Jump to content

Modifiye Xp' De Boyut Yer Kazanmak Için Sıkıştırma

Recommended Posts

ELMOR arkadaşımız konuyu okumadan yorum yapmış.

Adam zaten xp yi 230 mb a düşürmüş.Nlite zaten driver.cab dosyasını yüksek seviyede sıkıştırıyor.Adam xp yi 230 a düşürdüyse driver.cab dosyasıda max 5 Mb kalmıştır.Nlite yüksek sıkıştırma yapmış zaten sen ne lzx den bahsediyorsun.

Sen 70 MB bir kar dan bahsediyorsun.230 MB - 70 MB=160 MB XP :)

Sonra perfect xp ye gelince driverpack dosyaları 7 kat daha fazla sıkıştırdığından dolayı xp cd sindeki dosyaları rar dan çıkarttıktan sonra 2GB olması normal.250-350 MB lık driver dosyaları 7zip le sıkıştırılmıştır.Kurulum esnasında bu driverlar 7 zip den çıkarılıyor.Böylece 250 mb lık driver arşivi 1,5 GB - 2,5 GB oluyor.

LÜTFEN KONUYU OKUMADAN YORUM YAPMAYIN!

Ben ne yazdığımı çok iyi biliyorum, mesajımdanda anlaşılacağı üzere hiç nlite kullanmadan kafadan kullanılmayan 150 dosyayı sildiğiniz takdirde 25-30 MB yer kazanabilirsin, ayrıca driver.cab ve sp3.cab dosyalarını birleştirip birde bunların içinden I386 kaynağındaki dosyaları ayıklayıp bir o kadar yer daha kazanabilirsin, evet nlite driver.cab ve sp3.cab birleştiriyor ama I386 içinde varolan dosyalarıda silmiyor, sen bu işlemleri yaptıktan sonra yine nlite kullanabilirsin, kullanılmayan 150 dosyayı en baştan silebilirsiniz, diğer uygulamalar kullanırken bir problem oluşturmaz, cab dosyalarını birleştirme işleminide en son yaparsınız, en baştan yaparsanız nlite sp3.cab dosyasını göremediği için problem yapabilir, ama en son yaparsanız hiçbir problem olmaz...

Bir CD'de isterseniz 100 farklı XP bile kurdurabilirsiniz, bunun dosyalarla alakası yok, sadece bir menü oluşturup her XP için menüden ayrı bir setupldr.bin dosyası tanıtmaktır, setupldr.bin dosyasındaki parametreleride bir hex editör aracılığı ile rahatça değiştirebilirsiniz, bu o kadar abartılacak birşey değil...

Her zaman derim, XP modifiye etmek tıpkı photoshop gibi, hayalgücünüz ile sınırlıdır, yeterki ne yapmak istediğinizi bilin ve kafanızı çalıştırın, biraz kurcalayın, nlite gibi programlara teslim olmayın, aylardır söylüyorum..

elmor bunu yüzeysel anlatmışsınız daha ayrıntılı bir şekilde anlatırsanız uygulamak kolay olur herkes bileşen silmeden yer kazanmak ister bence

Tamam mesajını yeni gördüm, bu konu hakkında yeni bir konu açacağım en kısa zamanda..

Elmor arkadaşım söylediklerin çok güzel bunlar daha ayrıntılı olrak anlatma şansın var mı?

Şu konudan devam edelim...

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=90923[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...