Jump to content

Ramden Ekran Kartına Aktarım Yapmak İstiyorum

sago-pa

Recommended Posts

S.A arkadaşlar .. yha ben ram den ekran kartına aktarım yapmak istiyorum 768mb ram 128 ekran kartı var.. birazını ekrana aktarmak istiyorm çünkü bazı oyunları açmı yo yardım ederseniz sevinirim

kardeşim 5 yıldır teknık serviste calısıyorum bole bısey daha duymadım onboard olan ekran kartları zaten ramden alır harıcı ekran kartlarında bole bısey yoktur onboard olan ekran kartındada sıstem 64 mg cıwarında alır bunu sen ayarlayamazsın

5 yıldır teknik serviste çalışan arkadaş hyper memory ekran kartlarını duyururum sana her ne kadar çıkalı 2 seneyi aşkın bi süre olsada.....

hyper memory ekran kartlarında ekran kartının programı üzerinden ram miktarınızın ekran kartınızın desteklediği kısmı kadarını ekran kartına atabilme imkanını var.araştırırsanız bunlar genedde 512/1gb Hyper Memory olarak geçer..

Bilginize.....

artırılabilir ..bazen bios tan bazende ekran kartının programı ile artırılabiliyor..

ben kardeşiminkini ati tool üzerinden artırmıştım..

ama şunu söyliyeyim hiçbir performans artışı olmadı..

yani zaten bu özelliği olan ekran kartları oldukça zayıf ekran kartları

bu nedenle zaten o kadar belleği kullanacak işlem gücü yok

o nedenle performans özelliklede oyun performansına etkisi sıfır..

yani boşuna uğraşma derim..

düzenleme-ekleme:

Böyle birşeyde olursa yeni nesil pclere uygulanır.

demişsiniz yeni nesil derken benim bildiğim enaz 2-3 yıldır var bu olay..

ama zannettiğiniz gibi üst düzey sistemlerde değil

giriş seviyesi ekran kartlarında vardır..çünkü çoğu uygulamada etkisi sıfırdır..

yani ticari bir oyun..

orta ve üst düzey ekran kartlarında zaten o karta yetecek miktarda ve oldukça hızlı bellekler zaten ekran kartının içinde bulunur..

sadece şu işe yarayabileceğini düşünüyorum giriş seviyesi bir ekram kartından full hd lcd tv ye görüntü aktarımı yapıp

yüksek çözünürlüklü blu-ray film izlerken biraz daha fazla bellek ihtiyacı olacağından işe yarayabilir (tecrübe etmedim sadece tahmin)

yani nesil giriş seviye ekran kartlarında bu özellik otomatik desteleniyor

yani ihtiyaç durumuna göre yada sistemdeki ram miktarına göre bu bellek boyutu otomatik ayarlanıyor..

ama müdahale etmekte mümkündür...

Bütün anakartlarda var bu özellik ama senin ayarlaman gerekmiyor, ekran kartı reme ihtiyaç duyduğunda sistem reminden gerektiği kadar paylaştırılıyor.

Hyper memory e gelince pazarlama hilesinden başka bişi değil çünki zaten anakartla gelen bir özellik bu bütün anakartlarda var.

Performansa gelince, duyduğum kadariyle ekran kartının yüksek bellek gereksinimi yüksek çözünürlükte artıyormuş, büyük monitorlerde yani gereksiz şeylerle uğraşiyorsun heralde...

ekranalnts.jpg

Arkadaşlar Buyrun bu benim ekran kartinin en yüksek alabileceği bellek miktari 1023mb

Gelelim şu Hyper Memory olayina

bu genelde çok yüksek çözünürlüklü monitörlerde ihtiyaç duyurulur.

Ve AA lar açık oldugunda baya bir destek sağlar.

lakin aksi halde 17" 19 " gibi çözünürlüklerde bi işe yaramaz.

Ayrica şu ekran kartlarinin MB önemlidir Olaylarini Birakin 2000 yilindan 9 Yıl uzakdayiz :D

Oyun Oynucaksan 17" veya 19" montörün varsa 512mb fazlasiyla yeter.

Diğer 1gb üretilen ekran kartlari genelde profesyoneller için geçerlidir.

bna kalırsada duymadım gormadım bılmıyorum olsada sısteme zara verır boyla seyler xp hızlandırmanında yolları var ayrlarıyla oynayınca nası sısteme zararı var yanı fasla yuklenınce rem ısınır yanı...

bende soyle bıse duydum tek cıkıslı modemle ıkı kısıye net cekılıyomus bırıne usb le bırıne lan la hıc sorun olmuyomus nası oluyo arastırdım olmaz dıyolar olssda bır makına kaplıyken oburunde net acılırr ıkı aynı anda olmaz her googlede yazan ınanma zamn kaybı bunlar

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...