Jump to content

Masaüstü İconları

nuso

Recommended Posts

Arkadaşlar Masaüstündeki Simgelerin Boyutu Küçük Ben Bunları Biraz Büyültmek İstiyorum Yada Büyük Küçültmek İstiyorum Bunların Boyutunu Cd İçerisindeki Hangi Dosyadan ve Nasıl Ayarlayabilirim ? Bilen Varsa Söyleyebilir mi ?

Şimdiden Teşekkürler.

Kurulumun herhangi bir aşamasında aşağıdaki regedit kodunu import ettirmen gerekir, kodda 32 standarttır, büyütüp yada küçültebilirsin..

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics]
"Shell Icon Size"="32"[/CODE]

Kurulumun herhangi bir aşamasında aşağıdaki regedit kodunu import ettirmen gerekir, kodda 32 standarttır, büyütüp yada küçültebilirsin..

Aynen.

Fakat çok anormal rakamlar yazmamaya ve standart boyutlar yazmaya dikkat et.Aksi halde çirkin bir görünüm olur ikonlarda.

TuneUp , Icon tweaker gibi programlarda çok basit bir şekilde yapabilirsin...

Arkadaş CD içine entegre etmeyi soruyor galiba, yoksa windows masaüstünden herhangi bir program olmadanda yapılabilir kolayca, program yüklemeye gerek yok, masaüstüne sağ tıklayıp özelliklere girin, görünüm sekmesinden gelişmiş butonuna tıklayın, altta Öğe kısmından Simge'yi seçip karşısından boyutunu değiştirip tamama basın. Bunun için ekstra program yüklemeye gerek yok..

Bu registry değerini vista da değiştirdim fakat desktopdaki iconlarda hiç bir ufalma olmadı.

Vistada başka bir ayar dahamı yapmam gerek acaba registryden?

Bu registry değerini vista da değiştirdim fakat desktopdaki iconlarda hiç bir ufalma olmadı.

Vistada başka bir ayar dahamı yapmam gerek acaba registryden?

Yeniden başlatmanız gerekir.Yine olmazsa Vista'da farklı bir ayar gerekiyor olabilir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...