Jump to content

Bilgisayar Hiçbir Harici Diski Tanımıyor

botett

Recommended Posts

Cevaplara teşekkür ettim. En az 3-4 farklı marka harici disk denedim hiçbirini görmedi . Cevaplardan ShadowTr arkadaşımın verdiği ccevap dışındakileri denedim olmadı. ShadowTr arkadaşımın dediği nasıl yapılır açıklayabilir misiniz.

Normal windows kurulu bir makinada denersen ona göre yorum yapabiliriz.TNCXP de hangi bişenler çıkarıldı tam olarak bilmiyorum.Mesela benim JixP ' de birkaç bileşenden dolayı bazı USB belleklerde tanımıyor.

bak şimdi kardeş senin bilgisayara takılı olan hardiskin ide ise taşınabilir hardisk kutusunun içindeki hardiski çıkar ve bilgisayara paralel bağla bilgisayar açıldığında görmesse hardiski jumper yapacaksın yani senin hardiskini 1. yapacaksınki bilgisayar windowsu o hardiskden açmaya çalışsın.sen dediğim gibi taşıanilir hardisk kutusunu sök hardiski çıkar cdromdaki ide kablosunu sök hardiske tak öyle dene bakalım.büyük ihtimal görecektir...

Harici diskin USB si 2.0 dır seninde bilgisayarındaki 2.0 destekli USB slotlarından birine takman gerekir yoksa çalışmaz

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...