Jump to content

İşlemler İnterneti Kesiyor ?

0sk1

Recommended Posts

şimdi arkadaşlar aşağıdaki işlemler daha var ama aklıma gelenler bunlar interneti kesiyor;

• Herhangi bir oyuna girmek (Online yada diil..)
  • CD Çekmek Nero da çekerken kopuyor
  • Herhangi bir program yüklemek setup işlemi bitene kadar internet her saniye kopup geri geliyor
  • Büyük sitelere girerken örneğin Tnc

Neden olabiliR?XP'den olamaz format attım ama aynı xp ile format attım.Ekran kartından mı yoksa başka bişi mi?

çok ilginç bi arıza ama sana tavsiyelerim c yi formatla olmadımı d-e-gibi bölünmüş hdd lerin varsa onlarıda formatla olmadımı başka modemle dene ttnet ara bi sor bağlantını sana gelen hat kablosundada arıza olabilir bunları bi dene derim ben

Donanımsal bir sorun olduğu kesin.. Ethernet kartın onboard ise bir harici bir tane takıp bağlanmayı dene...

Sorun devam ederse anakartta sorun vardır.. Program çalıştırdığında bağlantı koptuğu için anakart kaynaklı sorun olduğunu düşünüyorum..

Ben de de bir program çalıştırınca PC ses seviyesi yükseliyor.. Hala çözüm bulamadım.. :)

pc hızlandırıcı adında birşeyler kurdun mu ?

komşuyla ortak kullandığın internetten dolayı olabilirmi ?

MSN de falan kesilme olmuyor mu ?

Modemini sıfırladın mı ?...

gibi bir çok şeyden olabilir. bence sen deneylerini biraz daha belirgenleştir.

Şimdi ethernet on board değil..

bende bir tek port modem var bide 8 port asus çoğaltıcı ben çoğaltıcıdan bağlanıyorum bende bu ağ koptuğunda çoğaltıcıdaki lan ışığım sönüyor geliyor sürekli bu sırada da bilgisayar sürekli Ağ Koptu,Bağlandı diyor..

ama aşağıdakinin ışığı yanıyor ve onda böyle bir sorun yok...Modem ile ilgili bir şey değil..

Yani hattımızda sorun yok sadece kendimi modem e bağladığımda da aynı sorun oluyor..

aynı şey benimde başıma geldi ama yeni modem alarak bir nebze aştım durumu ancak yeni modemde de arada bir böyle bir problem yaşıyorum. arkasında büyük ihtimalle bir virus var diye düşünüyorum. pcde yada ethernette herhangi bir problem yok. sadece bazı programları çalıştırınca lan lambası saniyede 1 kez yanıp sönüyor. çok garip bir problem gerçektende. ttnetten kullanıcyı çıldırtmak için yapılmış bir şey olduğunu düşünüyorum :))))

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...