Jump to content

Flash Diski Biçimlendirme Hatası

korkmazmemet

Recommended Posts

Arkadaşlar elimde kıngston 32 gb flash disk var.Ben bilgisayara taktığım zaman sorun vermiyor ama açtığım zaman biçimlenmesi gerekiyor diye uyarı geliyor.Biçimlendirmeye tıkladığım zaman windows biçimlendiremiyor.Uyarısı veriyor.Kullanmadığım program kalmadı.Flashı Nasıl biçimlendireceğim:Yardım ederseniz sevinirim.

Kardesım Benımde Basıma Gelmıstı Tek Denedıgım PC format atcagım sırada Flash bellegı Taktım Flash bellegı bıcımlendırdım Sorun Kalmadı Istersen Bı Dene Derım Mutlaka işe Yarar ,,

Slm Kardeş inşallah yardımım olur...

Önce flashını bilgisayar görüyorsa bilgisayarına tak... Hiç Açmayı deneme...

Bilgisayarımın üstüne gel sağ tıkla Yöneti Seç açılan pencerede sol taraftan disk yönetimi sekmesine tıkla sağ tarafa bilgisayarına takılı dahili harici diskler görünecek... sağ alt kısımdan flash diskini seç sağ tuş özellikler seçeneğini tıkla açılan pencereden araçlar sekmesini tıkla şimdi denetle butonuna tıkla açılan pencerede iki seçeneke kutusu var ikisini de işaretle denetlemeyi başlat...

Eğer şansın varsa sistemden dolayı flash diskini biçimleyemiyorsan denetleme tamamlandıktan sonra flash diskin biçimlenicektir yok başka bişey varsa denetlemeyi yapmayabilir ama ....

bu işlemin flash diskine bir zararı yok faydası var ......

:warning:8):D :D :D:):pardon::clapping:

inşllah halledersin...

Arkdaşım o flash belleğini tak ve cd den çalışan bir xp ile sistemi açıp o flash diskini biçimlendir.O da olmazsa xp cd ni tak.Ve sanki o flash diske xp yükleyecekmiş gibi yap.Ve Xp Kur'un flash diskini biçimlendirmesini bekle.Tam %100 olup dosya atmaya başlayacağı sırada reset tuşuna bas.Ve xp cd ni çıkarıp sistemi normal şekilde başlat.Bu da olmazsa Linux yüklü bir bilgisayarda bu flash diski tak ve biçimlendir.Saygılarımla.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...