Jump to content

Hdd Yavaşlama

arma85

Recommended Posts

Merhaba

Benim harddiskim maxtor 500gb sata2 32 mb gayet iyi çalışıyordu birgün uyandığımda harddiskten belli aralaıklarla çııızzzt sesi geldiğini duydum ve bu ses çıktığında pc donuyor ve hatta kilitleniyorda format atmaya karar verdim ama harddiskin içinde 400gb lık film dolu ve dvd çekmeye çalışıyorum ama çok yavaş okuyup yazıyor. okuma hızı normalde 50mb iken şuanda 3mb yazıyıp okuyor. bunun sorunu ne olabilir bana acil yardım edecek biri varmı _? nasıl bu sorunu giderebilirim _?

Bad sector var windows ile xp cd ni tak bilgisayarı cd den başlar repair bölümüne gir yani r tuşuna taşarak onar bölümüne gir karşına komut satırı geldiğinde

chkdsk c: /p /r[/CODE]

komutunu yaz tarama bittikten sonra exit yazarak çık bu işlem 45 dakika civarında bir süre sürüyor bu işlemi yaptıktan sonra birde disk birleştiriciden diski birleştir bakalım bahsettin olay olacakmı daha[/b][/center]

chkdisk işe yaramıyor. belli bir aşamadan sora duruyor ve birdahada başlamıyor. birleştirmeyi denedim sorun çıkmadı ama aşırı yavaş yaptı. garantisi var garantiye göndercem ama önce bilgileri kurtarmam lazım buda çok uzun zaman alıyor 1gb bir veriyi 20dk kopyalıyor :) bunu hızlandırcak bişey yokmudur acaba

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...