Jump to content

Seçtiğim Laptop Nasıl

korkmazmemet

Recommended Posts

# Intel® Core 2 Duo T6400 (2.00Ghz, 2MB L2 Cache, 800Mhz. FSB)

# 15.6" WXGA 1366 x 768 Çözünürlük 220-nit TFT LCD

# Microsoft® Windows® Vista Home Basic TR

# 4096 MB (2 * 2048 MB) DDR2 667Mhz

# 500GB

# NVIDIA GeForce G105M 512MB

# DVD Double Layer DVD+RW

# 2,8kg

# Gigabit Ethernet

# Intel Wireless N (802.11a/b/g/Draft-N) Wi-Fi CERTIFICATED

# Acer CrystalEye O,3MP Entegre CMOS

# 5-in-1 kart okuyucu (SD/MMC/MS/MS PRO/xD)

# 4 USB 2.0 port, HDMI port with HDCP support,(VGA) port Headphone/speaker/line-out jack with S/PDIF support,Microphone-in jack,Line-in jack,Ethernet (RJ-45) port,Modem (RJ-11) port,DC-in jack for AC adapter"

Ürün Özellikleri :

Chip Seti Intel

İşlemci Tipi Intel Core 2 Duo

İşlemci T6600

İşlemci Cache 2 MB L2 cache

İşlemci FSB 800 Mhz

İşlemci Hızı 2.2 Ghz

Ekran Özelliği 15.6 " / 1366 x 768 WXGA

Ekran Kartı Nvidia® GeForce G105M

Ekran Tipi WXGA Parlak Ekran

Ekran Kartı Hafızası 512 MB

Max Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768

Ram Tipi DDR2

Sistem Belleği 4096MB 677MHz

Sabit Disk Kapasitesi 500GB 5400RPM 8MB

HDD Hızı 5400 RPM

Optik Sürücü DVD Dual Yazıcı

Klavye TR/Q

Kablosuz İletişim Wireless 802.11b/g

Bluetooth Özelliği Var

USB (Adet) ? 4

FireWire Yok

10/100 Ethernet Var

Pil Ömrü (Saat) 2

Paket İçeriği Notebook

İşletim Sistemi MS Vista Home Premium

HDMI Var

E-Sata Yok

Webcam Var

Parmak İzi Okuyucu Yok

Yüz Tanıma Yok

Kart Okuyucu 5-in-1 (SD , MMC , MS , XD , MS PRO)

Ağırlık 2.8

Pil 6 Hücreli

Diğer

Garanti Süresi (Ay) 24

KDV Dahil 1.694,09 TL

# Intel® Core 2 Duo T6400 (2.00Ghz, 2MB L2 Cache, 800Mhz. FSB)

# 15.6" WXGA 1366 x 768 Çözünürlük 220-nit TFT LCD

# Microsoft® Windows® Vista Home Basic TR

# 4096 MB (2 * 2048 MB) DDR2 667Mhz

# 500GB

# NVIDIA GeForce G105M 512MB

# DVD Double Layer DVD+RW

# 2,8kg

# Gigabit Ethernet

# Intel Wireless N (802.11a/b/g/Draft-N) Wi-Fi CERTIFICATED

# Acer CrystalEye O,3MP Entegre CMOS

# 5-in-1 kart okuyucu (SD/MMC/MS/MS PRO/xD)

# 4 USB 2.0 port, HDMI port with HDCP support,(VGA) port Headphone/speaker/line-out jack with S/PDIF support,Microphone-in jack,Line-in jack,Ethernet (RJ-45) port,Modem (RJ-11) port,DC-in jack for AC adapter"

Ürün Özellikleri :

Chip Seti Intel

İşlemci Tipi Intel Core 2 Duo

İşlemci T6600

İşlemci Cache 2 MB L2 cache

İşlemci FSB 800 Mhz

İşlemci Hızı 2.2 Ghz

Ekran Özelliği 15.6 " / 1366 x 768 WXGA

Ekran Kartı Nvidia® GeForce G105M

Ekran Tipi WXGA Parlak Ekran

Ekran Kartı Hafızası 512 MB

Max Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768

Ram Tipi DDR2

Sistem Belleği 4096MB 677MHz

Sabit Disk Kapasitesi 500GB 5400RPM 8MB

HDD Hızı 5400 RPM

Optik Sürücü DVD Dual Yazıcı

Klavye TR/Q

Kablosuz İletişim Wireless 802.11b/g

Bluetooth Özelliği Var

USB (Adet) ? 4

FireWire Yok

10/100 Ethernet Var

Pil Ömrü (Saat) 2

Paket İçeriği Notebook

İşletim Sistemi MS Vista Home Premium

HDMI Var

E-Sata Yok

Webcam Var

Parmak İzi Okuyucu Yok

Yüz Tanıma Yok

Kart Okuyucu 5-in-1 (SD , MMC , MS , XD , MS PRO)

