Jump to content

Akıla Ihtiyacım Var

edim61

Recommended Posts

eski sınıf arkadaşım var ben ondan hoşlanıyorum 3 aydırda sık görüşüyoruz hoşlandıgımı kendisine her fırsatta hatırlatıyorum ama biz arkadaşız diyor birlikte sinema alışveriş cafeler filan gititk hatta evinede gittim lakin arkadaşız diyor ne yapmam gerek gönlünü kazanmam içn ustatlar yardımınaza ihtiyacım var ne dediysede yaptım o dereceye geldim düşünün halimi :lol:((

:)

biz kendisiyle yaklaşık olarak 12 yıldır tanışıyorum son zamanlardır sık görüşmeye başladık

öncelikle olmayacağı varsa bence zorlama bu hem sana hem de ona zarar verir ama

olabilir diyorsan biraz uzak dur zamana bırak derim sensiz neler yapıyor onu bi gözle.............

KADINLAR ASLINDA NE DER !!!

1- olmadigi için üzgünüm; ama lütfen arkadas kalalim.

(istedigin sey mümkün degil. ama yanimda olmaya devam et. beni evime

getirip ******ürecek, güldürüp-eglendirecek, eglence yerlerinde eslik

edecek, faturalarimi yatiracak ve tamirat islerimi yapacak birisine

ihtiyacim var. merak etme; bir erkek arkadasim oldugunda da arada sirada

ararim seni.)

2 - ama ben seni kardesim gibi görüyorum.

( bir daha asla bu konuyu gündeme getirme.)

3- duygusal sorunlarim var; önce onlari çözümlemem gerek.

(senden baska birkaç kisi daha istiyor; ama bir türlü karar

veremiyorum.)

4 - böyle bir iliski için henüz hazir degilim.

(henüz alemlerin tadini yeterince çikaramadim. beraber olmak istedigim

birkaç yüz kisi daha var. beklemeye devam et. daha iyisini bulamazsam

belki gelirim...)

5- seni yeterince tanimiyorum.

(tipin falan tamam ama ya diger özelliklerin? araba senin üzerine mi?

evin-yazligin var mi? kaç para kazaniyorsun? bankada paran var mi,

vs...)

6- ben de seni istiyorum. ama simdi olmaz. zamana birak.

(saz heyetinde onsekizinci keman olarak çalmaya devam et. gencim,

güzelim, çekiciyim. bunlarin tadini en dibine kadar çikarmak istiyorum;

diger taraftan senden daha iyi birisini bulamamaktan da kaygilaniyorum.

selülitlerim, gözalti torbalarim ortaya çiktiginda ve rekabet edemez duruma geldigimde senin olacagim. yersen...)

7- seni seviyorum. ama ben çok seçici birisiyim; kolay kolay begenmem.

hemen karar vermemi bekleme.

( ben ingiltere kraliçesinin soyundan geliyorum. bana layik olmak çok

zordur. superman - brad pitt - prens rainer - bill gates karisimi bir

erkek ariyorum.

güç, karizma, zenginlik, zeka, statü, fizik, kimya, falan hepsi birarada

olmali. kiz kurusu olmak pahasina da olsa arayacagim. eger bulamazsam can

simidim olursun, degil mi kerizcigim?..)

8- ama aramizda çok yas farkı var.

(simdilik idare ediyorsun ama ileriki yillarda gösterecegin perfonmans

konusunda ciddi endiselerim var... )

9- seni bu anlamda hiç düsünmemistim.

(senin pipin mi vardi yahu?..)

10- hayatim su anda karmakarisik, israr etme.. ben seni ararim.

(birkaç erkegi ayni anda idare ediyorum. fazla kurcalama. habersiz eve

gelmeye falan da kalkma, ikimiz de dayak yeriz valla... )

11- ask bana göre degil...

( kendime güvenim yok. bir iliski sürdürmek için çaba harcamaktansa evde

tv izleyip, pasta-börek yerim. nasilsa ailem zamani gelince birisini bulur.)

.

12- ayni isyerinde çalistigim biriyle birlikte olamam.

(isyerinde göz koydugum erkeklerden biri olsaydin hemen atlardim ama

degilsin. diger taraftan, ileride yöneticim olur da burnumdan getirirsin

diye açik açik söyleyemiyorum.)

13- su siralar kariyerime konsantreyim.

(yaptigim is disinda hiçbir konuda söyleyecek sözüm yok.)

14- ben nisanliyim.

(ne güzel egleniyorduk. neden üzerime geldin ki sanki. sonunda dogruyu

söylemek zorunda kaldim iste...)

15- evet, istiyorum.

(dürüst bir kadin)

16- hayir, istemiyorum.

(dürüst bir kadin daha)

Bence bi müddet uzak dur er yada geç sana bunun nedenini soracaktır.Kaçan kovalanır bunu unutma başkası hayatında yoksa elbet sana gelir.Hoşlanmazsa eve gitme cafe felan bunlarıda yapmazdı bende çok arkadaş olarak başladım sonrası malüm....dediklerimi yap pişman olmazsın.

