Jump to content

Reset Atma Problemİ!

vatani01

Recommended Posts

Merhabalar arkadaşlar..Bilgisayarda bir problem ve o kadar uğraşlara rağmen çözülemedi..Sorun şu ki,pc arasıra bazen sık sık olmakla beraber kendiliğinden reset atıyor..Bilgisayar tamircisine 3 defa gitti..Biri dedi ki, ram yuvaların bozuk olabilir..Biri dedi ki ramlerin bozuk(Bu arada yeni ram aldık taktık yine problem devam etmekte)..Biri de diyor ki hardiskin bozuk olabilir..Ben kendi izlenimimce hard disktendir diye düşünüyorum..

NEDENLERİ:

1- Format esnasında yavaş biçimlendirme yapmadı hata verdi

2-Bugün disk birleştirme denedim işlem sırasında reset attı

3-Daha önce de d sürücüsündeki bütün bilgiler kendiliğinden silinmişti..

Şimdi ne yapacağımızı şaşırdık..Bu konuda kesin bişey demek yanlış olur biliyorum ama,yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim lütfen..

reset atmanın bi kaç nedeni var..

1)Aşırı ısınma (işlemciyle alakalı)

2)HDD

3)Ram

eğer bilgisayarında mavi ekran uyarısı alıyosan bu üçünden 2 ve 3 tür

ama uyarısız reset atıyosa 1i de göz önünde bulundurmanı öneririm..

kontrolsüz resetlerde veri kaybı doğaldır.ani kısa devreleri yaşanabilir.biosdan işlemci sıcaklğına bakmanı,dos üzerinden hdd taraması yapan programlarla bad sector taraması yapmanı ve geçiçi ram ve hdd almanı bi tanıdıktan falan öneririm

bir ara bende de vardı bu sorun çok araştırdım aynı şeyleri bana da dediler!

termal macun çek dediler,ram bozuk dediler (ram yuvası bozuk benimkinin büyük ihtimalle ama reset atması ondan değildi)

en son prizi değiştirdim ve fazla yük vermedim prize sadece bilgisayarı çalıştırıyorum,inan o günden sonra hiç resetleme olmadı!

bu elektirik olayına bakmanı öneririm,eğer tesisatta bir düşme varsa mutlaka bilgisayara yansır bu durum...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...