Jump to content

Sata Harddiski Nasıl Formatlanır!

umutcnakn

Recommended Posts

Arkadaşlar internet cafe işletmekteyim müşterimin bilgisayarının c sine formatladığımda (yani sistem dosyalarının bulundugu dizin)d deki dosya ve klasörlerinin de silindiğini farkettim ve daha sonra kısa bir araştırma yaptıktan sonra serial ata harddisklerine formatın biraz karışık olduğunu farkettim ve üstadlarımdan serial ata hard diskini Resimli olarak anlatmalarını rica ediyorum..

Şimdiden teşekkürler..

Sisteminiz virüs kasanız dert GÖRMESİN..

acaba raid le felan bi alakası olabilirmi

bende bu güne kadar sata ile ide arasında fark görmedim raid konusunda pek bilgim yok iki harddisk birleştirilerek yapılıyo diye biliyorum acaba bundan kaynaklanan bi sorun olabilirmi

Kardeş sen kurulum esnasında C veya D yi görebildiysen sorun yok.C ye atıcaksın formatı.Sata veya IDE de format aynı.Xp bazı sataları format esnasında görmüyor.O zaman ya biostan sata-ide-raid ayarını yapacaksın yada sata disketi oluşturacaksın veya Nlite ile entegre edeceksin.

Ama bazen partitionlar kayabiliyor.Bende bazı makinaların C: sine format atıyorum ama gidip sistemi D: ye kuruyor.Ben kendimce bunu partition kayması olarak adlandırdım.3-5 kez başıma geldi :good:.

KISACA IDE-SATA farkı yok.Aynı tas aynı hamam.

• 5 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...