Jump to content

Mavi Ekran Hatası

Sirius

Recommended Posts

arkadaşlar iyi akşamlar makinada bir kaç aydır perfect xp sp3 lite kullanıyordum ve morning in xp sini yüklemeye karar verdim neyse indirdim isoyu yazdırdım windows kuruluyor kurulum ekranı herşey geliyor yalnız ilk açılışta windows boot ekranında sonra mavi ekran hatası alıyorum şöyle yazıyor

"makinanızın zarar görmesini engellemek için windows kapatıldı yeni harddiks takmışssanız falan filan die bir hata ve atta hata kodları var bilen bilir şu an nete geldim oradan yazıyorum

neyse bugün format cd var baris seven in onui ndirdim yazdırdım o da kurulum herşey sorunsuz bitti kurulum bitince ilk açılacakken aynı hatayı verdi yalnız xp lite sürümde bu hata yok sorun nedir arkadaşlar laptopu kıracağım sinirden bir yardımcı olur musunuz?

Bios a gir hard diskin sata mode demi yoksa IDE mode mi bi kontrol edermisin böyle bir seçenekte olmayabilir ama sen yinede bak eğer varsa seçili olanın tersini uygula kaydet çık

abi bir bakayım biosa eve gidince nete geldim şimdi evde öyle kaldı bilgisayar inşallah vardır tam nerede biosta? acer aspire 5920g benim laptop

abi bir bakayım biosa eve gidince nete geldim şimdi evde öyle kaldı bilgisayar inşallah vardır tam nerede biosta? acer aspire 5920g benim laptop

Picture0033.jpg

Resime dikkatli bakarsan main bölümünde en aşşağıda SATA mode yazıyor seçenekler orada IDE mode ACHI mode bunları dene işte tek tek.

Picture0033.jpg

Resime dikkatli bakarsan main bölümünde en aşşağıda SATA mode yazıyor seçenekler orada IDE mode ACHI mode bunları dene işte tek tek.

abi çok sağol eve gidip deneyeyim hemen sonucu yarın yazabilirim artık bunları değiştirdikten sonra format atmayacağım değil mi yeniden?

abi çok sağol eve gidip deneyeyim hemen sonucu yarın yazabilirim artık bunları değiştirdikten sonra format atmayacağım değil mi yeniden?

İlkten dene eğer açılmazsa yine tekrar format at

morning in sistemi hakkında bişey diyemem ama az önce farkettim barış hocanın son sisteminde bazı sataları görmeme sorunu var falan gibi bi yorum okumuştum.dilersen son yorumları bi oku.kolay gelsin.

• 1 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...