Jump to content

2 Mit öğrencisi

Kænuni

Recommended Posts

Biliyor musunuz?... 2003 yılında 2 MIT öğrencisi 158 tane kullanılmış hard disk satın aldı ve bu hard disklerden 5000�den fazla kredi kartı numarası,sağlık raporları,detaylı kişiselve kurumsal bilgiler veçok önemli birçok kişisel postaya ulaştılar.Bu yüzden disklerinizi atmadan veya satmadan önce mutlaka yazının devamında anlattığımız yazılımlardan birini kullanmanızı öneriyoruz.

detaylı bilgi ve video için..:

http://www.bilisimruzgari.com/default.asp?L=TR&mid=225&metid=1296

bazı fotoğrafçıların fotoğraf baskısı için bırakılan kartlar ve flas disklerde veri kurtarma programlarıyla

arama yapıp fotoğraf aradıklarını duymuştum...dikkatli olmanızı öneririm..

bu arada hdd temizlemek için maxblast ı tek geçerim :closed:

158 tane hard diskten nasıl 5000 tane kredi kartı no buluyorlar sorması ayıpta her hard diskte 40 kişinin kredi kartı nomu var asılsız haber öyle bişey olsa ulusal medyada çıkardı uydurma haber doğru hard diske format atsanda bilgiler silinmez ama bu çok saçma birileri çok amerikan filmi izliyor:) FBI CIA filmleri çok izlemeyin.

Bu arada benim bildiğim MIT bir istihbarat teşkilatı yani mesleği hacker değil hackerciler orda toplanmıyor polisler toplanıyor özel hareketcilar yani görevleri pc deil ama pcden anlayan adamlarıda var o dogru ama onlarda genc değil o kuruma herkesi almazlar sülalesini inceleler adamın genc hiç almazlar. Orda deneyimli ve sadık insanlar vardır.

158 tane hard diskten nasıl 5000 tane kredi kartı no buluyorlar sorması ayıpta her hard diskte 40 kişinin kredi kartı nomu var asılsız haber öyle bişey olsa ulusal medyada çıkardı uydurma haber doğru hard diske format atsanda bilgiler silinmez ama bu çok saçma birileri çok amerikan filmi izliyor:)

kardeş bir hardiski bir kişimi kullanıyor o da satmıştır belki

Amerikan filmi diye geçiştirmek mantıklı gelmiyor bana

kardeş bir hardiski bir kişimi kullanıyor o da satmıştır belki

Amerikan filmi diye geçiştirmek mantıklı gelmiyor bana

aga bir hard diski bin kişimi kullandi 40. el die hiç duymadım ben 1. el 2. el 3.el. ayrıca kard numarasına nasıl buluyorlar adamlar bir not defterine kard no ile şifrelerinimi yazmış. normalda kard nonu internetten girdiğinde kullanıyorsun cokieslerde temp dosyasına kaydoluyor ama ordada şifre yazmaz:) ayrıca temp dosyasını 1 hafta 50 kere siliyoruz.

Ha dediğin doğru format atsanda bilgiler silinmez detaylı bir format lazım ona katılıyorum.

parçalayıp atmak hayati derecede gizli bilgiler için yeterli değil..

parçalansa bile bütünlüğü bozulmamış sektörlerden veri kurtarılabiliyor

(tabi özel donanımlarla)..

o nedenle önce yazılımsal sonra donanımsal çözüm(yani parçalamak :D ) yeterli olabilir..

ama şahsen benim o kadar gizli ve önemli bilgim yok pc de :closed:

abarttınız olayı bence. Kredi kartına ulaşıp kendini ele mi verecek adam ya. Benim mail adresime ulaşsa ne olur düşünüyorum da en fazla faturalarıma ulaşır ki adam istese zaten birçok şeye ulaşabilir. Bence korkulacak o kadar büyük birşey yok diye düşünüyorum. Tabi yasa dışı bir örgüt birimde değilseniz.

evet muhtemelen dönülebiliyor doğru hatta ama aynı zamanda tamamen silinebiliyorda bi harddisk i tamamen silmenin yolunu bazı kişiler buldu mesela h.d i tamamen 1 ve 0 larla dolduruyorlar al sana bitti :D

Yılda bir kez flash bellek, ex.hdd, pc hdd yi atıp yenisini alıyorum malesef. O programlar da işe yaramıyor.. O programı yapan firma 3 gün sonra kurtarma yazılımı çıkartıyor. Güvenilir değil.

Yılda bir kez flash bellek, ex.hdd, pc hdd yi atıp yenisini alıyorum malesef. O programlar da işe yaramıyor.. O programı yapan firma 3 gün sonra kurtarma yazılımı çıkartıyor. Güvenilir değil.

Zaten teknik olarak yapılıyor, programlarla değil.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...