Bence bi müddet uzak dur er yada geç sana bunun nedenini soracaktır.Kaçan kovalanır bunu unutma başkası hayatında yoksa elbet sana gelir.Hoşlanmazsa eve gitme cafe felan bunlarıda yapmazdı bende çok arkadaş olarak başladım sonrası malüm....dediklerimi yap pişman olmazsın.

teşekürle arkadaşım

öncelikle olmayacağı varsa bence zorlama bu hem sana hem de ona zarar verir ama

olabilir diyorsan biraz uzak dur zamana bırak derim sensiz neler yapıyor onu bi gözle.............

tamamen katılıyorum, sensizken bi dalı kırılmız yada cennetteki tek kalmış insan yanlızlığınımı çekiyor yoksa hayatı aynı hislerle aynı şekildemi devam ediyor diye arkadaşın dediği gibi gözlemlerdim..

Bir bayan olarak yorumlayayım eğer arkadaş kalalım diyorsa ya hayatında başkası vardır yada senle alakası yoktur demektir. Bir süre uzak kal ama bağını koparma sinemaya gidelim dediğinde arkadaşlarla çıkacaktık ama bakalım gibi laflar et (tabi her seferinde sen teklif etmiyorsan :) ) hala ben senle arkadaş kalmak istiyorum derse boşver gitsin.

Sonuçta Türkiyede her 3 kadına 1 erkek düşüyormuş şansın fazla yani :lol:

arkadasim gonul isi sakaya ve tavsiyeye gelmez icinden geldigi gibi davran baskalarinin fikrini alman gayet dogal ama uygulama bence bir gun ala sinemaya kafeye git sonra sakin bir ortamda sohbete basla niyetini anlat onun dusuncelerini sor baska biri olup olmadigini sor birde senin niyetini bile bile seninle geziyor dolasiyor ise sana karsi bos deildir bence ama zaman onemli tabi birde hayatinda baska biri olup olmadigi ne olursa olsun kendin olmaktan vazgecme bence

kızı bır kac gun arama bıraz kendını uzak tut baska hos kızlardan vs bahset baskalarıyla takıl kısa bı sure bakalım ne yapacak sna karsı bıseyı varsa zaten senı arar kendısı yıne kuzu gıbı gelır yok ama vakıt gecırıyosa zaten bunlar son gorusmelerınız olur ılerıde daha nelerı cıkar ooo bende zamanında kımlere neler dıyodum hayat bu olmaz dıye bırsey yok daha kımlerle tanısacaksın allah bılır

bu arada turkıyede bır erkek basına 3 kız dusmuyor hatta erkek sayısı kız sayısından daha bıle fazla kızların bu kadar kendını begenmıs olmalarının sebebı bu olsa gerek :) ondan bu kadar kendılerını bı nımet zannedıyolar

en ıyısı erkeklerın az oldugu bır ulkeye gıdıp kıymet deger bılenlerle hayatın tadını cıkarmak rusya vs gibi hatta gecen bı koyunde son yasayan erkekde ölmüş allah rahmet eylesın turk erkeklerıne duyurulur :)

Sen şimdi gençsin biz ne dersek diyelim sen yine bildiğini yapacaksın kuşkusuz. Ya tutarsa diye umut ederek bir nasihatta bulunmak istiyorum.

Rasyonel açıdan bakacak olursak henüz okuyorsun. Bence okulunun geleceğinin kaygısında ol. İşini düzenini kur ve kendini bu tür meselelerle kısır döngüye sokma ki bu tür meseleler insanı yıpratır. Luzümü yok. Kız mı yok bu olmazsa bir başkası olur bir başkası olmazsa digeri olur. Evlenip mutlu olma niyetiyle yola çıkıyorsan karşı tarafın özelliklerini iyi degerlendir. Evlenip aile kurmak ciddi bir mesele. Kafeye sinemaya gitmeye benzemez.

Ahlak bakımından bakacak olursak.... bu açıdan bakmayalım şimdi tartışma çıkar :)

arkadaşım herkes sana güzel tavsiyelerde bulunmuş bende sana şunu söyleyeyim

kıza aşık değilsen hiç uğraşma bir arkadaşız sevgili olamayız diyen kızdan adama fayda gelmez çok ucuz kelime delikanlı kız açıkça sebebini söyler ha uğraşmak istiyorsan

kıza aşıksan önce sevgilisi olup olmadığını öğren kızın nasıl erkeklerden hoşlangını öğren

madiyata önem veriyormu onu öğren kızdan biraz uzak durarak çaktırmadan öyle olmaya

çalış vede bu işin olmasını kalpten arzula

Arkadaşım kız eğer öyle düşünüyorsa zorlamanın bi anlamı yok. Sen kıza ne istediğini belli etmişsin. Eğer istemiyorsa boşver bırak gitsin kanka kız mı yok bize ?

Ki zaten bu durumda çıkıyor olsanız kız seni kölesi gibi kullancak. En ufak bi hatanda terk ederim hissi verecek sana sonra uğraş dur küsmesin diye...

Bırak bir iki ay kızı kendi haline. Mesaj atma arama görüşme.. Bir ay sonra davet et bi cafeye.. Oturun konuşun.Bakalım ne gibi değişiklikler var. Eğer hayatından mutluysa bırak gitsin..

Nerden biliyorum. Bu durumun tam tersi şu an benim başımda var..

Yani son olarak kızı kendi haline bırak. Sıkma. Kovalanıyor hissi verme kıza. Tempra modundayken kabul etmez zaten ne söylesen de :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...