Jump to content

Bu Sorun Donanımsal Mı?

BARHANN

Recommended Posts

arkadaşlar konuyu nereye açacağımı bilemedim,bundan dolayı yanlışım varsa kusuruma bakmayın.

indirdiğim filmleri nero vision la cd ye yazdırıyorum evdeki dvd player da izlemeye kalktığımda bazen donmalar oluyor ama coğu zaman ses ve görüntü uyumsuz oluyor. (ancak dvd player daha başka filmleri sorunsuz oynatıyor.) aynı cd yi bilgisayarda izlemeye kalktığımda sorun yok. nero dan şüphelendim değişik versiyonlarını kurdum sorun yine aynı.advenced sisytem care programı kullandığım zamandan sonra bu sorunlarla karşılaştım,(onla mı alakalı bilmiyorum) daha önce de nero dan aynı işlemleri yapardım ama hiç böyle olmamıştı. hatta format bile attım. şimdi sorun yine aynı. dvd writer da mı bir sorun var. ne yapacam bir akıl verseniz.saygılar...

bence sürücüden kaynaklanıyor olabilir sürücülerin yazma kapasiteleri sınırlı olduğunu biliyorum eğer süscün eskiyse ondan olabilir veya nero daki kod çözücüler eksik olabilir indirdiğn veri DİVX olabilir dvd in divx okumayabilir veya tekrar convert yapılması gerekiyo olabilir bunlar hepsi birbirine bağlı işlemlerdir neroda

yazdırırken diğer çoklu ortamlardada oynatılması gerektiğini işaretlememiş olabilirsin bence bir bunları kontrol et saygılar

not: cd yazdırıken düşük ayarda yazdırısan daha iyi olur

bence sürücüden kaynaklanıyor olabilir sürücülerin yazma kapasiteleri sınırlı olduğunu biliyorum eğer süscün eskiyse ondan olabilir veya nero daki kod çözücüler eksik olabilir indirdiğn veri DİVX olabilir dvd in divx okumayabilir veya tekrar convert yapılması gerekiyo olabilir bunlar hepsi birbirine bağlı işlemlerdir neroda

yazdırırken diğer çoklu ortamlardada oynatılması gerektiğini işaretlememiş olabilirsin bence bir bunları kontrol et saygılar

cevabın için teşekkürler,

bu siteden kaç tane xp indirdim rar dan çıkartıp iso dosyalarını neroyla yazdırdım ancak hiçbiriyle format atamıyorum. dosyaların eksiksiz indiğinden eminim sanırım yazdırma sorunum var.ImgBurn de denedim XP lerde sorun yine aynı.DVD Writer da mı sorun var diyorsunuz yani,saygılar...

Sorun donanımsal değil bence.Normal bir video cd çekebiliyorsun bildiğim kadarıyla.Ama DVD'ye geldiği zaman sorun çıkıyor.Yani bu dekode esnasında sorun çıktığını gösteriyor benim düşüncem.Alternatif programlar denemen lazım.Nero'dan daha iyi alternatifler denemelisin.

Sorun donanımsal değil bence.Normal bir video cd çekebiliyorsun bildiğim kadarıyla.Ama DVD'ye geldiği zaman sorun çıkıyor.Yani bu dekode esnasında sorun çıktığını gösteriyor benim düşüncem.Alternatif programlar denemen lazım.Nero'dan daha iyi alternatifler denemelisin.

mesela hangisi,aman türkçe olsun,saygılar...

DVD de yazdırıyorsan düşük ayarda yazdır bilgisayarında kod çozücüler yüklü olması lazım forumdan araştır kesinlikle bulursun arkadaşın dediği gibi alternatifler çok sürücünün garantisi bitti demişsin şimdiye kadar kaç

cd yazdırdın 1 yılı geçmiş heralde sürücünün lensinin temizlenmesi gerekebilir bunlar için temizleyici cdler satılıyor

ilacıyla beraber pek pahalı bir şey değil onunla temizleme yaptıktan sonra tekrar deneyebilirsin saygılar

DVD de yazdırıyorsan düşük ayarda yazdır bilgisayarında kod çozücüler yüklü olması lazım forumdan araştır kesinlikle bulursun arkadaşın dediği gibi alternatifler çok sürücünün garantisi bitti demişsin şimdiye kadar kaç

cd yazdırdın 1 yılı geçmiş heralde sürücünün lensinin temizlenmesi gerekebilir bunlar için temizleyici cdler satılıyor

ilacıyla beraber pek pahalı bir şey değil onunla temizleme yaptıktan sonra tekrar deneyebilirsin saygılar

