Jump to content

Devam Eden Internet Sorunum..

BeyazEylem

Recommended Posts

Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır internet sorunum var oyunlar vs. de internetim kesiliyor bilgisayarcıya ******ürdüm format atıp yolladılar(sanki biz atamıyoruz gibi) düzeldi diyip yolladılar aldığım gibi aynı hatalar devam etti.

mesela şu anda Chrome kullanıyorum.7 Adet Tab açık.birtanesinde bir video var şu anda durdurdum ve bağlantı kopmuyor ama o taba geçip videoyu açarsam internet yine kopmaya başlıyor yada o videyu açıp chrome yi simge durumuna getirirsem yine internet kopmuyor..?neden olabiliR ?

virüs programları internet olayını kesebiliyor benim başıma gelmişti birden çok virüs programı kullanıyorsan

başta nod32 virüs prgramı engelleme yapıyor portları kapatıyor ben nod32leri kaldırdım hiç bir sorun kalmadı

IE 7 yerine daha üstünü kullanıyorsan IE 8 gibi XPile uyumlu değil engel oluyor Ayrıca ADSL bağlantı ve yazılım

ayarlarına bak paylaşmak istedim saygılar

ben arkadaşa benim başıma geldiği için cevap yazdım arkadaş kontrol eder veya etmez sizde sorunsuz çalışıyorsa

ne mutlu herkezde düzgün çalışacak diye bir lafmı var IE 8 in neyine dikkat edicem önündenmi aldık istediğin kadar kullan burada kimsenin emri altında değiliz heralde herkez fikrini paylaşacak cevap verilirken uslupta

iyi olmalı

virüs programları internet olayını kesebiliyor benim başıma gelmişti birden çok virüs programı kullanıyorsan

başta nod32 virüs prgramı engelleme yapıyor portları kapatıyor ben nod32leri kaldırdım hiç bir sorun kalmadı

IE 7 yerine daha üstünü kullanıyorsan IE 8 gibi XPile uyumlu değil engel oluyor Ayrıca ADSL bağlantı ve yazılım

ayarlarına bak paylaşmak istedim saygılar

o nod32 değil eset smart security portlara müdahale ediyor ie8 gelince xp ile gayet stabil çalışıyor benim tavsiyem combofix ile son bi tarama yapman eğer sisteminde problem varsa ona göre müdahale edilebilir ve hangi durumlarda int kesildiğini daha detaylı anlatırsan sana yardımcı oluruz ancak kusura bakma saydığın bilgiler ancak bu kadarına yetiyor..

Suçu Ttnet'te aradınız mı hiç?

benim başıma da benzer bir olay gelmişti. Çok aradılar sonuç bulamadılar. Suçu hep bana attılar. Ama en sonunda bina girişindeki kabloların yağmur suyundan dolayı zarar gördüğünü, internete aşırı yüklenince bağlantının kesildiğini söylediler. Aslında ankastre onların görevi değil ama yaptılar :blink:

şimdi tam anlatayım;

bu sorun firefox ta daha çok oluyor ama ie de fazla olmuyor arada oluyor.

bilgisayarcıya ******ürdüm hiç bişi bulamadılar

Ethernet ve Ekran Kartını başka pc lere taktım sorun yok.

Aşağıda biri daha var ortak kullanıyoruz onda sorun yok.

Nod32 kullanıyorum ama kullanmadan öncede vardı hala var :blink:

Direk format atar atmaz bu olay başlıyor zaten.

Ancak dün bişi fark ettim.VM ware ile bir xp kurdum şu anda kendi sistemimdekinin aynısını

onda internet kesilmiyor ben VM wareyi açınca kendi pcmdeki Ağ bağlantısı kopup duruyor ama onda giriyor hiç bir sorun yok ?

Ve son bişi belki işinize yarar:

Benim ethernet kartı kendi pcmde ADMtek AN983 10/100 PCI Bağdaştırıcısı olarak geçiyor

ama VM warede AMD PCNET Family Ethernet Adapter(PCI) olarak geçiyor..

ip havuzuna baktın mı ? DHCP atayabilmiş mi modem tüm bilgisayarlara kontrol ediniz. forumda farkında değilsiniz ama herkez aynı konuya yakın konuyu açmış bu TTnet den kaynaklanabileceği göz önünde tutulmalı.

@crestfallen başka başlık altında bir yol vermiş onu deneyebilirsin

Başlat > Çalıştır

cmd

Açılan pencere de yazılacak komut:

netsh winsock reset

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...