Jump to content

Nasıl Bir Dvd Rw Almalıyım?

SevdakaR

Recommended Posts

Arkadaşlar,

Bir tane DVD RW almayı düşünüyorum. Daha doğrusu kesin alacağım da ama bir türlü karar veremedim. Çünkü ilk defa bir DVD RW sahibi olacağım. :) İnternetten o kadar araştırdım ama bir sonuç elde edemedim. Birinin çok iyi dediğine başkası pek değil diyor. :)

Sizdem ricam bana bu konuda yardımcı olur musunuz... Hangi markayı, hangi modeli almalıyım. Sata mı IDE mi olsun.

*Anakart modelim Asus P5KPL

DVD RW'yi genel olarak DVD-R disklerime data şeklinde film kaydetmek için alacağım. Ancak başka işler içinde kullanmam gerekebilir.

*Çift katman desteği (Double Layer) olmasını ve hızlı yazım yapmasını istiyorum. Firmware desteği o kadar önemli değil benim için.

*Birde "LightScribe" özellikli olanları olanları var. Eğer tavsiyeleriniz arasında bu özelliğin olup olmaması hakkında da yorumda bulunursanız memnun olurum.

Bu arada bakiyem 40-50 TL kadar.

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederm.

anakartın destekliyorsa sata model alman doğru olur....

tüm dvd writerler DVD+/- ve DoubleLayer özelliğini sağlıyor....

bütçen sınırlı ise LightScribe arama...

dikkat etmen gereken nokta, aldığın dvd writer'in naz yapmada iyi veya kötü her marka dvd'yi okuyup yazmasıdır...

sık kopyalama yapan vatandaşlar LG markasının sorunsuz olduğunu söylüyorlar....

samsung 22x light scribe al derim ben kullanıyorum çok sessiz ve 9 aydır hiç problem yaşatmadı.

Hocam, aslında benimde lightscribe almaya gönlüm var ama yukarıda önerdiğiniz modeli bulunduğum şehirde (Diyarbakır) bulmam sanırım imkansız. İnternet üzerinden de daha önce alışveriş yapmadım. Asus lightscribe ler ise bütçemi aşıyor aşar galiba.

Bu arada LG GH-22ns30 (SATA) modeli için olumlu düşüncelerim var. Siz ne dersiniz?

Yorumlar için teşekkür ederim arkadaşlarım. Eksik olmayın...

asuslar pahalı lglerde eskisi kadar iyi değil label flash veya light scribe özellikli alman yararına olur gerçi bulunduğun bölgede cihazı bulamazsan cdsinide zor bulabilirsin oda aklında bulunsun cihaz olarakda samsungda tercih edebilirsin iki dvd rw var ikiside samsung daha önce lgde kullandım ikisindede hiç bir sorun yaşamadım ve sürekli dvd yazıp sürekli cdden oyun oynamama rağmen bir sorunla karşılaşmadım samsunglarıda düşünebilirsin..

asuslar pahalı lglerde eskisi kadar iyi değil label flash veya light scribe özellikli alman yararına olur gerçi bulunduğun bölgede cihazı bulamazsan cdsinide zor bulabilirsin oda aklında bulunsun cihaz olarakda samsungda tercih edebilirsin iki dvd rw var ikiside samsung daha önce lgde kullandım ikisindede hiç bir sorun yaşamadım ve sürekli dvd yazıp sürekli cdden oyun oynamama rağmen bir sorunla karşılaşmadım samsunglarıda düşünebilirsin..

Yorum için öncelikle teşekkür ederim hocam.

Dediğiniz gibi, Lightscribe CD'sinide bulmada sorunlar yaşayacağım. Sanırım en iyisi normal bir DVD RW almak. Artık CD'lerin üzerini etiketle halletmeye çalışırım.

