Jump to content

Windows 7 Kısmen Türkçeleştirici (kurulum Paketi)

mustafa_x

Recommended Posts

mustafa kardeşim bu seferde istanbullu arkadaşın linglerini verdigi win 7100 rc kurdum senin yeni yabtıgın tr paketini bunu uyguladım bayagı yeri tükce olmuş sagol kardeşim mustafa15yvvk0.jpg

• Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Windows 7.7100 RC x86 üzerine kurdum. Hiçbir hata üretmeden mükemmel çalıştı. Kullanıcıya windowsun en çok kullanılan işlevlerine Türkçe erişim imkanı veren harika bir çalışma olmuş. Arkadaşımı kutluyor, çalışmalarının devamını diliyorum.

Bence yönetici arkadaşlar bu çalışmayı forumda liste başında tutsalar iyi olur.

Mustafa arkadaşımıza teşekkür ediyorum; ama Vistadaki dosyaları buna yapığı yolla kolmayı denese daha kolay olmaz mıydı??Hem bu yolla daha çok dosya adı türkçeleştirilebilir.Ben nasıl bu kadar türkçeleştirdiğini bilmiyorum.Arkadayımızı Tebrik ediyorum.Lütfen benim bu düşüncem yanlış anlaşılmasın.

Mustafa arkadaşımıza teşekkür ediyorum; ama Vistadaki dosyaları buna yapığı yolla kolmayı denese daha kolay olmaz mıydı??Hem bu yolla daha çok dosya adı türkçeleştirilebilir.Ben nasıl bu kadar türkçeleştirdiğini bilmiyorum.Arkadayımızı Tebrik ediyorum.Lütfen benim bu düşüncem yanlış anlaşılmasın.

Dosyaları hazırlarken Türkçe Vista'dan alıntı mui'lerden kopyalama yaptım zaten aynı olan bölümlerde. Ama her ne kadar sistem görüntü olarak Vista'ya benzese de "kaput altı" değişiklikler gerçekten bayaa bi fazla olmuş. Tüm özkaynaklarını (resource) tek bi tek stringine bile dokunmadan kopyaladığım dosya 1 ya da 2 taneydi (Toplam 44 dosyada), kalanların tümü güncellenmişti. (Ciddi hata düzeltmeler yapılmış, bunu gördüm bu arada. Bu yüzden sistemimde sadece Windows 7 kurulu şu anda.) Bi fark da şuydu: Windows 7 dosyalarında her bi özkaynağın başlığında Lang en-US diye yazılmıştı. Vista'dakilerde Lang tr-TR yazıyodu. Dolayısıyla direkt kopyalayamadım.

@istanbul82'nin dediği dosyaları (IE8 dil dosyaları) da eklemeyi düşünüyorum şimdi. Paketi açtım, içinden .mui filan çıkmadı, dosyaları bölüp isimlerini değiştirmişler her zamanki gibi. Kurmayı denedim, Vista'da yüklenebiliyomuş sadece. Vista kurup üzerinde IE8 kurup ona dil paketini yükleyip .mui'leri kopyalamam gerekçek. Yarın akşama filan biter tahminimce.

Windows7 - 7100 ile denedim hata verdi.

Win7 TR Yama.exe 'yi winrar ile açıp içerisindeki dosyaları windowsun gerekli klasörlerine kendimiz kopyalasak olmaz mı ? Eger olursa hangi dosyanın nereye kopyalanacagını yazarsanız deneyebiliriz.

Win7 TR Yama.exe 'yi winrar ile açıp içerisindeki dosyaları windowsun gerekli klasörlerine kendimiz kopyalasak olmaz mı ? Eger olursa hangi dosyanın nereye kopyalanacagını yazarsanız deneyebiliriz.

senin yapmak istedigini yaptim kardes ama yine ayni hala ingilizce. Bunun harici de birsürü sey denedim ama hala ingilizcee

yani olmadi birtürlü

senin yapmak istedigini yaptim kardes ama yine ayni hala ingilizce. Bunun harici de birsürü sey denedim ama hala ingilizcee

yani olmadi birtürlü

Arkadaşlar, işlem öncesi explorer exe yi sonlandır yazan satırın başına tık atarsanız olur.

Explorer exe sonlandırılmadan kurma girişimleri başarısızlığa mahkumdur.

Ha bir de run as administrator yapmalıyız.

Arşiv (.exe) içindeki Ek Exe'ler klasörü içindeki dosyalar \Windows\System32'ye, System32 klasöründekiler \Windows\System32\en-US klasörüne, Windows klasöründekiler de \Windows\en-US klasörüne kopyalanıyo. (Tüm dosyaların üzerine yazılıyo.) Ama üzerine yazmaya izin vermiycektir dosyalar kullanıldığı için (öncekileri silmesi gerektiği için), adı geçen tüm dosyaları başka bi konuma taşıman gerekçek (ki, 44'ü editlenmiş toplam 47 tane dosyayı seçmek de zor). Bunların hepsinden önce hedef klasörlerin yazma izinlerini alman gerekiyo. Yükleyicinin en çok zorlandığı yer de bu izin alma kısmı zaten.

