Jump to content

Benim Asp.net Te Döngüleri öğrenmem Lazım

15carter15

Recommended Posts

sınavım var ama döngüleri bi türlü anlamıyorum bulduğum tüm eğitimler visual studio da gösterio not defterinde kod halinde öreten bi döküman bulabilir misiniz bana?

zaten ne varki 6 tane döngü var bize öğretilen

for

for each

while lar bide untiller

iç içe kesinlikle öğrenmem lazım

mantığını kuramıyorum diğer programları yazıyorum ama yok döngünün mantığını kuramıyorum

Anlaşılmıcak birşey yok. Döngü mantığını anladığında kodlar hikaye.

anlamadığımda o ya zaten :p:D

kardeş benim de döngülerle başım dertte hele de "do while" megep in sitesine gidip oradan indirebilrsin.

ya kardeş ne megep i allahını seversen ben mgepten kaçmaya çalışıyorum öğretiği bişi yok hep aynı örenklerle döngüleri anlatmış

yaptığı tek şey 5 tane ismi tüm döngülerle ekrana yazdırtmış başka bişi yok daha geniş örenekler yapması lazım ki daha iyi anlıyalım

valla bu konuyu en iyi anlatanlar hocalar, derste ne anladıysan anladın yoksa bir daha kafaya hiç girmiyo

bu mantıkla normal kafaya girmemesi.. C# ve Asp.NET 'i kendim öğrendim ben kimse anlatmadı bana.. Şu an işime güveniyorum. Özel bir şirkette CSharp çözüm geliştirici olarak çalışıyorum.

İsteyince oluyor. Hoca anlatmazsa kafaya girmez mantığından kurtulamadıkça o kafaya birşey girmez...

asp.net in notepadde anlatıldığı nerde görülmüş! ayrıca öyle öğrenmek sana öğretmaz ki neden asp.net notepadde yazılmaz

buton u var gridi var sürükleyip bırakırsın oturup kırk saat onu yazmak neyi öğretir ki?

visual studio 2008 kullanıyorken ben while nasıldı for nasıldı foreach nasıldı diye hiç düşünmüyorum ki

for yazın iki kez tab tuşuna basın zaten herseyi kendi tanımlıyor aynısı while da if de tüm döngülerde geçerli

hem asp.net öğrenmek demek döngü öğrenmek demek değil ki iste acayip mantıklar yuzunden ben programlamayı okulda öğrenemedim ya.!

messagebox da dahi ben yazmıyorum uzun uzun mbox yazıyorsun tab tab hop dolduruyor!!... try catch de de oyle... (visual studio 2008 kullanıyorum ben)

birseyi anlamak için bazen zamana bırakmak lazım. ben class kavramını 7. programlama dili gördüm ancak anladım :p ne işe yaradığını biliyordum da ne gerek diyordum önemini yeni anladım. neden o zamana kadar yeterince büyük ölçekli işler yapmamıştım.

while mi öğrencen bak anlatım while

while()

{}

parantezdeki sart true olanakadar {} içinde ne varsa onu yapar ne zaman ki() false oldu o zaman döngüden cıkar misal

bir databaseden okuma yapıyorsundur

while(dbreader.Read())

{

...

...

}

okuma işlemi bitince false değeri verir fonksyion o zaman döngü dönmeyi bırakır. c# da do while var mı bilmiyorum

do while de bildiğin while ancak farkı biraz salak olması ne gibi dersen önce işi bir kez yapıyor sonra kontrol ediyor yapıyor kontrol ediyor

for(bir;iki;uc)

{}

forda 3 tane der var

bir= baslangıç değeri

iki=bitiş değeri daha doğrusu bitiş şartı

üc=artış yada azalış genelde i++ olur yanii baslangıç değerini artırır

Foreach()

for each de benim en sevdiğim döngü. işlevi genelde diziler için geçerli yani sürü insan var diyelim elinde bunlarla tek tek mulakat yapacaksin diyelim

insanlar topluluğu nelerden oluşuyor insandan

foreach(insan adem in insanToplulugu)

{

CehennemiçinYakit=adem- iman;

}

gibi forachde bir dizi içindeki elemanlara ulaşıp onları kullanmak için kullanılır string dizisi olsa

foreach(string kelime in sozcuk)

{

oku(kelime);

}

burda ne yapıyor bir sözcüğü kelime kelime okuyor... cok anlamadı isen tek soru derse anlamadıysan hocana nie sormadın ben microsoftta iken bir soruyu hocaya belki aynı derste 5 defa sormusumdur kurs süresince de sordim kaç defa ne zamana kadar anlayınca kadara

yani

while( (anladinmı()!=true) )

{

hocamAnlamadim();

}

msn vermek yasak ama ben örnek veriyorum sen anla :)

string msn="mahoni";

msn+="_";

msn+="17";

msn+="@";

msn+="hotmail.";

msn+="com";

console.Write(msn);

gece online olabilrim gayet tabidir öğrenmek istiyorsanda mutlaka kitap(lar) al ben 6 milyar harcadım 6 ay kursa gitim öğrendim demiyorum hala bir sürü kitap alıyorum bir sey cok değil bir komut öğrensem kar.. (15 den fazla vermiom genelde kitaba bir kitap ne kadar pahali ise o kadar k afa şişiriyor.. :D)

notepade asp.net öğretenler asp den asp.net gecenlerdir diye düşünüyorum script bir dil değil ki bu ne notepadi php öyle öğretseler inanın bişi demicemde cok merak ediyorum bir sürü component var asp.net in kendi classlari harici bir sürü de class var onları da mı notepad ile bide

c# case sensitive bir dil Console.Write ile console.Write aynı şeyler değil bu durumda notepad işi cıkmaza sürükler delirtir

notepad da debugda yok :( geçin siz onu geçin .net in hakkını verin.

kendimiz bişeler üretmemiz lazım ama iş yine onu beyine sokmakta. Aspx'i kendin öğrenmen büyük bir başarı bunun mantıgı nerde, yardım edebilirmisin?