DVD RW ye 2 yıl oldu. önceki yıl o kadar değilse de son bir yıldır haftada ortalama 10-15 tane dvd ye yedek alıyorum yada çocuklara cd film hazırlıyorum. Samsung marka.

temizleme cd sini kullanırken dikkat etmem gereken birşey var mı? kullanımı nasıl, ilk defa deniyecem.

o da olmazsa yenisine bakacam herhalde önereceğiniz marka var mı? saygılar...

Takma arkadaşım,

"neroda

yazdırırken diğer çoklu ortamlardada oynatılması gerektiğini işaretlememiş olabilirsin bence bir bunları kontrol et"

demişsin de bunu nasıl yapabileceğimi bilemiyorum yardım ederseniz...

bir de şunu söylemek istiyorum bugün bahsettiğim şekilde olan bir filmi başka formata convert ettim, nero vision la kaydettim sorun yok,dvd player de izleyebiliyorum.(Bu da sanırım DVD sürücümün arızalı olmadığını ispatlıyor değil mi?) PC de K-Lite Codec Pack yüklü acaba bunu günceliyle değitirmem mi gerekiyor?tavsiye edebileceğiniz farklı versiyonu var mı, eskisini kaldırıp yeni versiyonunu mu yüklemeliyim. saygılar.

DVD RW ye 2 yıl oldu. önceki yıl o kadar değilse de son bir yıldır haftada ortalama 10-15 tane dvd ye yedek alıyorum yada çocuklara cd film hazırlıyorum. Samsung marka.

temizleme cd sini kullanırken dikkat etmem gereken birşey var mı? kullanımı nasıl, ilk defa deniyecem.

o da olmazsa yenisine bakacam herhalde önereceğiniz marka var mı? saygılar...

Takma arkadaşım,

"neroda

yazdırırken diğer çoklu ortamlardada oynatılması gerektiğini işaretlememiş olabilirsin bence bir bunları kontrol et"

demişsin de bunu nasıl yapabileceğimi bilemiyorum yardım ederseniz...

bir de şunu söylemek istiyorum bugün bahsettiğim şekilde olan bir filmi başka formata convert ettim, nero vision la kaydettim sorun yok,dvd player de izleyebiliyorum.(Bu da sanırım DVD sürücümün arızalı olmadığını ispatlıyor değil mi?) PC de K-Lite Codec Pack yüklü acaba bunu günceliyle değitirmem mi gerekiyor?tavsiye edebileceğiniz farklı versiyonu var mı, eskisini kaldırıp yeni versiyonunu mu yüklemeliyim. saygılar.

arkadaşlar takma arkadaşım şu an on line değil anlaşılan yardım edebilecek olanınız var mı acaba,saygılar...

Codecle ilgili bir sorun olması muhtemel. İlk olarak K-Lite codec pack'in güncel versiyonunu indirip kurarak denemek en mantıklısı gibi...

ftp://ftp.ku.lt/Windows/K-Lite/klmcodec480.exe[/CODE]

[/b]

yazdırma hızınız kaç acaba ?

XP iso dosyalarını yazdırırken 4 ve 8 ile ayrı-ayrı yazdırdım ama sonuç aynı başarısız. filmleri ise 16 ile yazdırıyorum. yedek alırken dosyaları veri olarak yazdırırken nero express hızını kendi ayarlıyor zaten ve o veri dosyalarını tekrar kontrol ediyorum sorun yok,saygılar...

• 4 ay sonra...

DVd playerın sorunlu gözüküyor diyorsunki cd yi bozuk oynatıyor dvd yi mükemmel ayrıca cy bilgisayarına taktığında sorunsuz izleyebiliyorsun filmini fakat dvd player o kaliteyi yakalayamıyorsun dvd player ın büyük bi ihtimal sorunlu.

Başarının sırrı nedir?

Doğru Kararlar

-Doğru karar almanın yolu nedir?

Tecrübe

-Tecrübe kazanmanın yolu nedir?

Yanlış kararlar...

Güvenlik Paketi v1

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=107534[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...