Sadece komut isteminden yazma izinlerini alıp uygulamayı tekrar dene istersen. (Kalanı kolay zaten uygulama için.) Yazma izinlerini de

takeown /f %SystemRoot%\en-US
icacls %SystemRoot%\en-US /grant administrators:F
takeown /f %SystemRoot%\System32
icacls %SystemRoot%\System32 /grant administrators:F
takeown /f %SystemRoot%\System32\en-US
icacls %SystemRoot%\System32\en-US /grant administrators:F

kodlarını komut istemine kopyala/yapıştır yaparak ya da bunları bi .bat ya da .cmd dosyasına kopyalayıp dosyayı çalıştırarak alabilirsin.

Yükleyiciyi VB.NET'te sıfırdan tekrar yazmak yapabildiğim son şeydi. Artık bundan sonrası yönetici olarak çalıştırmaya ve nedense biraz da şansa kalıyo, kusura bakma.

-----------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar, Vista'da Türkçe Internet Explorer 8 kuran var mı? Dil dosyalarını burda yayınladığım pakete ekliycektim, kurulum dosyasını indirdiğim halde bi türlü Vista'ya kuramadım. (Kurulum dosyasından da dil dosyaları çıkarılamıyo.)

Vista'da Türkçe IE8 kuran varsa \Program Files\Internet Explorer\tr-TR klasöründeki dosyaları ve varsa \Windows\System32\tr-TR\inetcpl.cpl dosyasını, yoksa da \Windows\System32\en-US\inetcpl.cpl dosyasını upload edebilir mi?

(İstek geldiydi bu dosyaların da eklenmesi konusunda da.)

Çok sağol artık gerçek kurulum yapmak için önemli bir bahanem oldu. Sanal bilgisayardan istediğim gibi sonucu göremedim. Dilden dolayıda gerçek kurulum yapmamıştım artık en kısa zamanda yapacam umarım sorun çıkramaz.

mustafa ie8 in kendi türkçe verisyonu var vista için......onu kur dil paketini ayrı kurmana gerk yok vistada kendi ana ie8 türkçe var..

Ben de Türkçe dil paketi ekli IE8'i indirdim zaten, hatta 7Zip'le arşiv olarak açtığımda .msu uzantılı dil paketinin de olduğunu gördüm. Ama Vista'da IE8'i kurmayı denediğimde başlamasından saniyeler sonra "bi hata oluştu, sistemi yeniden başlatıp yeniden deneyin" yazan bi pencere geliyodu. Bi kaç kez denedim, sonuç aynı. .Msu uzantılı dosya da .mui dosyaları yerine parçalanıp isimleri yerine numara verilmiş uzantısız dosyalar içeriyo. O yüzden direkt .mui'leri de çıkaramıyorum.

Kısacası; IE8, kurulumda hata verdiği için .mui dosyalarını istedim.

O paylaşan arkadaş da buradan almış.

Düzeltme : Windows 7 Build 7100'e sorunsuz kuruldu.Bilgisayarı yeniden başlatmadım ve görünen birçok yer Türkçe.

Ellerine sağlık mustafa_x. Çok güzel oldu.

Görüntüler:

hv2tsl.jpg

1zoxpxc.jpg

xeo7xv.jpg

Morning yüklemenin bir raconumu var? Ben 7077 de yüklediğimde bazı programlar türkçe olmuş, arayüz değişmemişti 7100 de hiçbirşey tr olmadı malesef.

Mustafa senin yamanın korsan kopyası çıkmış :(

Please register to see this content.

İçeriğe bakarmısınız:

4552526764980dd34c2e30.gif

ağaç.jpg

aimp_2.51.323.exe

Igls,_Alpes,_Austria.jpg

kurt.gif

NetsXP (11).jpg

Windows_7_Tuerk_ele__351_tirici.exe

O paylaşan arkadaş da buradan almış.

Düzeltme : Windows 7 Build 7100'e sorunsuz kuruldu.Bilgisayarı yeniden başlatmadım ve görünen birçok yer Türkçe.

Ellerine sağlık mustafa_x. Çok güzel oldu.

Görüntüler:

hv2tsl.jpg

1zoxpxc.jpg

xeo7xv.jpg

dostum tam olarak nasıl yaptığını bizede anlatabilirmisin bende olmadıda

kardeşim çok ederim yorum yaparım demiştim yarım Türkçeleştirmişti yapmamıştım yorumumu geri kaldırmıştım o zaman 7077 kullanıyordum şu an 7100 kullanıyorum ve dediğin yerlerin hepsi Türkçe eline emeğine sağlık çalışıyor yani program bir sorun yok yaptığım şey antivir i devre dışı bıraktım(ne olur ne olmaz diye) admin olarak çalıştırdım ve explorer.exeyi sonlandırarak dil dosyalarını kur dedim ve kudu yeniden başlat dedi başlattım bitti olay buduru Win 7 Türkçe çok sağol....

Arkadaşlar anlamıyorum nasıl kuramadığınızı valla.

Windows 7 7100'ü yükledim.UAC'yi kapattım.

Sonra programı normal çalıştırdım (run as administrator bile demeden)

Dil Dosyalarını kopyala dedim ve altındaki seçeneği işaretledim.İşlemin bitmesini bekledim ve bilgisayara dokunmadım.

İşlemin bitmesi 1 dk. kadar sürdü.

Sonra Explorer açıldı ve karşımda yarı-Türkçe bir Windows 7.

Bu kadar. Başka bir şey yapmadım.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...