Jump to content

Vistayı Denemek Istiyorum Ama

alioren

Recommended Posts

arkadaşlar vistayı denemek istiyorum ama bir sorum olcak cahilliğimi bağışlayın...

her ne kadar sp 3 lü modifiye xp indirsemde bios ayarlarından sata ayarını raid yapmadan kuramadım sp 2 ler sata ayarı ide modunda iken kuruluyodu

ide ayarında vistayı kurmayı denedim hard diskleri gördü yani kuruluyodu elektrikler kesildii kuramadım

asıl sorum şu vistayı kurarken sata modunu ide mi yapmalıyım raid mi

xp de raid ayarında pc açılırken bi yazılar çıkıyodu ama hızlı geçiyodu ingilizcem olmadığı için anlayamıyodum tek görebildiklerim no raid ve ctrl+z yazılarıydı

ide ve raid modlarının hızla bi alakası varmı

hangi modda kurmalıyım yada kullanmalıyım

benim gibi zırcahile yapacağınız yardım için çok minnettar kalırım...

estağfurullah kardeşim herkes biraz cahildir sen normal kurulumunu yap xp gibi. vista satalarıda görüyor biosu kurcalamana gerek yok anladığım kadarıyla sorununu bu...

raid modunda kur kardeşim

teşekkür ederim ilgin için aradaki farkı anlatsaydın iyi olurdu ama neyse raid modunda formatlamayı düşünyorum

modifiyecilerin başını çok ağrıtmıştım ide modunda kuramıyom diye :D

xpyi kurmak için biostan ayar değiştirdiğinizi söylemişsiniz vistayı kurarken bunu yapmanıza gerek yok,, biosu hiç kurcalamayın... Eğer donanımınız iyiyse düşünmeden kurun vistayı bi daha xpnin yüzüne bakmazsınız :D

xpyi kurmak için biostan ayar değiştirdiğinizi söylemişsiniz vistayı kurarken bunu yapmanıza gerek yok,, biosu hiç kurcalamayın... Eğer donanımınız iyiyse düşünmeden kurun vistayı bi daha xpnin yüzüne bakmazsınız :)

helal kardeşim ama adam faaliyete geçti sanırım bakmıyo konuya :D kim ne derse desin vista xp den daha güzel ve hızlı

helal kardeşim ama adam faaliyete geçti sanırım bakmıyo konuya :D kim ne derse desin vista xp den daha güzel ve hızlı

:D raid modunda kuramadım vistayı diskleri görmedi ide modunda kurdum görüntü olarak çok şahane bişeymiş ama biraz karışık gibi yada ilk kullandığımdandır

amd athlon 64 x2 core processor 4800+ 2,50 ghz 2 gb ram

ati radeon x1550 bu sistem vista için iyimi

• 1 ay sonra...

Al bak burada VitrualBox (Sanal Makine) var indirip nasıl kullanıldığına bakabilirsin ayrıca modifiye xp yapacaksan format anındaki resimlerinide çekebilirsin yani benim görüşüm Vista beğenebilirsin yada beğenmeyebilirsin onun için bir sanal makinede dene istersen :D

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=65958[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...