LG GH22NS30-40 22X SATA ile SAMSUNG SH-S223F 22X SATA olabilir mi acaba diye düşünüyorum. Ama sizlere sormadan son kararı vermek istemiyorum.

Saygılar.

artık tüm dvd yazıcılar belirli bir kalite standardını yakaladı..

o nedenle gönül rahatlığı ile istediğini alabilirsin..

ben şimdiye kadar 3 tane lg kullandım çok memnunum..çizik cd leri bile okumada problem çıkarmıyor..

samsunglar içinde aynı yorumu yapıyorlar..samsung veya lg nin sata modellerinden birini alabilirsin..

şimdiye kadar kullandıklarım hakkkında şunları söyleyebilirim..

asus un yazma kalitesi çok iyi fakat okuma yönüyle lg kadar iyi değil..

philips kullanan arkadaşım hiç memnun kalmadı.çok kısa ömürlü oldu...samsung hiç kullanmadım

benim için okuma daha önemli olduğu için lg tercih ettim..

ama bu dediğim öncedendi..şimdi kalitesiz dvd yazıcı bulman zor..çünkü teknolojisi oturdu..hatta devri bitmek üzere..o nedenle rahat ol :p

İlgi ve bilgilerini paylaşan tüm arkadaşlarıma teker teker teşekkür ediyorum.

@69sihirbaz69,

Üstad yukarıda da yazdığım gibi benimde gönlümde light scrabel almak var ama bulunduğum yerde bu cihazı bulmak zor. Daha önce internet üzerinden de hiç alışveriş yapmadığım için biraz çekinceliyim. Ayrıca, light scrabel özellikli CD temin edememe sorunuda cabası olacak. (exitly ve vtnsvr bu kararı almamda etkili oldular.)

@bermuda36,

Hocam Blu-Ray kaydediciler ise fiyat açısından şuan beni aşıyor; Blu-Ray Disklerde pek tabii. Ayrıca şuan için Blu-Ray ile alakam internetten BLuRayRip film indirmekten ileriye gidemiyor. :):iiam:

@ooppss,

Hocam sanırım sizin belirttiğiniz şekilde LG veya Samsung alacağım. (LG GH22NS30-40 22X SATA veya SAMSUNG SH-S223F 22X SATA).

Tekrar teşekkürler arkadşalar. Eksik olmayın.

LG alma dostum..hele ASUS hiç alma..

bak sata asus dvd kullandım.lg kullandım

lg birinci haftada asus ise 1nci ayda sorun çıkardı ve kullanamadım.lg yi servise verdim 1ay dvd siz kaldım..asus u çöpe attım :)

ama samsungdan çıt çıkmadı banamısın demedi..katır gibi çalışıyor maşallah

Arkadaşlar yorum yapan herkese binlerce kez teşekkürler.

Bugün,

Biraz şans (LG kalmamıştı) ve çoğuda siz arkadaşlarımın önerileriyle SAMSUNG SH-S223F 22X SATA modelini aldım. Umarım ileride sorun çıkarmaz.

asus hariç hepsini kullandım çok sorun yaşadım hepsini çöpe attım en sonunda LG aldım

canavar gibi hiç nazlı değil çizik CD ve DVD leri bile en iyi okuyan LG

asus a birşey diyemem ama LG alırsan kesinlikle pişman olmazsın 5 senedir

LG CD rw kullanıyorum sürekli kayıt yapıyorum hala çalışıyor artık cd rw nin modası geçti

DVD rw miz var CD rw bozulsunda atıyım diye bekliyorum pc de kalabalık yapıyor diye ama hala tık yok

• 1 ay sonra...

LG şu anda alınacak en kaliteli cihaz asus optik olayında tam bir rezalet anakartı iyi diye herkes bu hataya düşüyor samsung ise daima dibe vurmaya mahkum zaten fiyatı hep en alt seviyede olmuştur kısaca kesinlikle optik olayında sadece bu konuya yoğunlaşan LG tabiki.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...