Jump to content

Format Atamıyorum

herrpolat

Recommended Posts

Arkadaşlar format atamıyorum Cd' den önyükleme için bir tuşa basın diyor basıyorum.. Kur bilgisayarı donanım yapılandırması inceleniyor diyor.. Sonunda ekran siyah oluyor hiç bişey yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim..

@Metin87 arkadaşın deiği gibicd bozuk olabilir belki sürücün cdyi okumayabilir bütün bağlantı soketlerini kontrolet

sonra anakartının markası nedir daha detaylı yazarsan ben ve arkadaşlar yardımcı olmaya çalışırız saygılar

banada oldu arkadasımbole ılk format cd sını deıstırdın olmadı ıkıncıyı taktım ondada olmadı baya ugrastım olmadı buyuk bır uzuntuyle maxtorun max blaster programı war onu kullandım we hdd yı fabrıka cıkıs ayarlarına getırdım anca ole oldu tabıı bunu yaparken butun bılgılerıne veda etmek zorunda kalıosun

biosla alakası yok ddiyorum anlamıyonuz ki :D

donanımları tek tek kontrol et

problem hdd de cünki 2 tane pc de denedim aynı sorun.. olmazsa dj basar kardeşin dediği maxtorun max blaster deniyeceğim..

Arkadaşlar yorumları okumak işinize gelimyor sanırım ?...

Herkes aynı şeyi söylüyor ama herkes kendi havasında...

Böyle yardım edilecekse Forum kirliliğinden başka bir yardım dan farkı yok bence...

Bu arada @herrpolat kardeşim Sorunun CD den veya okuyucundan kaynaklanır normalde fakat eğer hepsini denedim diyorsan Arkadaşımızında dediği gibi Max blast 4 vs. gibi programları deneyerek hdd ni en iyi şekle getirir ve formatını atabilrsin...

Cd değiştirdin olmadi. başka pc ye taktin olmadi. Demekki HDD sorun var. bnm laptopta öle oldu.. hdd yi sifirladik. yanii arkadaşın verdiği programla Hdd yi sifirla. .. Verilerede bi elveda dersin benim gibi:(

Biosla ilgili deil sorun.

Arkadaşlar hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim ama sorunu cözdüm sorun CD den veya okuyucundan değil sorun hdd de.Hiren's botcd den Hdd regenerator proğramıyla tarattım sonrasında yine Hiren's botcd den chkdsk /f yaptım hataları düzeltti ve herşey normale döndü maxtorun max blaster proğramıda işe yarar ama hdd sıfırlıyor.Benim yaptığım işlemle bilgileriniz kaybolmuyor..

Hiren's bot cd yi aşşağıdaki linkten indirip boş bir cd ye hemen cekebilrmisiniz. Nero nrg şeklinde ve türkçedir.

Please register to see this content.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...