Jump to content

Derdim çok Hangisini Yazayım

cezmatcam

Recommended Posts

SİSTEMİM:

1) ASUS P5E3 INTEL X38/ICH9R SOKET 775 ANAKART

Ana Özellikler

Chipset: Intel X38

İşlemci Desteği: Intel Core 2 Duo - Extreme Quad - Pentium D Serisi

Veri Yolu: 1600 MHz

Soket Tipi: Soket 775

Bellek Tipi: DDR3

Maksimum Bellek: 8 GB

Teknik Özellikleri

Dahili Giriş Çıkış Bağlantıları: USB 2.0 x 8 - Serial Port x 1 - RJ45 Lan Port x 1 - PS/2 Mouse x 1 - PS/2 Keyboard x 1 - Parallel Port x 1 - Floppy Port x 1

Genişleme Yuvaları: PCI-Express x16 x 2 - PCI-Express x1 x 2 - PCI x 2

RAID: RAID 0-1-5-10

Depolama: SATA II x 7 - DMA/ATA 133-100-66 (Ultra) x 1

Hafıza Özellikleri

Bellek Yuvası Sayısı: 4 x DDR3 DIMMs

İşlemci Hızları: 1333 MHz

Not: Biosunu güncelledim.(1301) mayıs-2009

2) CPU : İntel Core 2 Duo E6850 3.00GHz

FSP: 1333 MHz

3) BELLEK: OCZ Repaer 1333 MHz 2GB DDR-3 dual kit

4) EKRAN KARTI: Zotac Nividia GeFORCE 8800GTS 512 MB GDDR-3

5) POWER: High Power 560 wat

6) HDD : 250 GB Samsung SataII (İkiye bölünmüş C-D)

750 GB Maxtor Sata II (İkiye bölünmüş E-F )

KARŞILAŞTIĞIM HATALAR

1) Beklediğim hızda değil

2) Çalışırken donma oluyor.

3) Özellikle internete girdiğimde tarayıcı çökmelerini çok sık yaşıyorum.Explorer-Firefox-Chrome

yükledim.Hepsinde aynı sorunu yaşıyorum.

4) Büyük boyutlu(2-3 GB ve Yukarısı) dosya kopyalarken donuyor. Ancak 3-4 denemeden sonra

(bilgisayarı kapatıp yeniden başlatarak) yapabiliyorum.

5) Çalışırken mavi ekran geliyor.Ancak yaptığım download arkada devam ediyor.(modem ışığından

anlıyorum)

6)Boot HDD ayarlıyorum. 15-20 gün sonra kendi kendine başlangıcı değiştirip Flopi yapıyor.(Flopiyi

iptal etmeme rağmen)

7) Çalışırken bazen pembe ekran geliyor(mavi değil). Yeniden başlatıyorum düzeliyor.

8) Bilgisayarcılarda benim donanıma uygun parça olmadığından hangi parçanın sorunlu olduğunu

anlayamıyoruz.

9)Bazen de öyle güzel çalışıyor ki hayret ediyorum.

Sonuç olarak; kafasına göre takılıyor. Ben de yeniden kapatıp açarak çalışmaya devam ediyorum.

Önce çok sinirleniyordum ama huyuna alıştım.

ACABA SORUN NEREDE OLABİLİR?

Merhablar arkadaşım ilk olark sana ilk aldığında bunlarla ilgili bikaç günsonra sorun yaşadınmı birde bilgisayarını iş ortamındamı kullanıyorsun yoksa sadece günlük işlerin içinmi kullanıyorsun vede bunların arasında kullandığın yüklü destekli grafik programların varmı bunların biraz açılımını yaparsan belki daha iyi yardımcı olabilirim arkadaşım sana

Merhablar arkadaşım ilk olark sana ilk aldığında bunlarla ilgili bikaç günsonra sorun yaşadınmı birde bilgisayarını iş ortamındamı kullanıyorsun yoksa sadece günlük işlerin içinmi kullanıyorsun vede bunların arasında kullandığın yüklü destekli grafik programların varmı bunların biraz açılımını yaparsan belki daha iyi yardımcı olabilirim arkadaşım sana

s.a millet hajım senin bilgisayarının raminde buyuk ihtimal catlaklık war(burda yarık filan deil fabrika hatası) grantisi warsa gönder.yada saglam bir teknik serwise baswur. o olay bende de war idi ramler normal 2. el almıstm ddr2 idi.gittim saglam kingstone marka aldım taktım bır tnctr kurdum olayım kapandı :(

arkadaşım senin dediğin şey sorun hangi parça da beli değil herhalde

pc nin hızı ve performasını sağlayan 3 ana parça arasındadır bunlar

işlemci+rem+hdd bu üçü arasında dır

bunlar test etme mikanın varsa test et hirem boot cdsi varsa parçaları test et sorun hangi parçadaysa bulursun

bu sorun tarayıcı göçmesi kopyalarken donması ve boot a floppy i atması harddisk sorunu gibi görünüyo

pembe ekrana bişe diyemiycem ama elinde başka harddisk varsa onunla bi dene yoksa bi arkadaşının harddiskini bir günlüğüne ödünç iste

arkadaşım senin dediğin şey sorun hangi parça da beli değil herhalde

pc nin hızı ve performasını sağlayan 3 ana parça arasındadır bunlar

işlemci+rem+hdd bu üçü arasında dır

bunlar test etme mikanın varsa test et hirem boot cdsi varsa parçaları test et sorun hangi parçadaysa bulursun

Onu hiç denemedim.hirem boot ile nasıl test edeceğiz

belki donanımdan kaynaklanmıyor olabilir işletim sisteminden kaynaklanıyor olabilir bence sen bir format at derim pc ye belki sorunların düzelir bizim arkadaşta da aynı sorunlar vardı format attık düzeldi. genelde sorunu donanımdan aramamak lazım bazen işletim sisteminden dolayıda bu tip sorunlar olabiliyor.

Sorununuz Ya virüs yada İşlemci veya Ram - hdd ile alakalı bir durum...

Ramlerinzin çakışma olasılığı veya arkadaşlarımızın dediği bozuk bir bölümü olabilir test etmeniz veya çözümlemeniz gerekir...

İşlemcinize termal macun sürün...

HDD girişlerinzi değiştirin...

Özellikle pc nizi ya biçimli ve düzenle bir xp istiyorsanız tekrar format atın veya virüs taramasından geçirin

Ekran kartınızın fanının döndüğünden emin olun ve diğer falnlarınıza bu arada kontrol edin...

Bu kadar soruna bu kadar çözüm yeter heralde ..

Normalde bu kadar saçmalığı önermem bir bilgisayarcı olarak fakat donanımlarınızın seviyesi yüksek ve toplama olduğu için öneriyorum

Bunları yapmanız sonucunda sorununuz düzelecektir...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...