Jump to content

Boot Ekran Vistayı Görmüyor

Yaşar

Recommended Posts

arkadaşlar hd yi üçe böldümdü yerel disk c xp kurdum yerel disk d yede vista kurdumdu sorunsuz çalışıyordu şimdi yerel disk c ye format attım xp kurdum şimdi boot ekran açılırken seçenek çıkmıyor xp mi vista mı diye drek yeni kurdugum xp açılıyor boot ekranda tekrar iki seçeneki görmem için ne yabmam lazım yani xp mi vistamı diyen cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Vistadan sonra Xp kurunca böyle şeyler normaldir :thumbsup:  Sistemi vista dvdsinden boot edin ve onarım seçeneğinde başlangıç onarmayı yapın.. Muhtemelen düzelecektir :D

Sistemi Vista dvdsinden başlatın ve onarım seçeneğini kullanın,, yeni kurulan bölümlerde bu tür sorunlar olabiliyor.. onarım önce kendisi hata arayacaktır kendisi bulamazsa elle Başlangıç onar seçeneğini kullanın..

yok kardeş ben kullanıyordum iki seçenegi c xp d vista yüklü boot ekran açılırken soruyordu vistamı xp mi diye şimdi c ye yeni xp kurdum boot ekranda seçenek çıkmıyor yani yeni kurdugum xp açılıyor

Evet Xp kurunca gider orası. Önce Xp sonra Vista yüklenmeli hep. Sonra yine eski Xp yüklenince vistayı tanımıyor siliyor.

Ancak bunu düzeltmesi çok basit Bcdedit programı şle vista girdisini hddyi göstererek kolayca yapabilirsiniz açılışta vista da Xp de çalışır. Kurulu Vistanız yani aynen kurtulmuş oluyor. Xp+Vista boot ile ilgili herşeyi bu program yapıyor. Üstelik bedava. Easy BCD 1.7.2 son versiyonu:

http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=easybcd&lid=4108[/CODE]

Evet Xp kurunca gider orası. Önce Xp sonra Vista yüklenmeli hep. Sonra yine eski Xp yüklenince vistayı tanımıyor siliyor.

Ancak bunu düzeltmesi çok basit Bcdedit programı şle vista girdisini hddyi göstererek kolayca yapabilirsiniz açılışta vista da Xp de çalışır. Kurulu Vistanız yani aynen kurtulmuş oluyor. Xp+Vista boot ile ilgili herşeyi bu program yapıyor. Üstelik bedava. Easy BCD 1.7.2 son versiyonu:

http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=easybcd&lid=4108[/CODE]

sagolasın barış kardeşim yine yardımıma yetiştin

• 1 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...