Ağırlık 2.8

Pil 6 Hücreli

Diğer

Garanti Süresi (Ay) 24

KDV Dahil 1.694,09 TL

2.0 mı 2.2 mi ?

2.2 ise güze bence..

Arkadaşlar ben şunu merak ediyorum.Sistem nasıl? Peki neden Hp ve Acer den uzak durayım.Biraz daha açıklarsanız.Sevinirim.

sistem güzel gayet sorun yok ama marka iyi değil neden dersen ürünü alıyorsun bir gün sonra arızalı olduğunu farkedip gönderiyorsun bayağı ses çıkmıyor garantiden bir ay geçiyor yeni ürün isterim veya paramı diyorsun bir ay daha oyalıyorlar tüketici mahkemesine gidiyorsun yeni ürünü çatır çatır alıyon ama eski makinenin sorunu derdi neydi öğrenemeden kalıyorsun arkadaşım gayet açık anlattım sanırım.

Arkadaşlar ben şunu merak ediyorum.Sistem nasıl? Peki neden Hp ve Acer den uzak durayım.Biraz daha açıklarsanız.Sevinirim.

Ona bakılırsa hemen hemen bütün bilgisayarların servisleri kötü Türkiye'de.Ben de Acer kullanıyorum ve şu ana kadar hiç bir sorun yaşamadım tıkır tıkır çalışıyor.Üstelik Acer laptop'ların tasarımını BMW yapıyor çok şık bilgisayarlar.

Aslında Acer, HP'e göre çok çok güzel makina. Sanırım, Acer'ın servis ağından şikâyetçiler. HP'e gelince. O; son bir kaç yıl içinde güvenini tamamen kaybettirdi. Şu anda daha çok görselliğe önem veriyor. "Al benilik" mantığıyla gidiyor. Toshiba, Asus ve Sony öneririm.

Arkadaşlar Acer Da iiyy bi marka güzel modelleri var fiyat olarak çok uygun bi bilgisayar.Asus laptoplarada bi bak istersen özellik olarak gayet basarılı bu bilgisayarda basarılı bana göre hemen hemen hersey var inan.Gayet iyi bence.Hp tavsiye etmem ama dell de iyi bir marka ama nolursa olsun acele karar verme.Madem bi laptop düşünüyosun bekle biraz.Araştır.

Arkadaşım siriusblackında dediği gibi bendede hp marka laptop var şu an tabi dükkana ******ürdüm artık yeni toshiba laptop aldım benim hp servisiyle yaşadığım olayları anlatım sana benim hp laptopun iki sefer wirelessi bozuldu durduk durmadık yere ve 2 sefer servise gitti servis bi wireless donanımı takıcak laptopa başka bişeyi yok nerdeyse tam 25 gün filan bekledim diyebilirim sana..resmen adamı oyalıyolar...toshiba servisiyle yaşadığım olaya gelince toshiba laptop almıştım 1 hafta filan olmuştu ve kendim becerilerimde anakartın biosunu sildim nasıl becerdiysem garantiye verdim 3 gün sonra bana yenisini verdiler :clapping:

hp olsun acer olsun hepsi iyi ancak 2 durumdan sorun yaşanabiliyor

1- Servisin işgüzarlığı

2- O serinin üretimden problem cıkarmaya meyyili olması

misal arkadasın bir hpsi var nx 6130 du galiba modeli taş gibi sağlam makine ne arıza ne birsey hiç ve acayip sağlam

bir abi bir hp aldı 2. gün arızalı cıktı gönderdi yenisi geldialdıgı yerden sonra bir arızaoldu 1 ay ugrastı arıza sebebini öğrenemedi en son parasını aldı gitti gene HP aldı :clapping: hp de dv2000 ve dv6000 serisi arıza cıkartabiliyor diye bilyiorum.

