Jump to content

Windows Modifiye - Wpi ..

Recommended Posts

SelamunAleyküm.Tnctr'de yeniyim.Lise 2 bilişim teknolojileri okuyorum ve windows modifiye yıllık ödevi aldım . (: Ve bu konuda bilgim 0 ! Bu forumdan çok faydalandım. "Barış Seven" sağolsn çok yardımcı oldu..İşin mantığını kavradım en azından.Ben projemi şu şekilde yapmayı düşünüyorum.< stabil,görsel,dikkat çekici ! ve hocamı şaşırtmak amacıyla en önemlisi farklı bi çalışma yapmayı planlıyorum.İşin kötü olan yani ise sadece '3' günüm kaldı. :( Bana yardımcı olursanız sevinirim.Modifiyede şu programları kullanmayı düşünüyorum.

1-RVM ile entegre.

2-Nlite ile silme ve ince ayarlar.

3-Resource Hacker ile bi kaç değişiklik.

Bu programları araştırdım kullanımı fln.Başka kullanmam gereken program varsa, paylaşırsanız iyi olur..Daha doğrusu KOYABİLDİĞİM KADAR REKLAM koymaya çalışıcam.Konu anlatımlarının linkleri toplandı ama yinede karışık şu konuların linkleride eklerseniz sevinirim.

1-WPI yapımı .(Konuyu buldum ama gerekli programın link ölmüş..)

2-Login ekranını editleme.

3-Denetim masasına eklenti yapma.

4-Format atarken oyun oynama..

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.3 gün içinde neler yapabilcem bakalım.. : )

Çıkıpta bir öğretmenin böyle bir ödev vereceğini sanmıyorum ki verdiyse bile 3 günde pek bir şey öğrenemezsin.

1- WPI yapımı basit olmakla beraber bir o kadar da karışık. Config.js dosyasına doğru komutları girmelisin.

2- Elinde Restorator, Resource Tuner gibi programlar olmalı ve kullanmayı bilmelisin.

3- Kels CPLBonus adında bir addon var onu kullanarak denetim masasını zenginleştirebilirsin.

4- Morning konusunda vermişti, eğer doğru kullanırsan yapabilirsin.

Bunlar basit gibi görünse de aslında zor şeylerdir bilmeyince. Deneme-yanılma yöntemi ile olur, ama 3 günde neyi deneyip, yanıldıktan sonra doğrusunu bulabilirsin orası muaamma. (: Kolay gelsin, ama karışık işler bunlar.

Sana yardımcı olayım özelden ulaş biraz uzun sürcek. WPI hakkında kendim düzenledigim dökümanım var elimde sana onuda veririm. özelden ulaş halledelim bilirim böle ödev konularında son günlerde sıkışmayı bize yardım eden olmadı. Biz yardım edelim bali. :(

UU.R yorumun için teşekkürler ama ödev olup olmadığına inanıp inanmaman beni ilgilendirmez. Çünkü ben bunu bi sebeb olarak kullancak olsaydım forumda bir sürü modifiye var onları indirirdim.Önerilerin için tekrar teşekkürler..

Ama ispat istiyosan MEGEP'e gir MODÜL'ler var ordan 10. sınıf bilişim teknolojileri modüllerini incele."İşletim Sistemi Temelleri" die bir modül var ve ilk dönem bitirdik 2. dönemde ödev teslim edilir.. (:

___

Roach__16 ilgilendiğin için teşekkür ederim özel mesaj atıyorum.

3 Güne bitebilecek birşey değil bu.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=79080[/CODE]

Dikkatli okursan hepsini anlayacaksın.Bu iş için zaman gerekir.Herşey belirli bir sürede olmayabiliyor.Tabi dönem ödevin varmış 3 Güne Yapabildiğin kadar yapmaya çalışırsın.Yeterki konuları dikkatli oku.

UnGooD Konuyu inceliyorum. hani sende anlarsın az cok odevlerı son gune bırakma pskolojisi :rolleyes2: ama guzl bı gelısme oldu hocaya bıraz yag cektım ve 1 hafta daha izin aldım mayısın 9 unda teslim edicem + slayt da yapcam dedım nasıl yaptıgım hakkında bilişim öğrencilerine suncakmışım. uraşıcam daha ıyı oldu (: He bide hocama laf yok :dribble: adam istediğim ödevi verdi sağolsun..Hem slayt fln yapınca eklerim foruma bilmeyen diğer arkadaşlarda faydalanmış olur..

UU.R yorumun için teşekkürler ama ödev olup olmadığına inanıp inanmaman beni ilgilendirmez. Çünkü ben bunu bi sebeb olarak kullancak olsaydım forumda bir sürü modifiye var onları indirirdim.Önerilerin için tekrar teşekkürler..

Ama ispat istiyosan MEGEP'e gir MODÜL'ler var ordan 10. sınıf bilişim teknolojileri modüllerini incele."İşletim Sistemi Temelleri" die bir modül var ve ilk dönem bitirdik 2. dönemde ödev teslim edilir.. (:

___

Roach__16 ilgilendiğin için teşekkür ederim özel mesaj atıyorum.

Bende bilişim öğrencisiyim lise 4 sınıf.Ve lise ikide evt dogru böyle bir modül var.İşletim sistemleri hakkında bilgi veriyor sadece.Ama modifye konusunda 0 bilgi hem saten orda windows kurma anlatıyor..Hem arkdaşın dedigi gibi bu zamana kadar aklın nerdeydi..Bu ödevi bir öğretmenin verecegini sanmıyorum.Ama ancak şu şekilde verecegine inanıyorum.Hoca senin modifye ile ilgini bilir ve bu işlerle uğraştıgını bilir ve ödevi jest olsun diye verir.Ama diğer türlüsüne inanmıyorum.Ha yanlış düşünüyor olabilirim..Yardımada hazırım herkes gibi Özelden ulaşabilirsin...

Ha bu arada bende yıllık ödevi olarak bu ödevi aldım ama herkes benim bu işle uğraştıgımı biliyordu.Fenerbahce Xpyi yapmıştım..

emre90 dediğin doğru aynen öyle jest gibisinden oldu zaten modifye diye bi konu yok ama .. yapınca sunmamı istedi yani benım ılgılendıgımı bılıyo ve arkadaşların meragını gıdermek amacıyla olabılır.sonuçda benım odevım var ben buna bakarım isteyen inansın istemeyen inanmasın hiç farketmez yani.

Sağol ilgin için msn'den paslaşırız : )

Ben taa (Allah nasip eder de kazanırsam) üniversitede göreceğim bunları.

Siz lisede görüyorsunuz :dribble: Keşke biraz da olsa bilgisayar dersi görsek biz de. Ama yokmuş programda :rolleyes2:

Slayt fikri güzel ben de düşünebilirim yeni anlatımlarda.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...