Jump to content

Usb Root Hub ( 2 Bağ Nok.) Hatası

cayro

Recommended Posts

Arkadaslar ilk önce konuyu yanlıs yere açtıysam özür dilerim. Konuyu forumda aradım bulamadım

Problem şu: Laptop hdd mi pc ye baglamak için hdd kutusu aldım ve usb girisinden pc ye bagladım ve söyle bir hata mesajı alıyorum.

Üstte aygıtın yerleştirilmesi kalın türde gösterilmiş.

USB Root Hub ( 2 bağ nok.) hatası diyor

Alttada bilinmeyen aygıt olarak gözüküyor. Ona cift tıkladıgımda da bu aygıt için sürücü yüklenmemis yazıyor. Kusura bakmayın resim eklemeyi bilmedigim için ekleyemedim.

Bende bütün sürücülerimi tekrar yükledim cd sinden. Hatta hızımı alamadım format atıp baştan hepsini yeniden yükledim. Bütün windows güncellemelerini, netframe work paketleri dahil olmak

üzere yeniden yükledim. Driver Genius ile sürücü güncellemesi yaptım yeniden yükledim yine olmadı. Ayrıca bu cihaz haric bütün usb den calısan aygıtların hepsi calısıyor hiç bir problem yok onlarda. Unutmadan baska bir pc de denedim vista yuklü olanda calıstı ama denedigim 2 xp yüklü pc de aynı hatayı aldım. Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum..

Sistemim: XP Sp3

İntel pentium 4 3.00 Ghz Asus P5VD2-MX Ram 1.50 Ghz

Anakart Çipseti VIA P4M890

Görüntü Bağdaştırıcısı RADEON X300/X550 Series Secondary (256 MB)

Ben aslında kabloda sorun vardır diyecektim ama sen diğer USB girişlerde çalışıyor dedin.. Benim masaüstü PC de olmuştu.. İlk başlarda böyle hata verdi sonra birdaha hiç çalışmadı. İnşallah senin başına da gelmez..

usb takılıyken aygıt yöneticisinden usb ile ilgili herşeyi kaldırıp harddisk takılıyken bilgisayarı yeniden başlatmanız sorunu çözebilir..

usb takılıyken aygıt yöneticisinden usb ile ilgili herşeyi kaldırıp harddisk takılıyken bilgisayarı yeniden başlatmanız sorunu çözebilir..

Teşekkurler cevabınız için o sekilde de denedim maalesef calısmadı.

Teşekkurler cevabınız için o sekilde de denedim maalesef calısmadı.

peki aynı portlardan başka cihaz bağladınızmı yada harddiski bağlamaya çalıştığınız yere başka bir usb cihaz bağlayıp portları kontrol ettinizmi?

peki aynı portlardan başka cihaz bağladınızmı yada harddiski bağlamaya çalıştığınız yere başka bir usb cihaz bağlayıp portları kontrol ettinizmi?

Evet bu cihaz haric hiç bir aygıtta problem olmuyor kamera, tel vs vs herşey calısıyor.

Çözüm bulundu sadece bir kablo problemi. Bu tip sorun yasayanlar varsa, ilk önce aygıt yöneticisine baksınlar orda problem gözükmüyorsa kablo degiştirip tekrar denesinler. Cevap veren arkadaslara teşekkürler.

• 5 ay sonra...

arkadaşlar benim laptobumda da aynı hata var yalnız ben usb girişlerine hiç birşey takmama rağmen sürekli usb root hub uyarısı veriyor.bi donanım da yüklemedim. format falan denedim chispet falan tüm dirverlerı kurdum. kendi kendine bi tanıyo bi tanıyamıyor sorn veriyo. 10 sn sonra sorun kayboluoyor. yeni başlık açmak istemedim yardımlarnızı bekliyorum simdiden teşekkürler. ayrıca altta görünen hataanın üzerine tıkladığımda 2. sıradakinde bilinmeyen aygıt yazıyor. halbuki takılı hiç birsey yok. yardımlarınızı bekliyorum.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...