Jump to content

Psu Voltaj Degerlerı Düşük

asizemheri

Recommended Posts

arkadaslar benım psu voltajlarını asus pc probe ile test ettım 12v deger 12 olucagı yerde 11,187 max 11,340 oluyo 3,3 deger 3,248 oluyo 1,5 degeri ise 1,456 oluyo bu degerler sankı normal degıl gıbı makına 3 senelık sızce zamanı geldımı psu yu degısmenın mavı ekran hatası alıyorum bu degerlerden olabılırmı sızce ?

amd athlon socket 939 ai series asus a8v üzerindeki şuanda 350watt çin malı bi psu var CB model:200XA 350 watt bana önerebılecegınız psu nedir birde fıyatı teşekkürler

cooler master marka rs-400 extreme power modeli 400 watt fazlasıyla işini görecektir. 90 tl civarında.

birşeyi sormayı unuttum bu degerler sizce normalmı degilmi bi psu için

(hangimizin evinde apartmanında gelen ve dağılan elektrik normal değerdedir ki bilirsiniz tv çamaşır makinası vs çabuk bozulur) psu lar ortalama %70 verimle çalışır, değerlerin normal, sana elindeki psu arızalı ise yeni bir psu önerdim.

(hangimizin evinde apartmanında gelen ve dağılan elektrik normal değerdedir ki bilirsiniz tv çamaşır makinası vs çabuk bozulur) psu lar ortalama %70 verimle çalışır, değerlerin normal, sana elindeki psu arızalı ise yeni bir psu önerdim.

Ne alakası var her alektronik cihazın +%10 ve -%10 toleransı var Verime gelince Verim verdiğimiz enerjinin aldığımız enerjiye oranı demektir. Bu oran %100 olamaz Neden derseniz her iletkenin bir öz direnci vardır. Bunu %100 yakın değerleri yakalamak öok zor. Ama yapılabiliyor. Süper iletken dene birşey var belki duymuşsunuzdur. Mutlak 0 noktasınca maddeler titreşim enerjisini neredeyse yitirirler. Bu noktada aynı zaman dasüper iletken olurlar.

Gelelim arkadaşın problemine psu da bu değerle normal kabul edilebilir mavi ekran hatalarının birçok sebebi var. Eğer makineyi kullanırken çok ısınıyorsa o zaman daha yüksek bir watlı kaliteli bir psu al.

Ne alakası var her alektronik cihazın +%10 ve -%10 toleransı var Verime gelince Verim verdiğimiz enerjinin aldığımız enerjiye oranı demektir. Bu oran %100 olamaz Neden derseniz her iletkenin bir öz direnci vardır. Bunu %100 yakın değerleri yakalamak öok zor. Ama yapılabiliyor. Süper iletken dene birşey var belki duymuşsunuzdur. Mutlak 0 noktasınca maddeler titreşim enerjisini neredeyse yitirirler. Bu noktada aynı zaman dasüper iletken olurlar.

Gelelim arkadaşın problemine psu da bu değerle normal kabul edilebilir mavi ekran hatalarının birçok sebebi var. Eğer makineyi kullanırken çok ısınıyorsa o zaman daha yüksek bir watlı kaliteli bir psu al.

1. Verdiğin degerelr 3.3v ve 5v için normal ama 12v degeri 11.5 in uzerinde olması gerekiyor saglıklısı bu ama pc calısıyorsa sorun yok mavi ekran yaratacagını sanmıyorum.

2.-%10 +%10 tolerans pc için cok fazla ki zaten psu SMPS dir yani sitch mode power supply buda demektir ki girişteki 220v dc 220v a cevrilir ve transistorler ( BD304X ) sayesinde 50hz olan frekans KHZ seviyesine cıkartılır. Frekans yukselince Trafonun agırlıgı ve yuksekliği kuculur bu yuzden Normal trafolu guc kaynaklarına gore PC guc kaynakları hafif ve gucludur. İçindeki diyodlar yuksek frekansla calışan ozel diyotlardır (shotky) Ve frekansı ayarlıyan geri beslemeyi ayarlıyan bir entegre vardır bu entegre cıkıştaki gerilimi kontrol eder dusmesi yada cıkması durumunda geri besleme yaparak cıkış voltajını sabit tutar. Buda toleransı min. indirir. Tabiki hiç bir guc kaynagı transistor tam verimle calışmaz en fazla verim kaliteli transistorlu SMPS lerdir zaten yeni tel şarjlarıda aynı yontemle yapılıyor. Arkadaşın super iletken dediği birşey yokdur. Transistorler calışma bolgelerine gore verim gosterirler. Tabiki en iyi transistorleri 45nm ile intel uretiyor tabi oda cpu teknolojisinde psu lar için boyle bir yontem kullanılmaz ( akıl karı değil)

bir de EVEREST ULTIMATE programını kur...

oradaki Bilgisayar-----Algılayıcı bölümündeki voltaj değerlerine bak...

ama bilgisayara reset attıran, mavi ekran hatası verdiren şeyler voltaj değerleri değil...

yüksek sıcaklık değerleridir...

işlemci sıcaklığını izlemeye al....

Araçlar---Sistem kararlılık testi---tüm stresler okeyli iken, alttan START'a bas...

güç kaynağın reset atmadan 10 dakika dayanırsa, güç kaynağın iyidir...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...