sonra mutlaka Bluetooth'unuzu test edin.Düzgün çalıştığına emin olun.

USB Bluetooth'unuzu Laptop'unuzdan çıkarıp Plastik kısımlarını sökün.

2dazlh4.jpg

3-) Elektrik Kablosu ile 1'den 4'e kadar numaralandırdığım kısımlara kabloları Lehim yapın. Genelde her USB Bluetooth'ta yuvalar aynıdır.

33kb42t.jpg

4-) Laptop'unuzun USB soketlerinin arka dişlilerine yukarıdaki Lehimle birleştirdiğimiz labloları aynı düzenle sokete Lehimleyin.

2wd8u8y.jpg

5-) Lehimleme işlemlerinin ardından Usb Bluetooth'u anakartın boş bir yerine sabitleyin. Boş bir alana burakmanız yeterli sakın Silikon veya yapıştırıcı, band kullanmayın. Bunlar perçinlenmeye sebebiyet verir.

Boş bulduğunuz kısma USB yerleştirdiğiniz zaman Laptop'u toplayabilirsiniz.

Yeniden başlattığınızda USB aygıtınız otomatik olarak başlayacak ve çalıştığını göreceksiniz.

Burda size önemli bir bilgi vereyim. Bluetooth'u kablo aracılığı ile birleştirdiğimiz USB portunun bir daha kullanılmayacağını düşünmeyin. O portu tekrar eskisi gibi kullanacaksınız ama Bluetooth'u bilgisayarınızdan kapamanız lazım.

Mutlu Son.

Kris-Jan05-XPBT10.jpg

USB portuna paralel bağlamış olduk. güzel ama peki o porta bir aygıt daha bağladığımızda akımda düşüş olacaktır. Akımın düşmeside iki aygıtında çalışmasını engeller bence. Zira düşük akımda çalışacaklarını sanmam. Yada porttan fazla akım çekilerek anakarta zarar verecektir. Eğer böyle olmasa neden USB adaptörlere gerek kalsın paralelden çakelim gitsin isteiğimiz kadar USB'yi. !!!!!!!! :S :rolleyes:

fikir olarak güzel ancak herhangi bir kısadevre olayı olurmu yada koyacağımız yeri ona göremı seçmeliyiz

elektronık bılgınız yoksa kesınlıkle denemeyın..kısa devre olabılır..ayrıca lehımleme teknıgınızde ıyı olmalı

saygılar

Ben bunu yapmıstım :rolleyes: hata dektop pc mdede hala kullanmakdayım aynı teknık ıle hem blu. ve benım kaplosuz oyun kumandalarının verıcılerını kasa ıcıne entegre ettım

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...