Jump to content

Nfs Undercover Grafik Sorunu (resimli) DÜzeldİ

berce

Recommended Posts

s.a arkadaşlar bilgisayarıma uncoverı kurdum

ancak resimdeki gibi oluyor

default ayarlardiki görüntü

57sorun2.jpg

en üst seyivedeki görüntü

soruni.jpg

NOT:bilgisayarım crysisi oyunuyorum sorun yok

grafik ayarları en üst ve en alt seyiyede aynı sorun var

en güncel driver kurulu

ekran kartının biosu güncel

güncellenmiş (patchlenmiş) dosyalar

kurulum dosyasında bir hata olabilir mi?

Sistem:

amd 4400 x2

sapphire x1950gt 256mb 256bit

1gb ram ddr2 800mhz

orjinal modifiyesiz xp ile format çekip yeniden kurdum

düzeldi ayrıca tüm grafik ayarları üst seviyede

500w güç kaynağı aldım gerçekten asus 350 ile arasında farklar var ekran kartı daha performanslı çalışıyor

1.5 trabylık harddisk ve yeni ekran kartı alacağımı belirteyim

bu sorun bendede var ama çözünürlüğü düşürüp(640x480) tekrar artırıyorum(1280x1024) oyunu kapatıp açıyorum sorun yok ama daha sonra herhangi grafik ayarlarını değiştirirsem yine aynısı oluyor oyunda Alt+TAB yapınca tekrar oyuna dönünce bu sorun yine ortaya çıkıyor her seferinde çözünürlükle oynayıp oyunu kapatıp açman gerekiyor yeni update i geldi belki onda bu sorun çözülmüştür

konuyla alakası yok gerçekten ama merak ettim ekran kartının bios u nasıl güncelleniyor ?
bende meraklandım ekran kartı bios nasıl güncelleniyo?

under covrer da bende de aynı sorun var ama sendekinden daha net görntü

ekran kartı biosunu ati chipsetli olanlar atiwinflash ile yapılıyor

nvidia nın kini bilmiyorum ancak

donanimhaberde vardı

bu oyunun yüklenmesiyle alakalı bi sorun arkadaşlar bende aynı ekranı Painkiller Overdose da yaşamıştım oyunun son level ine gelirken olmuştu sonra araştırıp buldum bu bi map sorunuymuş oyunun map dosyalarıyla alakalı ya bi virüs yapmıştır ya silinmiştir ne bileyim bi zarar görmüştür. oyunu yeniden yüklersen düzelebilir ama bilgisayarın dier yazılımlarının da sorunsuz olması lazım mesela .Net Framework flan işte ve tabi virüsler. aynı oyunda .nvm uzantılı bi virüs yüzünden mavi ekran hatası almıştım bu arada yanı bu yüzden virüsten olabilir diyorum kolay gelsin ayrıca çok Kral bir oyun :D

bendede aynı sorun stranglehold da (yanlış yazmadıysam,şu çekik gözlü polisin oyunu :D ) oluyordu.oyun kurulmuş halde elimdeydi..oyun çözünürlüğünü en düşüğe getirip 1024 e çekince görüntü düzeliyordu..açıkcası çözümünü bilen varsa güzel olur :)

sorun oyun dosyalarında büyük bir ihtimalle :D

ben de GTA'da alıyordum böyle grafik hatalarını. Orjinal GTA San andreas'ta sorun yok, ancak GTA XTreme 2008 (editylenmiş versiyonu) grafik ve ses hatalarından oynanmıyordu. Oyunun grafik dosyalarını değiştirdim sorun çözüldü.

MINIMUM SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

CPU: Pentium 4 3.2 Ghz or AMD Athlon 64 3500+

RAM: 1GB MB RAM or higher (Windows Vista requires 2 GB RAM)

HDD: 10 GB free disk space or more

Graphics: 256 MB or higher (Pixel Shader 3.0 PCIe only) *

DirectX: Version 9.0c

TAVSİYE EDİLEN

CPU: Intel Core 2 Duo AMD 64 X2 5200+ or AMD Phenom

RAM: 2GB MB RAM or higher (Windows Vista requires 3 GB RAM)

