Jump to content

Vista Yanina Xp Kurmak Anlayan Baksin-

svs33

Recommended Posts

vista home basic var maknamda yanina xp kurmak istiyorum ama vista dvd im yok sadece 2 tane recovery dvd im var ne yapmami önrerirsiniz.tncxp yi indrdim 2 cdde beklior.

Önce vista, sonra xp kurarsan da vista çöker,önleyemezsin

Volkan23 doğru söylüyor, önce c ye xp kurupsonra başka bölüme vista kurman lazım.

Ama senin durumunda bu imkansız.

Çünkü vistanın recovery cd si image dosyası ise c ye kurulur, bunu değiştirme şansı vermez, o zaman da xp silinir, sen en iyisi başına iş alma.

Önce vista, sonra xp kurarsan da vista çöker,önleyemezsin

Volkan23 doğru söylüyor, önce c ye xp kurupsonra başka bölüme vista kurman lazım.

Ama senin durumunda bu imkansız.

Çünkü vistanın recovery cd si image dosyası ise c ye kurulur, bunu değiştirme şansı vermez, o zaman da xp silinir, sen en iyisi başına iş alma.

arkasım oncelikle xp uzerine vista kurucaksan problem yok ama vistenın üzerine xp kurucaksan acroniss firmasının urettigi coklu isletim sistemi adında bir program war onu kullanmalısın

Aslında vista verken xp kurulur sadece mbr de oynama olduğundan vistayı göremessin ama vardır.

Sonra vista cd sini takıp kurulum deilde onarma yaparsan başlangıç kurtarma ile mbr ni tekrar düzenlersin böylece 2 işletim sistemide akfit olur.

önce vista, sonra xp kursan da vista çöker volkan23 arkadasımızın sözü çok doğru , önce c ye xp kurup sonra başka bölüme vista kurman gereklidir

senin bu durumunda bu iş imkansız Çünkü vistanın recovery cd si image dosyası ise c ye kurulur, bunu değiştirme şansını sana vermez, bu durumda xp silinir benim sana tavsiyem dertsiz basına dert alma ..

önce vista, sonra xp kursan da vista çöker volkan23 arkadasımızın sözü çok doğru , önce c ye xp kurup sonra başka bölüme vista kurman gereklidir

senin bu durumunda bu iş imkansız Çünkü vistanın recovery cd si image dosyası ise c ye kurulur, bunu değiştirme şansını sana vermez, bu durumda xp silinir benim sana tavsiyem dertsiz basına dert alma ..

Benim pc de ( C vista orginal var ) (D de korsan xp var hic sorun olmuyor...Xp çökse dekrar xp cd ile format atıyorum vista görünmüyor ama vistayı geri getire biliyorum tek tıklamayla cok basit. :D

Please register to see this content.

Pc de xp varsa vistayı rahat kurar ve çalıştırırsın fakat vista üstüne xp kuramaz ve çalıştıramazssın iki sistemide kaldırıp önce xp yi kurmalı sonra vista kurmalısın bendede xp ve vista ultimate kurulu xp yi boşa kurdum oyunlarda falan vista efsane + sp 2 çıkıyor bence boşa yer kaplamasın kurma windows 7 kur daha iyi

format atmadan kuramazsın çünkü sistem çakışıyor ikisi birden çalışmıyor...

Benim pc de ( C vista orginal var ) (D de korsan xp var hic sorun olmuyor...Xp çökse dekrar xp cd ile format atıyorum vista görünmüyor ama vistayı geri getire biliyorum tek tıklamayla cok basit. :D

Please register to see this content.

Kardeş, ben yanlış anlamadıysam arkadaşta vista kurulum dvd si yok, biryedekleme programı ile alınmış, ghost veya acronis benzeri bir imaj dvd si var. Yanlış anlamıyorsam böyle. Konuyu açan arkadaş buna açıklık getirsin. Eğer anladığım gibiyse o dvd yi kullanarak iki sistem kuramaz. Yok eğer normal kurulum yapan bir vista dvd si varsa o zaman elbette siz haklısınız. Önce c ye xp kurar, sonra başka bir bölüme vista kurar.

Kardeş, ben yanlış anlamadıysam arkadaşta vista kurulum dvd si yok, biryedekleme programı ile alınmış, ghost veya acronis benzeri bir imaj dvd si var. Yanlış anlamıyorsam böyle. Konuyu açan arkadaş buna açıklık getirsin. Eğer anladığım gibiyse o dvd yi kullanarak iki sistem kuramaz. Yok eğer normal kurulum yapan bir vista dvd si varsa o zaman elbette siz haklısınız. Önce c ye xp kurar, sonra başka bir bölüme vista kurar.

Aynen öle vista dvd im yok.benim ögrenmek istedigimde bu zaten c yo bölsemde yeni olusturdugum diske xp yi kursam ? ne sonuclar cikar ortaya veya benim bu durumumda xp kurmamin yolu nasil.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...