Jump to content

Bilgisayarım Çakılıyor

ramcho06

Recommended Posts

Arkadaşlar son bi kaç gündür makina çok yavaş; önceleri Harddisk'in cok dolu olmasına baglıyordum .Sanırım onunla alakası yok..Biraz öncede Görev yöneticisine baktım değerler anormal gibime geldi Ekran Goruntusu'nu ALdım inşallah üstadlar yardımcı olur..

Donanım:

AMD Athlon 64x2 Dual core3800+ işlemci

512 Mb ram

nVidia Geforce 7600 ekran kartı

ASUS M2N Anakart

2a0i2hs.jpg

4gpy4g.jpg

Bazı programlarınız boş yere ram tüketiyor.Bunlardan biri javanın bir programı olan jusched.exe.Diğerleri ise msn meseenger programı ile ilişkili olan msmgs.exe. ve googletalk.exe.Bunların sistem ile birlikte açılmasına gerek yok.Apachi.exe nin jqs.exe,vm303,..vs ne olduğunu bilmiyorum

Bunun dışında hardiskinizde birleştirme yapınız.Eğer çok fazla program yükleyip kaldırdıysanız bu kayıt defterini şişirir.Size önerim Advanced windows care ile sisteminizde bir bakım yaptırınız.

Bence ram kullanım değerleri anormal sayılmaz.İşlemci kullanımı da %1 seviyesinde.Sorun çalışan programlarından pek kaynaklanmıyor gibi.

Saygılarımla

ilk önce ccleaner kur ve dosyaları bir temızlesin sonra regeditteki sorunları çözsun.ondan sonra Araçlar> başlangıçta sekmesine gel orada antivirüsün hariç ve wireless ile ilgili olan birşey varsa kalsın diğerlerinin üzerine sag tıklayıp devre dısı sonra girdiyi silde.ve bilgisayarını combofix ile bir güzel tarat yıne düzelmezse yaz buraya baska yöntemler deneriz.

Bazı programlarınız boş yere ram tüketiyor.Bunlardan biri javanın bir programı olan jusched.exe.Diğerleri ise msn meseenger programı ile ilişkili olan msmgs.exe. ve googletalk.exe.Bunların sistem ile birlikte açılmasına gerek yok.Apachi.exe nin jqs.exe,vm303,..vs ne olduğunu bilmiyorum

Bunun dışında hardiskinizde birleştirme yapınız.Eğer çok fazla program yükleyip kaldırdıysanız bu kayıt defterini şişirir.Size önerim Advanced windows care ile sisteminizde bir bakım yaptırınız.

Bence ram kullanım değerleri anormal sayılmaz.İşlemci kullanımı da %1 seviyesinde.Sorun çalışan programlarından pek kaynaklanmıyor gibi.

Saygılarımla

cevabınız icin cok teşekkür ederim dediklerinizi uygulayacağım

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...