Jump to content

Hdd Sorunu Yardım Bekliyorum..

aspergamos

Recommended Posts

selamlar..

Elimde 250 gb vestern digital WD2500 sata hdd var sata 2 destekli anakartımı aldıktam sonra işletim sistemimi ide 80 gb lık hdd yerine buna kurdum fakat bilgisayar yeteri performansı vermedi 80 gb lık ide hdd daha performansı iyiydi bende sistemi buna kurdum ve içindeki butun bilgileri 250 gb wd ye yükledim. bir zaman sonra wd den müzik dinlerken kasılmalar oldu. hdd sorun olduğunu anladım chkdsk yaptım dos üzerinden 6-7 saat geçmesine rağmen tamamlanmadı belli bi yerde kaldı. açılışta denedim onda da aynı sorun.. yedeklerimi görüyorum sistemim vista fakat 40 gb lık bi veri benim için önemli onları almaya çalışıyorum resim v.b. küçük dosyaları alıyorum sorun olmuyor fakat 2-3 mb lık veriyi alamıyorum hdd den sesler gelmeye başlıyor kopyalama oluşturuluyor diyor kalıyor öyle iptalde edilmiyor reset atmak zorunda kalıyorum.. başka sata 1 destekli bilgisayara takmayı denedim bilgisayar açılışında hdd ki görmedi bile ararken aşırı kafa atma sesi gibi sesler geldi zorlamadım. windows xp yukledim hdd e sorunsuz yuklendi ama yine yavaştı. ve aynı sorunu yine yaptı bu verileri almam için ne önerirsiniz ?

yazdıklarından hdd inin arızalı olduğu görünüyor kısaca kafa vurma olayı diyebiliriz bazen ii bazen kötü çalışmasının nedeni budur. bunun dışında önerebileceğim hdd inin var ise garantiye vermen eğer garanti yoksada yedeklerin için pek güvenilir olmadığını söyleyebilirim. yenisini alman daha ii olur.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...