çok taktir ettim kendi kendine öğrenmek biraz temel olunca kolay. ancak sıfırdan bu işe girip hem temel yapmak hem kariyer hakikaten ciddi emek ister ki vermişiniz de tebrik ediyorum üstadım. ben kendim yeterince iyi olmadım gittim bir üstaddan sehirdısında eğitim aldım da biraz birseyler oldum. benim merak ettigimde benim ta 480 kilometre uzaktan kopup gittigim adam üniversite hocalıgı yapmıs o zamanlar öğrencileri aceba kıymetini bildi mi çok merak ediyorum.

reklam yapmayı sevmiyorum ama ..

Please register to see this content.

bu sitede bütün kodalr var..örnekleriyel anlatılmış..ingilizca ama anlamakta zorluk çekmeyeceğiniz türden

asp.net in notepadde anlatıldığı nerde görülmüş! ayrıca öyle öğrenmek sana öğretmaz ki neden asp.net notepadde yazılmaz

buton u var gridi var sürükleyip bırakırsın oturup kırk saat onu yazmak neyi öğretir ki?

visual studio 2008 kullanıyorken ben while nasıldı for nasıldı foreach nasıldı diye hiç düşünmüyorum ki

for yazın iki kez tab tuşuna basın zaten herseyi kendi tanımlıyor aynısı while da if de tüm döngülerde geçerli

hem asp.net öğrenmek demek döngü öğrenmek demek değil ki iste acayip mantıklar yuzunden ben programlamayı okulda öğrenemedim ya.!

messagebox da dahi ben yazmıyorum uzun uzun mbox yazıyorsun tab tab hop dolduruyor!!... try catch de de oyle... (visual studio 2008 kullanıyorum ben)

birseyi anlamak için bazen zamana bırakmak lazım. ben class kavramını 7. programlama dili gördüm ancak anladım :) ne işe yaradığını biliyordum da ne gerek diyordum önemini yeni anladım. neden o zamana kadar yeterince büyük ölçekli işler yapmamıştım.

while mi öğrencen bak anlatım while

while()

{}

parantezdeki sart true olanakadar {} içinde ne varsa onu yapar ne zaman ki() false oldu o zaman döngüden cıkar misal

bir databaseden okuma yapıyorsundur

while(dbreader.Read())

{

...

...

}

okuma işlemi bitince false değeri verir fonksyion o zaman döngü dönmeyi bırakır. c# da do while var mı bilmiyorum

do while de bildiğin while ancak farkı biraz salak olması ne gibi dersen önce işi bir kez yapıyor sonra kontrol ediyor yapıyor kontrol ediyor

for(bir;iki;uc)

{}

forda 3 tane der var

bir= baslangıç değeri

iki=bitiş değeri daha doğrusu bitiş şartı

üc=artış yada azalış genelde i++ olur yanii baslangıç değerini artırır

Foreach()

for each de benim en sevdiğim döngü. işlevi genelde diziler için geçerli yani sürü insan var diyelim elinde bunlarla tek tek mulakat yapacaksin diyelim

insanlar topluluğu nelerden oluşuyor insandan

foreach(insan adem in insanToplulugu)

{

CehennemiçinYakit=adem- iman;

}

gibi forachde bir dizi içindeki elemanlara ulaşıp onları kullanmak için kullanılır string dizisi olsa

foreach(string kelime in sozcuk)

{

oku(kelime);

}

burda ne yapıyor bir sözcüğü kelime kelime okuyor... cok anlamadı isen tek soru derse anlamadıysan hocana nie sormadın ben microsoftta iken bir soruyu hocaya belki aynı derste 5 defa sormusumdur kurs süresince de sordim kaç defa ne zamana kadar anlayınca kadara

yani

while( (anladinmı()!=true) )

{

hocamAnlamadim();

}

msn vermek yasak ama ben örnek veriyorum sen anla :iiam:

string msn="mahoni";

msn+="_";

msn+="17";

msn+="@";

msn+="hotmail.";

msn+="com";

console.Write(msn);

gece online olabilrim gayet tabidir öğrenmek istiyorsanda mutlaka kitap(lar) al ben 6 milyar harcadım 6 ay kursa gitim öğrendim demiyorum hala bir sürü kitap alıyorum bir sey cok değil bir komut öğrensem kar.. (15 den fazla vermiom genelde kitaba bir kitap ne kadar pahali ise o kadar k afa şişiriyor.. :lol:)

notepade asp.net öğretenler asp den asp.net gecenlerdir diye düşünüyorum script bir dil değil ki bu ne notepadi php öyle öğretseler inanın bişi demicemde cok merak ediyorum bir sürü component var asp.net in kendi classlari harici bir sürü de class var onları da mı notepad ile bide

c# case sensitive bir dil Console.Write ile console.Write aynı şeyler değil bu durumda notepad işi cıkmaza sürükler delirtir

notepad da debugda yok =@ geçin siz onu geçin .net in hakkını verin.

valla bizim hoca ne anlıo ne de öretebilio megep te zaten not defterinde öretio haliyle biz de anlamıyoruz tabi anlatımın için de çok sağolun inş. işe yarıyacak bütün topaldığım bilgiler

reklam yapmayı sevmiyorum ama ..

Please register to see this content.

bu sitede bütün kodalr var..örnekleriyel anlatılmış..ingilizca ama anlamakta zorluk çekmeyeceğiniz türden

çok sağol teşekkürler

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...