Jump to content

Dizüstünde Telefon Kablosu Giriş Yuvası

ysf_09

Recommended Posts

Arkadaşlar acer 2920z dizüstü bilgisayarımda telefon kablosu girişine benzeyen bir giriş yuvası var... Ne işi yaradıgını bir türlü bulamadım... Evdeki telefon kablosunu taktım ama bir değişiklik olmadı :dribble: Bu giriş yuvası hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar...

Fax modem o ne işe yaradığınıda google de arat bulursun.

inanının ne dediğinizi anlamadım.. neyi aratayım googlede... fax ımı, modemi mi yoksa sordugum soruyu mu... eger sordugum soruyu aratmamı istiyorsanız sizce bunu yapmamışmıyımdır... öncelikle arayacagım şeyin ne oldugunu bilmeden nasıl sağlıklı bir arama yapayım bu bir... ikincisi bilmiyosanız neden cevap verme gereksinimi duydunuz bu iki... şayet eger cevabı biliyosanız neden burda paylaşmak yerine bizi başka forumlara yada sitelere yönlendiriyorsunuz bu da üç... burda yardımlaşmak yasak mı... yada soru sormak yasak mı... en önemlisi paylaşım yasak mı... eger başlıkta yanlış okumadıysam donanı ile ilgili sorularınızı buraya sorun diye bir alt başlık vardı... yani gidipte google sorun demiyordu dimi arkadaşım... zaten en az yarım saat googleda aratmıştım merak etme... ama ne aradıgımı bilemediğim için istediğime ulaşamadıgım için burada öğrenmek istedim... neyse çok uzun oldu... kusura bakmayın...

telefon kablosu girişine benzeyen girişler diğer arkadaşların da bahsettiği gibi bilgisayarın içinde bulunan modem e aittir. buraya telefon hattınızın kablosunu baglarsanız bilgisayarınızı telefon gibi,fax makinesi gibi kullanabilirisiniz, bir de eskiden adsl internetler yaygın değilken internete bağlanmak içinde kullanılıyordu ama şimdi internet için kullanmak pek cazip değil ancak yine de kullanmak istenirse çevirmeli bağlantı özelliği ile "2003146" telefon numarasını kullanırsanız internet aboneliği olmayan telefon hattı olan yerlerde de acil internet ihtiyacınızı karşılayabilirisniz.ancak bu süre içinde telefonunuz meşgul olacaktır ve bunun kullanımı da 1 dk sı normal şehiriçi 1 dk gorusme ucreti gibi olacaktır.

iyi gunler.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...