Jump to content

Regedit Ve Cmd Sorunu

erdemkurt

Recommended Posts

İyi çalışmalar arkadaşlar.

Yaklaşık 1 haftadan beri başımda bir sıkıntı var.3 tane şirket bilgisayarında da problem aynı.

Çalıştıra regedit veya cmd yazınca explorer kendini kapatıp yeniden açıyor ve antivirüs programı (AntiVir hariç) kurunca nod,avast... gibi internete girmiyor , nod falan kendini güncellemiyor.Web sitesi bulundu diyor öyle kalıyor.Ama msn falan çalışıyor.Yalnız oda açıkken işlemciyi %80 falan kullanıyor.

Başka arkadaşlarımın başına gelmiş ve Sp3 kurunca bir kısmınınki düzelmiş kimiside aynen duruyor.Ad-aware ile tarattım bir takım şeyler buldu , temizledim ama sorun devam ediyor. sfc /scannow la onarım yaptım ama nafile.

Ticari oldukları için sistemi yeniden kuramıyorum ama en son olmazsa yapacak birşeyde yok.

Yardımlarınızı bekliyorum kardeşlerim.Şimdiden teşekkürler.

Conficker virüsü bulaşmış gibi. Emin olamam tabii ama aşağıdaki araçlardan bir-ikisini dene conficker ise temizleyecektir.

Sonra da combofix ile tarat.

Bitdefender firmasının aracı:

Mcafee firmasının aracı:

F-secure firmasının aracı:

Nortonun üreticisi Symantec firmasının aracı:

Spy hunter üreticisi Enigma firmasının aracı:

Please register to see this content.

ben de aynı sorunu yaşadım. regedit ve ms-dos komut istemi dışında dos tabanlı programlar da çalışmıyor. Dos tabanlı programı da çalıştırmak istediğimde aynı şekilde masaüstü yenileniyor herhangi bir hata vs. vermiyor. Kesinlikle virüs. Ne yaptın dersen formattan başka çarem kalmadı. Kaspersky sitesinden combofix programını indirdim ama onu da blokluyor yani çalıştırmıyor. Diski söküp başka makinede NOD32 ve Kaspersky ile tarama yaptırdım bi şey bulamadı. Bu virüs yeni türedi yaklaşık 1-2 haftadır çevremdeki arkadaşların makinelerine de bulaşmış onlar da formatlamak zorunda kalmış. Formatlamadan çözüme ulaşan arkadaşlar paylaşırsa ben de sevinirim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...