Jump to content

Ati Hd 2300 Driver For Xp Bulamiyorum

leodem

Recommended Posts

arkadaşlar acer 5710g makinama tncxp sp3 kurdum ama ekran kartının driverını bir türlü bulamadım ne acer in sitesinde nede ati nin sitesinde yok ekran kartinin markasi ati hd 2300 çözüm önerilerinizi bekliyorum

1) Sata sürücüleri yüklü olan katılımsız kurulum yapabilen bir XP CD ile sisteminizi açın. Bu CD yi isterseniz sitemizdeki Microsoft Windows XP Pro-TURKCE Sp3 (Sata Sürücüleri Eklenmiş) sayfasından temin edebilirsiniz.

2) Anakart Sürücüsü:

3) VGA Sürücüsü (5710 Model, INTEL) :

4) VGA Sürücüsü (5710G Model, ATI) :

ATI sürücüsünün kurulması için dosyasını indirin ve bir klasöre açın.

1.Daha sonra klasör içersinde yer alan msxml4-KB927978-enu.exe dosyasını çalıştırarak MSXML 4.0 kurun.

2.Eğer kurulu değilse dotnetfx.exe çalıştırarak .net framework kurun.

3.XP 32 Bit işletim sistemi kullanıyorsanız 8-7_xp32_dd_ccc_wdm_enu_65993.exe dosyasını çalıştırarak ATI sürücülerini kurun. Bunu yaptığınızda C sürücünüzde ATI isimli bir klasör açarak içersine dosyaları atacaktır. Programın tümünü kurmanıza gerek yok. Çünkü o dosyalar üzerinde sonradan modifiye işlemleri yapılacaktır.

4.MMDOTNETSETUP klasöründen Mobility Modeler programını MMDotNETSetup.exe çalıştırarak kurun.

5.Modeler programını açın ve BROWSE tuşuna basarak C:\ATI\SUPPORT\8-7-mobile_xp32_dd_ccc_enu_ ile başlayan klasörü seçin ve MODIFY tuşuna basarak az önce yüklediğimiz sürücülerimize mevcut ekran kartınızın özelliklerini modifiye edin.

6.Daha sonra C:\ATI\SUPPORT\8-7-mobile_xp32_dd_ccc_enu_ ile başlayan klasörümüzde yer alan SETUP dosyasını çalıştırarak güncel sürücünüzü kurun.

5) Ses Kartı Sürücüsü:

1.http://rapidshare.com/files/132099804/sp32646.rar yükleyin ve Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio sürücüsünü kurun.

2.Daha sonra indirin ve Realtek Ses Kartı Sürücüsünü kurun.

6) Ethernet Kartı Sürücüsü:

7) Wireless Sürücüsü:

8 ) Bluetooth Sürücüsü:

9) Webcam Sürücüsü:

10) Kart Okuyucusu:

11) Touchpad Synaptics Sürücüsü:

Please register to see this content.

Cihazın kurulumunda ACERPANAM sitesindeki sorunlar nedeni ile ben 3 gün uğraşmıştım. Ancak en sonunda tüm sürücüleri temin edip RAPIDSHARE.COM üzerine attım ve kurulum aşamalarını da yukarıda yazdığım gibi gerçekleştirdim.

Ayrıca ATI VGA kurulumunda anlatılan aşamaları diğer tüm ATI ekran kartlarında da kullanabilirsiniz.

alıntıdır..

orda yazanların hepsini daha öncede denedim ama hep hata verdi şuan pc im yanımda değil hatayı tam olarak yazamıyorum ama sanırım uyum sorunuyla ilgiliydi ayrıca ayni konunda hd2300 xp için olan kısımda yer almıyor sanırım bu çözüm öneriside olmuyor ?

Buyur kardeşim;

http://download.opendrivers.com/uploaddrv/display-and-video/ati-technology/8.491_catalyst_winxp_32bit.zip[/CODE]

Olmazsa, aşağıdaki linke tıkladıktan sonra "I Agree" ye tıkla, indir.

[CODE]http://downloads.guru3d.com/downloadget.php?id=1656&file=6&evp=1c43a50736152d26e027b776f2ad35f8[/CODE]

saolun arkadaşlar başka bir yöntem denedim sorunum halloldu hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim bunlarıda saklayacam çünkü driveri yükledim ama bir daha nasil yükleyebilirim bilmiyorum :clapping:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...