Jump to content

Win 32 Sality Virüslerine Dikkat

umutcnakn

Recommended Posts

Arkadaşlar son zamanlarda yeni moda olan win 32 sality virüsü sisteme ummadığımız kadar zarar vermektedir..

http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Win32-Sality-Remover.shtml

Bu linkle ile bu lanet olasıca system virüsünden kurtulabilirsiniz..

Sality nin ZArarları

Yeni diyorum çünkü internette araştırdıgımda hakkında türkçe hiç bişey bulamadığım bir virüs. Kasper "virüs.win32.Sality.z" olarak tanımladı virüsü. Fakat virüsün önemli bir özelliği kasperi kapatıyor! Virüs taraması sırasında kasper kendiliğinden kapanıyor. Ve yeniden açamıyorum kasperi. Yalnızca kasper değil neredeyse hiç bir exe'yi açamıorum şuan bilgisayarımda. Bu arada kasperin yarıda kalan virüs taramasında, virüsün diger exelere de bulaştıgını farkettim.

Enteresan olacak ama bilgisayarı güvenli modda da çalıştıramıyorum. Sanırım yine bu virüs neden oluyor. Güvenle modda acılacak sırada birden reset atıyor kendine.

Exeler açılmaz..

20090208_sality_virus1.jpg

virussality.jpg

(Avast,Kasper Skyne,Nod 32,norton hepsinin canı cehenneme)Panda ve Antivir tek terciğimdir!

Arkadaş haklı çok kötü bir virüs özellikle programların exe lerine zarar verip kullanılmaz hale getiriyorçok kullanmadığınız önemli programları rarlı saklamanız tavsiyemdir.kolay gelsin

bunu indirdim şuan taratıyorum da çok sürermi tarama ne kadar sürüyo

Fazla sürmez babacan eğer varsa önemli olan bilgilerini bi harddisk veya flashdiske atıp D'ye ve C'ye

format atmanı öneririm format attıktan sonra kurmanı tavsiye ettiğim virüs programları ise antivir,panda bide toptaş kullanmanı tavsiye ederim toptaş sadece flash disk birimleri için çok yararlı ve kullanışlı ben kullanıyorum.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...