HDD: 10 GB free disk space or more

Graphics: 512 MB or higher (Pixel Shader 3.0 PCIe only) *

DirectX: Version 9.0c

arkadaşım alıntı bi msj la cevap vermeye çalışacagım eger az cok sistem özelliklerinden anlıyorsan kendi bilgisayarın ile bi karşılaştır istersen. sonra kendi kendine cevap bulmaya çalış...

aynı benim pc dede oluyodu donmalar oyundan cıkma fılan bazen kasılmalar filan hatta oyunda dıuvara çarpıtıgın zaman yada sıyırtıp geçtiğin zaman hi arabandan kıvılcım cıktı mı gordun mu... ben benim pc de görmedim ama güçlü ekran kartı ve işlemcisi olan bi pc de bu oyunu cok rahat bi şekilde oynadım hemde kıvılcımları gorerek. umarım yardımcı olabilmişimdir.. saygılarımla

kıvılcım geldi oyunu en üst detaylarında oyunuyorum yine aynı yine aynı sorun tam anlamı ile crackten değil çünkü öyle olsaydı verendede çalışmazdı

amd 4400 x2

sapphire x1950gt 256mb 256bit

1gb ram ddr2 800mhz

250 hdd sata2

bu özellikle crysis oyunuyorum

İşletim sisteminden kaynaklanabilir.

Birde bu oyununu packini indir.Kur büyük ihtimalle çıkmıştır.

Benim ekran kartı x1550 seninkinden kat kat düşük.lakin böyle bir sorun olmadi.

Dediğim gibi işletim sisteminden olabilir diye düşünüyorum.

birde oyunun packi çıkmıştır büyük ihtimalle kur dene.

need for speed serısının ılkı nı hatırlıyomusun ? hatırlıyosun demi o zaman senin pc varmıdı yada hangı serısi cıktıgında senin pc vardı ? oyunlar gun geçtikçe daha fazla harddiskten yer yemeye daha fazla ram tüketmeye ve grafik ile ekran kartlarının yüksek olmasına paralel bı ivme kazandı . demekistediğim o ki tavsiye edilen sistemle senin sistem arasında daglar kadar fark var. (ekrankartı 512 sende256 işlemci olsun ram olsun hepsi farklı ) kotu demiyorum bak yanlıs anlama sakın teknolojik gelişmeler ile sistemler de değişmeler oldu. sende buna ayak uydurursan sorun alacagını zannetmıyorum. saygılarımla

Öncelikle bu adresten ekran kartının en güncel sürücüsünü indir

https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/9-3_xp32_dd_ccc_wdm_enu.exe[/CODE]

Daha sonra bu adresten directX güncellemesini indir

[CODE]http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=2DA43D38-DB71-4C1B-BC6A-9B6652CD92A3&displaylang=en[/CODE]

bunları indirip kurduktan sonra sorunun ortadan kalkacaktır.

Öncelikle bu adresten ekran kartının en güncel sürücüsünü indir

https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/9-3_xp32_dd_ccc_wdm_enu.exe[/CODE]

Daha sonra bu adresten directX güncellemesini indir

[CODE]http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=2DA43D38-DB71-4C1B-BC6A-9B6652CD92A3&displaylang=en[/CODE]

bunları indirip kurduktan sonra sorunun ortadan kalkacaktır.

onlarını denedim birde windowsu yeniden kurup deniyeceğim

ekran kartının işlemcinin de gücü yetiyor

sapphire x1950gt 256 mb 256bit

ekrantının işlemciside

ramide yeterli

onlarını denedim birde windowsu yeniden kurup deniyeceğim

ekran kartının işlemcinin de gücü yetiyor

sapphire x1950gt 256 mb 256bit

ekrantının işlemciside

ramide yeterli

Arkadaşım haklısın bana göre windowsu silip yeniden yüklemekte sorunu gidermez diyorum çünkü bende aynı sorunu yaşadım kaç kere format attım laptopa ama nafile 3 gb ramim var 512 mb hd3650 ekran kartım var senin yaşadığın problemlerin aynısını bende yaşadım hep kasma oluyor arada bi 5-10 saniye donmalar yaşanıyor kaç defa farklı yerlerden yeniden yükledim ama sonuç gene aynı oldu maalesef...pes 2009 en yüksek çözünürlükte oynuyorum bir tık bile yok ne bi kasma nede bi donma var vs.. bence bütün bu olaylar oyundan kaynaklanıyor tamamen...

• 3 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...