Jump to content

Gigabyte Markali Anakart Bios SİlİnmİŞ

şahan_31

Recommended Posts

gigbyte marka anakart eski bir anakart degerlensi diye bıos yüklemek istiyorum TÜM DONALİMLARİ SAGLAM ANAKARTİN BIOS SİLİNMİŞ OLDUGU BELLİ BAŞKA anakartla tes edildi...

BIOS yüklemeyi bilmiyorum yardimci olacak arkadaşa şimdiden tşk

sagolun

:(

ARKADAŞ ŞİMDİ ANAKARTIN MARKASI VE MODELİNİ ÖĞRENİP GİGABYTE NİN SİTESİNDEN BIOS DOSYASINI İNDİRİP SİSTEMİ DİSKET SÜRÜCÜSÜNDEN BAŞLAT SİSTEMİ SİSKET SÜR,C,S,NDEN BAŞLATMAK İÇİN EKRAN KARTI VE RAM HARİÇ TÜM DONANIM BİRİMLERİNİ ÇIKAR

SADCE FLLOPY DİSK ,EKRAN KARTI,VE RAMİ BIRAK VE FLLOPYDEN SİSTEMİ BAŞLAT AÇILAN DOS UAYARISINDA BIOSUN OLDUĞU DOSYAYI YAZ VE ENTERE BAS SANA BURADA ESKİ BIOSU KAYIT EDĞİMMİ DİYE SORAR İNGİLİZCE OLARAK SAVE.BIOS.... SEN Y BAS VE DEVAM ET

SONRA F1 YAZAR F1 CONTUNE SİSTEMİ REBOOT ET VE ARTIK SİSTEMİN TIKIR TIKIR ÇALIŞSIN

AMA BİLGİSAYARIN HİÇ AÇILMIYORSA İLK ÖNCE ANAKARTIN KULLANMA KLAVUZUNDAKİ JUMPER AYARLARINA BAK VE BIOSU UYGUN JUMPERE GETİREREK SIFIRLA SONRA EĞER GİNE SİSTEM AÇILMAZSA BIOS ÇİPİNİN DEĞİŞMESİ GEREK KOLAY GELSİN

Ekrana ilk açılış yazılar geliyormu yoksa sadece siyah bir ekran mı geliyor? Eğer ekrana yazılar gelmiyor ise bios üzerindeli flash silinmiş demektir fakat yazılar geliyor ise bios silinmemiş demektir. Eğer bios silinmiş ise yazmanın tek yolu; aynı bios'u kullanan başka bir anakart ile normal bios yazar gibi herşeyi hazırlıyoruz, bios'u yazma aşamasında silinmiş olan bios chip'ini çıkartıp açık olan anakart üzerindeki ile değiştiriyoruz. Bios'a flash atmayı başlattığımızda sorunlu bios'a flash'ı atacaktır, flash işlemi bittikten sonra biosları tekrar değiştirebilirsiniz. Benim bildiğim kadarı ile başka yolu yok bunun...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...