Jump to content

Pardus 2009 Geliyor!

Kænuni

Recommended Posts

20090522041457_parduslinux2009geliyor.jpg

Açıklanan sürüm takvimine göre, kararlı sürümün çıkışına dek, dört deneme sürümü çıkacak.

* 27 Mayıs Alfa sürümü

* 19 Haziran Beta sürümü

* 3 Temmuz RC sürümü

* 10 Temmuz RC2 sürümü

Temmuz ayının ilk yarısında çıkacak iki ayrı aday sürümün (RC) ardından, Pardus 2009 kararlı sürümü, 17 Temmuz 2009 günü kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Pardus 2009, kullanıcılara yeni Plasma teknolojisi ve görsel efektlerle zenginleştirilmiş KDE 4 masaüstü ortamını sunacak. Sistem altyapısında ise daha fazla donanıma destek verilecek olan Pardus 2009'da, Ext4 dosya sistemi ile kullanıcılar çok daha kararlı ve performanslı bir sisteme sahip olacak. Pardus 2009 sürümü, diğer Pardus sürümleri gibi kullanıcılara kullanımı kolay, kararlı, hızlı, güvenli bir masaüstü ortamı ve binlerce özgür yazılımı kolaylıkla kurma ve kullanma şansı verecek.

veteknoloji

Microsoft'la linux beraber olmaz. Linux açık kaynaklı bir işletim sistemi.Windows ise kapalı kaynak.

Böyle bir şey sözkonusu değil.

Tabii beraber olmaz derken birleşemez anlamında (Adobe-Macromedia gibi olmaz yani :) )

onu biliyorum da tam stabil çalışmıyo kullandım ben onu benim aklımdaki şey duyduguma göre microsoft la linux beraber olmus nıye boyle bıse yapmıyolar ?

Evet birlikte olmuşlar fakat işletim sistemi konusunda değil, Amerika'da bilişimle ilgili bir yasaya karşı birlikte olmaya karar vermişler :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...