Jump to content

Gigabyte Ga-k8n51g Mf Anakart Sorunu

esteban

Recommended Posts

benim bi arkdaşımın bilgisayarının ekranı aniden kararmış bir bilgisayarcıya ******ürmüşler adam ne var ne yok kurcalamış ve sonra anakartın üzerindeki ekran kartı bozuk demiş daha sonra bilgisayarı toplamış bunlara vermiş ancak evde bunlar fişe sokunca eskisi gibi çalışır duruma gelmemiş ben gittim bakmaya pover tuşune basamda işlemci fanı biraz dönüyo ve dutuyo ondan sonra daha da devam etmiyor buna önceden bakan arkadaş ekran kartı alığ buraya takınca çalışır demiş bunu bi etkisi olurmu neden çalışmaz

Her parçanın sağlam ve yerinde olduğunu var sayacak olursak.. ki gözüküre göre bozuk...

1. öncelikle toplayan kişi kabloları doğru taktımı ?

2. Power sup çalışıyor mu veya anakart ile uyumlumu. piyasada 300-350 lik diye satılan oem ürünlerin bir çoğu 3. disk bağlantısını desteklemez. yani gücü yetmez.

3. Ekran kartı durduk yerde bozulmaz yanmaz. onun bozulmasını tetikleyen nedir ?

4. Her ürün sağlam lığı kesin olan başka bi ürün ile değiştirilerek deneme yapılmalıdır ki bu iş baya uzun sürecek ... ama anakartın sağlam olduğunun garantisi bence şuan şüpheli zaten

selamlar

anlattıklarına göre anakarttan şüphelen derim sonuçta işlemcin sağlam olmasa açılışta hiç tepki alamazsın, anakarttaki bir problem buna neden olabilir ama ilk etapta başka bir güç kaynağı takıp dene.

SORUN GÜÇ KAYNAĞINDA OLABİLİR NEDENİ SİSTEME YETERLİ GÜÇ VERİLMEMESİ SONUCU BİLGİSAYAR RESET ATAR VE KAPANIR ANAKARTIN AKILLI OLDUĞU İÇİN GÜÇ GELDİĞİ İÇİN FANI AZ DÖNDÜRÜYO O ADAM BİLGİSAYARIN İÇİNE İYİCE ETMİŞ DİKKAT ALACAĞIN GÜÇ KAYNAĞI ANAKARTA VE KASANA UYUMULU OLSUN

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...