acer da da travelmate serisi kullanan bir hocam olmustu o da cok sağlamdı yani bu iş biraz model model değişiyor birde servis konusunda malesef işgüzar firma cok :s

imkanın varsa sony al toshiba da kullandım o da iyi ama simdiki makinem HP misal. HP genelde 2 seri cıkarıyor birisi iş için birisi birazdaha janjanlı birsey.

elektronik makine ne olursa olsun arızalanır bundan kaçış yok. kafanı bence buna cok yorma hangisi hoşuna giderse onu al. ben 1.600 civarına paylasımsız ekran kartı bir laptop görmüştüm. birde suna cok dikkat et bazı makinelerin boyası renk atıyor onlardan alam kötü gözüküyo

Bilgisayar teknik servis konusunda en iyi Sony Eurasia firmasına ait olan yetkili servisleridir sony markada güzel ve yetkili servis konuusndada uzmandır ama sen fiyat özellik veya görsellik arıyorsan ozaman kendine göre birmarka ve model seçmelisin Hp nin yetkili servisi ile bende sorun yaşamıştım benim cep bilgisayarımı kaybetmişlerdi bana yeni cep bilgisayarı verdiler ama ilk başta bana eski kullanılmış cep bilgisayarı yedircektiler ben tabiki servise bırakmadan önce bütün cihazın seri numaralarını almıştım ordan herşeyi çözdüm ayrıca Sony Eurasia nedne öneriyorsun diyorsan Sony Eurasia firmasının temeli elektronik cihazlarda tecrübeli ve uzmanladır bilgisayarında biliyorsun parçaları elektroniktir sony Eurasia personelinde tecrübe vardır yıllardır ve hizmeti iyidir ama bilgisayar firmalarındaki personel daha acemi bilgisayar yokken elektronik chazlar vadı bilgisayar teknisyenleri acemidir bu konuda bilgisayarın temeli elektroniktir bunu unutmayın bilgisayarcılar komple parça değişiyorlar ama elektronikçiler arızalı olan elektronik parçalarını değişiyor fark ustalık uzmanlık burda

ekran kartı çok iyi sayılmaz..harici ekran kartı olması iyi bişey fakat

yeterli bir ekran kartı olması iyi olur...oyunlarda çok büyük beklentin olmasın..

giriş seviyesi ayarlarda falan oynatacağını tahmin ediyorum..

oyun oynamak için biraz daha güçlü ekran kartı olan modellere bakmanı öneririm..

9600m gt veya 9650m gt gibi ekran kartı barındıran modeller beklentilerini daha fazla karşılayacaktır..

ama şunuda belirteyim gerçek oyun deneyimi masaüstü pc de yaşanır..

o fiyata alacağın bir masaüstü pc ile her oyunu full detay oynayabilirsin :)

bi yakınım için araştırırken bir laptop beğenmiştim..

ama hiçbir yerde yok..stoğa giriyor 2 günde bitiyor..

özellikleri ve markası fiyatına göre çok iyi..

istersen bi incele..

http://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=35088[/CODE]

laptopta oyun oynamak için kucuk servet dökmen lazım misal 2.500.00 tl fln 2.000.00 tl fln onun yerine

1.000.00 tl - 1.200.00lik bataryasi iyi giden mümkünse centrino 2 ince birsey al aradaki farka playstation 3 al. cok daha zevkli birsekilde oyun oynarsın zaten laptopbun kucuk ekranına sıkış pıkış oyun zevkli olmuyor. ekran kartı olarak 9600 olursa 9800 Gt yada GTS olması iyi olur ama bence laptopta oyun düşünme hem ne kadar para dökersen dök yeterince keyif alamazsın cünki masaüstündeki bir 9800GTS 650W güç kaynağı ile çalısıyor laptopta 65W 80W ile kabul et ki verimlilikte bir düşme olacaktır. ayrıca batarya ömrü az oluyor oyun pclerinin ve ağır oluyor. genelde sogutma sisteminden dolayı da kalın oluyor.

Ps3 ler 650 Yl den baslıyor al 1.000.00 tl ye birnotebook kaldı ki netbook olmadıkça coğu oyun harici herseye yetecektir. ben su an pentium M kullanıyorum photoshop visual studio sql server 2008 vs vs vs. kullanıyorum gayette yeterli üsterlik 1 gb ram

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...